Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyik számítástechnikában...

Az egyik számítástechnikában dolgozó rokonom szerint az én bérigény elképzeléseim gépészmérnökként irreálisak. Vélemény?

Figyelt kérdés

Családi ebédnél szóba jött, hogy mik a tervek egyetem után, mennyit/hogy szeretnék keresni. Amit rólam tudni kell, hogy most vagyok MSc-s gépész hallgató a BME-n, eddig két évet dolgoztam, igaz csak félállásban, de most épp pont felmondtam, hogy a tanulmányaim befejezésére fókuszálhassak.


Lényeg, hogy azt mondtam a rokonnak, hogy a tanulmányaim befejezétvel ha főállásban elhelyezkedtem, akkor nettó 7OO-8OO ezerrel lennék igazán boldog, amelyre szinte kategorikusan kiröhögött, hogy frissdiplomás pályakezdőként ez esélytelen, amire felhoztam hogy hát mégis csak mesterem lesz, nem alapszak, plusz nem is vagyok pályakezdő. Erre ő úgy vélte, hogy a mesterképzés szerinte jelentős fizetésbeli különbséget nem fog okozni, valamint hogy két évnyi jogviszony félállásban még továbbra is pályakezdő kategória. Bevallom az utolsó része idegesített fel a legjobban, mert arra a helyre tényleg a tapasztalatért mentem el mintsem inkább a pénzért, így bántott hogy ennyire értéktelennek gondolta. Vélemény?



nov. 23. 06:53
A kérdező szavazást indított:
Reális az elképzelésed, a rokon téved, a mester értékes, a munkatapsztalat számít
Reális az elképzelésed, a rokon téved, a mester értékes, de a munkatapasztalat nem számít
Reális az elképzelésed, a rokon téved, a mester értéktelen, de a munkatapsztalat számít
Reális az elképzelésed, a rokon téved, de a mester értékes és munkatapsztalat számít
Nem reális, a rokonnak van igaza mindenben, inkább mentem volna kapálni egyetem helyett
41 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek a rokonoddal, két félév félállás után nem leszel senior, ugyanúgy junior maradsz, ez kb olyan, mint egy szakmai gyakorlat a képzés során. Gépészmérnök eleve nem olyan jól fizetett végzettség, mint a mérnök infó, így szerintem jelenleg irreális a bérigény, őszintén szólva a felét tartom reálisnak nettóban.


Mester legtöbb cégnél nem számít a munkabérben, csak később, ha vezetői pozíciót szeretnél betölteni, annak lehet az előfeltétele.

nov. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
77%
Majd észreveszed, ha jön a valóság. Nem lesz netto 700 a fizetésed itthon.
nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
62%

"Amit rólam tudni kell"


- Amit rólam tudni lehet jó?


Kicsit vegyél visza akármit is tanulsz!

nov. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, abban igazad van, hogy nyilván jobban mutat az önéletrajzban mind a mester, mind a "tapasztalat", mintha semmi nem lenne ott, de a bérigényed az valóban irreálisnak tűnik jelen pillanatban.

Egy nettó 800-as bér adókkal-mindennel együtt nagyságrendileg 1,4 millióba kerül havonta a munkáltatónak, és akkor még nem biztosított neked munkaállomást, betanítást, eszközöket, stb., mindennel együtt bőven havi 2 millió lenne az, amit rád költenek, hogy ott dolgozz. A munkáltató természetesen boldogan költ rád ennyit - ha és amennyiben többet termelsz neki, amit nem biztos, hogy juniorként meg tudsz tenni.

Nyilván nem tudom, hogy pontosan milyen területen és milyen mély tapasztalattal rendelkezel, ahogy azt se, hogy milyen szakterülettel szeretnél foglalkozni, de őszintén szólva meglepne, ha a fenti paraméterekkel kezdésnek bruttó 900-nál (~nettó 600) többet kapnál (és ez már számomra egy erősen eltúlzott dolog, én br. 7-800 környékét gondolnék reálisnak), és akkor már arra kell készülnöd, hogy az első 1-1,5 évben valószínűleg érdemi béremeléssel nem nagyon kell számolnod.

Persze lehet, hogy nincs igazam, de a pontos munkaerőpiaci értékedet úgyis a piac fogja beárazni. Ha találsz olyan pozíciót, ahol fizetnek neked bruttó 1,2 milliót, akkor mind a rokonod, mind én tévedtünk, ha mindenhonnan elhajtanak ezzel a bérigénnyel, akkor pedig nekünk volt igazunk.

nov. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%
Nem fogsz te pályakezdőként bruttó 1 milliót keresni.
nov. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
37%

"nettó 7OO-8OO ezerrel lennék igazán boldog, amelyre szinte kategorikusan kiröhögött, hogy frissdiplomás pályakezdőként ez esélytelen, amire felhoztam hogy hát mégis csak mesterem lesz, nem alapszak"


A munka törvénye, garantált bérminimum stb nem tez különbséget egy mesterdiplomás meg egy szakmunkás között...



0 év szakmában / cégnél eltöltött időd van?

Ok akkor a minimált kapod! (sok helyen meg egyébként is).


Ha az államnak törvényesen ennyit érsz akkor szerinted a szabadpiac mire fizetne többet a NULLA ÉV tapasztalatoddal?

nov. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
4%

Van egy ismerősöm, aki mesterdiplomás ruha és divattervező végzettségű...

Hát ő rajztanárként dolgozik...


Ez a magyar valóság!

nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén, ha bruttóban megkapod az elképzelésed (szerintem nem fogod) akkor örülhetsz.

Igaza van a roknodnak, az MSC a BSC-hez képest kevés pluszt ad. Hosszútávon értékesebb, de rövidtávon ha +2-3 év tapasztalatod lenne az sokkal többet számítana. Majd 5 év tapasztalattal kezd el talán többet érni az MSC-d, mint a BSC-s kollégának 7 év tapasztalattal.

A 2 év mellékállás valami gyakornoki poziba meg maximum annyit ér, hogy szívesebben vesznek majd fel téged mint aki frissen jött az egyetemről 0 munkatapasztalattal. Semmi többet.

nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

#3-as a “tudni kell” nem arcoskodás akart lenni, csak így fogalmaztam meg mik a poszt kontextusához releváns infók.


#5 nem tudom hogy jön ide a brutto 1M amikor én netto 700ról beszéltem de ok

nov. 23. 07:25
 10/50 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy látom sokan félreértik, ez a 2 év igaz félállás volt, de nem gyakornokság/diákmunka, rendes pozíció volt rendes megnevezéssel stb.
nov. 23. 07:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!