Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak akkor, ha sorra...

Mit csináljak akkor, ha sorra mondanak fel a team-ünkben az emberek?

Figyelt kérdés

Multis cég, IT support, azon belül a kis team 4 fő. Van egy kolléganő, 60 körüli aki bár nagyon tehetséges, sokan ki nem állják. Szerintem most sem lepődött meg, hogy ez a második felmondás a hónapban. Pedig részben ő tehet róla.


Én még kitartok egy ideig, de ez azt jelenti, hogy rengeteg meló fog a nyakamba szakadni. Túlórát nem fizeti ki a cég, így nem is fogok 40 óránál többet dolgozni. De akkor meg panaszkodnak az ügyfelek.


Ti mit csinálnátok a helyemben?


Kérjek plusz pénzt?



nov. 20. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Ilyenkor szemrebbenés nélkül fizetésemelést szoktam kérni.
nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
feletteshez erdemes elmenni es rakerdezni hogy most akkor mizujs, te kene az o munkajat is csinald? ha igen akkor az nem baj, ennyi meg ennyit erzed ugy hogy meg tudnal csinalni, ennyi meg ennyi plusz fizetesert
nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2) ja igen, kolléganőm már ma össze akart hozni egy meetinget, hogy megbeszélje velem, miket akar nekem lepasszolni.
nov. 20. 14:37
 4/16 qkker1 ***** válasza:
93%
Semmi gond a meetinggel, ott szépen közlöd vele, hogy mennyiért vállalod a pluszmunkát!
nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Ti valaha dolgoztatok már, vagy 14 évesen az iskolapadból osztjátok az észt?

Egyik munkahelyen sem szokott ez működni, hogy persze megcsinálom plusz pénzért. Ha belefér a munkaidődbe meg kell csinálni. Ha nem fér bele, túlórázz, majd lecsúszod, ha lesz új ember. Úgyhogy én bólogatnék, persze, persze, aztán ha lejárt a 8 órám, szépen kikapcsolnám a gépet. A többi miatt meg fájjon a feje a főnöknek, ha ennyire nem tudta kezelni a helyzetet.

Én inkább azt feszegetném, hogy miért mennek el az emberek. Kevés pénz, vagy emiatt a kollegina miatt? Inkább tőle kéne megszabadulni, ha értelmes a főnök, akkor ezzel kezd valamit. Sajnos nem mindig értelmes a főnök, nekem is volt ilyen munkahelyem, és az adott hölgy mindenkit elüldözött maga mellől, mégsem tettek semmit.

nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy ennek a hölgynek van a legtöbb tapasztalata, plusz már 61. Valszeg nyugdíjig itt marad már.
nov. 20. 15:23
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, multinál fix szerződések vannak. Persze lehet fizuemelést kérni, de eddigi tapasztalatom, hogy nem olyan egyszerű azt. Ahhoz inkább pozit kell váltani. Ami volt emelés az infláció miatt, nevetséges volt. 5%. Olyan volt, hogy egy másik projekt miatt túlóráztam, ott jogosnak tartotta a főnök, hogy azok az órák legyenek kifozetve.
nov. 20. 15:28
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ki sem fizetik, nagyon extra indok kell hozzá. Alap, hogyha elmegy valaki, akkor a kollégák megcsinálják a munkáját. Ezért pl. cégen belül szinte lehetetlen is váltani.

Én nem idegesíteném magam emiatt, nem az én cégem. Ha nem fizetik ki, akkor nem dolgozom, kész. Nyilván ezek után még téged is nem fognak kitenni, még nagyobb bajban lesznek.

nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Ez a cég véletlenül nem a bankkártyaelfogadási szektorban tevékenykedik?
nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, technologiai szektor, nemet ceg.
nov. 20. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!