Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy árúfeltöltő/pénztáros...

Egy árúfeltöltő/pénztáros többet keres, mint egy tanár?

Figyelt kérdés
2023. nov. 22. 21:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Igen, és valljuk be, azért igazságos is így, írom ezt úgy, hogy vmennyire sajnálom a tanárokat.

Magyarországon az oktatás évtizedekkel van lemaradva, a legtöbb tanár munkájának nincs látható eredménye. Ez nem Finnország, na, itt a tanárok többsége nem értelmiségi, és alkalmatlan versenyszférára vagy komolyabb szellemi munkára.

2023. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, de tanárként nekem bruttó 450 E Ft fizetést ajánlottak januártól, majdnem 10 év tapasztalattal.
2023. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%
Lidlben és Aldiban igen, a többi üzletlánc esetében nem.
2023. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem is ez most bőven elegendő a tanároknak. Főleg, hogy évi 3 hónapot nem dolgoznak. Ezen kívül napi pár órát kell megtartani, amire nem kell különosebben felkészülni, évekig jók a jegyzeteik.

Ennél sokkal stresszesebb, megterhelőbb és veszelyesebb munkák is vannak ennyi fizetésért pl. határvadász. Az árufeltöltő is nagyobb fizikai terhelésnek van kitéve, mint egy tanár, aki többnyire ülőmunkát végez (üldögél a tanáriban vagy a dohányzóban vagy az osztályban /leszámítva pl. a testnevelő tanárokat).

Ezen kívül valóban nem is feltétlenül hasznos a munkájuk (tisztelet a kivételnek) és emberek életére vannak mégis hosszú távú hatással, azzal, hogy hogyan osztályozzák a tanulókat. Ha rosszul ítél meg egy diákot vagy nem igazságos (ami akár lehet személyes ellenszenv vagy féltékenység, irigység miatt, kifejezetten társadalmi károkat okoz. És én nem látom, hogy bármilyen felügyelet különösebben ellenőrizné az ő munkájukat, hogy mennyire eredményes... mert nemcsak számonkérni kell tudni a diákokat, hanem tanítani is, ha már rájuk bízza a társadalom a gyerekeit.

És akkor még nem beszéltem a pszichés alkalmasságról (ne legyen kezeletlen mentális beteg vagy személyiség zavaros), követendő példamutatásról (legalább általános erkölcsi szabalyoknak megfeleljen, nagyjából egészségesen él /nem iszik-dohanyzik-drogozik/) a tiszteletre méltóságról, a megbízhatóságról, következetessegről és úgy a pszichés alkalmasságról ami mind fontos és manapság keveseket jellemez...

dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!