Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérdezi egy toborzó,...

Miért kérdezi egy toborzó, vagy akár egy vezető/tulajdonos a pályázat elején, hogy "aktívan keresel most állást"?

Figyelt kérdés

Mit kezd ezzel az információval?


Milyen előny vagy hátrány származik a válaszából a pályázónak?



nov. 28. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Ez lehet egy burkolt "most szültél?" vagy "most fogsz szülni"?


De rendszerint arra értik, hogy "unod a mostani melódat és szabadidődben nézegetsz és jelentkezgetsz állásokra, vagy munkanélküli vagy és akár azonnal is tudnál jönni?"


Előnyöd is és hátrányod is lehet a megválaszolásából, az élethelyzetednek megfelelően.

nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk hogy erdekelnek e uj lehetosegek? :D Nem ertem ezen mit kell kombinálni.
nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: nem írtam, de férfiként kérdezem.


Amúgy ezt attól függetlenül is kérdezték, hogy a CV-ben ott van (egyértelműen) és szóban is mondtam, hogy van jelenleg munkahelyem.


2: egy alkalmatlanabb HR-es arcon kívül nem hiszem, hogy olyan felesleges kérdések hangzanának el egy ilyen beszélgetésen. Tőlem 10-ből 7 esetben megkérdezték ezt, ezért vagyok kíváncsi. Nyilván van célja.

nov. 28. 23:21
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Igen, az amit a #2-es válaszban leírtam.

Egyéb kérdés?

nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén munkavállakóként csak találgatni tudok, de szerintem azért kérdezi, mert ha aktívan keresel állást az azt jelenti, hogy valami miatt már eldöntötted, hogy váltani akarsz vagy éppen olyan helyzetben kerültél, ahol egy határidőn belül jövedelemhez kell jutnod és számodra prioritás a munkakeresés.


Tehát ha adnak ajánlatot nagyobb eséllyel fogadnod el, nem lopod az idejüket és nem vársz a tökéletes ajánlatra, csak beéred egy "jó" ajánlattal.


Ha nem aktívan keresel munkát, csak időnként 1-1 megkeresésre válaszolt vagy random jelentkezel munkákra, akkor nem fogsz váltani, csak ha egy igazán jó ajánlatot kapsz és akkor sem biztos.

nov. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokaknak van fent önéletrajza álláskereső portálokon, akik kényelmes helyen dolgoznak, akár szeretik is, de hát azért nyilván lenne az az ajánlat amiért hajlandóak váltani.

Vagy van az a kategória, akik éppen most váltottak, de még fent van az önéletrajzuk, avagy bármilyen más okból most éppen nem életszerű, hogy váltsanak, vagyis rájuk húzható, hogy ők a passzív réteg.

nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ös, 6-os: köszönöm szépen a konstruktív válaszokat!
nov. 29. 11:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!