Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusoknál mennyire...

Informatikusoknál mennyire gyakori, hogy utánad kérdeznek az előző munkahelyeidnél?

Figyelt kérdés

Jellemző, hogy ha jelentkezel egy állásra, akkor felhívják az előző munkahelyeidet, hogy megtudjanak pár infót rólad? Például, hogy igazat mondasz-e a CV-dben/interjún, mi volt a benyomásuk rólad emberileg meg szakmailag.

Másrészt, csak azokat hívják fel, akiket megadsz kontaktnak, vagy előfordulhat, hogy netről lenézik a cég telefonszámát?

Semmi különös nem volt amúgy, amit szégyellnék, csak kíváncsi vagyok, hogy megy ez.



nov. 22. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Magyarországon egyáltalán nem. Német nyelvterületen igen.
nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azért érdekelne a dolog, mert úgy keresnék állást, hogy a jelenlegi munkahelyemen még nem tervezem jelezni, hogy nézelődök másfelé is.


Nagyon kellemetlen lenne, ha máshonnan tudná meg a főnököm, hogy állást keresek.

nov. 22. 13:40
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem jellemző, de egyszer találkoztam vele.


Az Ericssonban leellenőrzik. Az interjúmon szóvá is tették, hogy a jelentkezésemnél nem adtam meg elérhetőséget az előző munkahelyeimhez. Végül az interjúztató azt mondta, hogy kérnek referenciát, de az interjú alapján hisz nekem és mivel előtte csak diákmunkám volt, így annyira nem is érdekes.


Szóval mindenképpen létezik a jelenség, bár sok értelmét nem látom, hiszen ha elmész egy helyről, akkor annak van oka és lehet nem a legszebben váltál el a volt főnöködtől vagy éppen azért jöttél el, mert toxikus a környezet, így hiába tettél minden jól, attól még negatív visszajelzést ad.


Meg persze ha éppen valahol dolgozol és úgy keresel munkahelyet, akkor elég ciki lehet, hogy ha felhívják a mostani munkahelyed.

nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Idehaza csak néhány cég csinál ilyet, jellemzően a paranoiás német vagy amerikai multik.
nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

A GDPR és más adatvédelmi szabályzatok legnagyobb dicsőségére... egyébként a gyakorlatban inkább külsősökre bízott background check van, tényleg csak a paranoiás cégeknél, és ott is inkább arra mennek, hogy minden-kétséget-kizáróan igazold pl. egy aláírt szerződéssel vagy egy payroll papírral hogy X cégnél dolgoztál.

A magyar céges kultúrának, hálistennek legalább ez nem része, iszonyú hülyén venné ki magát ha a konkurencia hívogatna, hogy Kisguci Illés nálad dolgozott-e 2009-ben.

Az informális részéről viszont csak sejtéseim vannak, ha pl. 2 hr-es ismeri egymást még régről, nem hiszem hogy annyira óvnák ezeket az adatokat.

nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Idehaza is elofordul, nem csak kulfoldon.

Ilyenkor a jelentkezo beleegyezik, hogy leellenorizzek. Onmagaban az is gyanus, ha valaki nem engedi ezt, ott kiderulhet, hogy kilog a lolab.


Van ahol csak annyi a kerdes, hogy erositsem meg, hogy XY az adott idoszakban az adott pozicioban a cegnel dolgozott. Volt mar, hogy reszletesebb jellemzest kertek, mit csinalt, mi volt a velemeny rola. (Volt olyan, hogy a szamomra ismeretlen cegnel szakmai interjun meg is emlitettek, hogy a volt vezeto pozitiv referenciaja alapjan nagyreszt atugorjak a kerdeseket. Valahonnan ismertek engem az ottani vezetok es a velemenyem eleg volt a volt beosztottam tudasanak igazolasahoz.)

nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Semmennyire, mivel ez a magyar jog szerint illegális.

Csak és kizáróag akkor történhet ez meg, ha te hozzájárulsz (e néklül ugyanis a régi munkahelyed SEMMILYEN adatot nem adhat ki rólad!)

nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Általában banki és pénzügyi szektorban van background check, amihez az is tartozik, hogy végig telefonálgatnak mindenkit az önéletrajzodból.
nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Elég nagy redflag az a cég aki ilyet csinál.
nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldre jottem dolgozni 2 eve, banki IT szektorba. Egy volt kollegam ajanlott be, az O csapataba jottem dolgozni, fel is vettek. Az egy dolog, hogy utana minden sz@r-rol (diploma, erettsegi, nyelvvizsga, tanfolyamok) fel kellett tolteni a proof-ot egy kulsos ceghez, de ez a ceg vegig is hivott mindenkit 2nd level proof-kent!!! Ket cegtol es a kozepiskolamtol (!!!) is kaptam visszajelzest, hogy egy kulfoldi ceg erdeklodik utanam, tudok-e errol, es kiadhatjak-e nekik az adataim. Gondolom a tobbiek is kaptak megkeresest, csak velem nem vettek fel a kapcsolatot errol. En mar 2 honapja itt dolgoztam, amikor ezek a checkek megtortentet. Gondolom, az eleg kinos ilyenkor, ha valaki szepitett az Oneletrajzaban par dolgot, es a checknel ez kiderul...
nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!