Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frissen végzett közgazdászként...

Frissen végzett közgazdászként milyen karrierutat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most télen fogok végezni közgazdászként levelező szakon és gondolkodom, hogy milyen területre menjek, hol építsek karriert. Egyetem előtt gyárakban dolgoztam, egyetem alatt végig logisztikai cégnél dolgoztam, itt is csináltam a szakmai gyakorlatot, de egyrészt nem látok sok pénzt az ilyen fuvarszerzvezés, beszerzés, customer service területen, másrészt annyira nem is izgalmas. Nemzetközi gazdálkodás szakon fogok végezni, végig jó jegyeim voltak, imádtam tanulni munka mellett is és még felsőfokú nyelvvizsgát is tettem. Milyen területre érdemes menni, ahol szorgalommal lehet karriert építeni és jól keresni és már a kezdő fizetés se rossz (értsd meg lehet élni belőle). Nincs gondom azzal ha dolgozni kell, suli mellett végig melóztam és tanultam egyszerre. Személyes előnyömnek tartom, hogy szorgalmas és kifejezetten precíz, részletes vagyok, szeretek új dolgokat tanulni. Ti mit ajánlotok, merre mentetek egyetem után?


26/F



nov. 28. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit szeretnél keresni?
nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Közgazdász...hát ha tudsz finom hamburgereket csinálni...keresehetsz 250-et is akár!
nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy, hogy ilyen lelkes vagy, és kívánom, hogy legyen szerencséd. Én ugyan már nem vagyok fiatal, és nem is lakom a fővárosban. Székesfehérváron viszont annak idején azt tapasztaltam, hogy ez nem igazán választás kérdése, friss diplomával nagyjából örülhet az ember, ha bárhová felveszik.

De kívánom, hogy neked ne így legyen.

Én pénzügyi területre mentem, nagyjából azért, mert ide tudtam bejutni. Hát, nem tudom, szerintem rettenetesen unalmas, azon kívül meg most már annyira telített a pálya, hogy váltani elég nehéz.

Utána compliance irányba mentem, ez szerintem izgalmasabb, és ha elindulsz egy audit irányba, elég jól is lehet vele keresni.

Viszont az audit az eléggé túlórás, stresszes, én fél évig csináltam, aztán inkább szépen visszaültem egy compliance advisory területre.

De engem is érdekel, hogy mit lehet még csinálni ezzel a diplomával, mert annyira nem éreztem, hogy bármiben elmélyültünk volna. Igaz, én közel 50 évesen már elég nehezen váltok, mostanában voltam pár állásinterjún, de nem igazán kapkodtak utánam.

nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten friss diplomás közgazdászként 2éve hamar találtam állást kontrollingon, a kezdő fizuk általában 400bruttó körül alakulnak, de egy másfél két év után 600-at simán ellehet érni, ha valaki szorgos és oda teszi magát.


Plusz nagyon ajánlom a big 4 egyikét, lehet, hogy nagyon hajtsák az embert, de nagyon sok lehetőséged lesz, plusz a pénz is jó.


Illetve még egy tipp, ne félj váltani ha valami nem tetszik!

nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Meki -> burger -> KFC karrierút az általános
nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2010-es évek elején végeztem, igaz, PSZ szakon. Ennyi idő elég volt arra, hogy rájöjjek, mit érdemes tanulni, merre érdemes orientálódni, mit, merre nem. Amit igen: nagyjából azt amit az elmúlt 1-2 tanultam. Amit nem: nyelvek, különösen új nyelvek, illetve bármi az angolon kívül, közgazdaságtan egyéb ágai (esetenben a PSZ-en kívüli ágak), illetve nagyon speciális technologiákat, szoftvereket, metodológiákat.

Amit igen: én elmentem data analyst irányba. Konkrétan neked is azt ajánlanám hogy nézz ki magadnak egy jó kis 'learning path'-ot és csináld végig, szerezz egy certifikátot. Az ne tévesszen meg hogy divatos, meg felkapott, meg ilyenek. Ne innen közeleíts hanem azt nézd hogy logisztikusként is pl. biztosan mozgott már annyi adat a kezed alatt amire lehet építeni, nyersanyagként. Aki elmegy ilyen (data) irányba, sokszor csak "valami izgalmassal" akar foglalkozni, pedig ez minden, csak nem izgalmas :) Aki pedig adott szakterületen dolgozik, ideje, affinitása, kedve nincs ilyenekkel foglalkozni. Ezernyi helyen dolgoztam már és a "közgazdászok" sokszor (tisztelet a hozzám hasonló kivételeknek) egy használható excelt nem tudnak összedobni. Na ezt a rést kell kihasználni, ezt a két végletet kell valahogy összekötni.

A másik, amit javasolnék, az a szakodra jellemző legalapabb, leg-nyílvanvalóbb képesítés megszerzése. A PSZ esetén ez a mérlegképes könyvelői volt, de te ne számvitelezz. Nemzetközin nem tudom mi lenne az, nézz utána, valószínűleg egy különbözeti vizsgával könnyen letehető dolog. Fuvarszervező vagy ilyesmi? Tényleg nem tudom. Utána máshogy néznek rád a cégek, meg kicsit te is magadra, kvázi lesz egy "szakmád" is.

Ezek után, vagy igazából ezzel párhuzamosan egy jó céghez kell csak bekerülni, feladat lesz bőven, pénz és előrelépés is.

A mentalitásodat mindenképp vidd tovább, tekints a melóra is megoldandó feladatként.

nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!