Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Természettudományi szakemberek...

Természettudományi szakemberek, mérnökök! Mit gondoltok a jelenlegi fizetéseteről? Mit gondoltok reálisnak?

Figyelt kérdés

A héten egy jó hírű budapesti laborban voltam állásinterjún vegyész MSc végzettséggel és a munka abszolút igényli is ezt a végzettséget.


A fizetésnél az igazgató lazán bemondta, hogy nettó 350 a bér és nincs egyéb béren kívüli juttatás.


Eléggé meglepődtem, ezt méltatlanul kevésnek gondolom.

Ti mit gondoltok? Mi a tapasztalat?



nov. 30. 17:01
A kérdező szavazást indított:
Elégedett vagyok a fizetésem el.
Nem vagyok elégedett a fizetésemmel.
15 szavazat
1 2
 1/12 Kólauborkával ***** válasza:
39%

Én ennyiér villanyszerelöként sem dolgoznék. Villamosmérnökként is mondhatjuk, hogy kissé elégedetlen vagyok, de egyelöre letudom annyival, hogy itt legalább bejelentettek annyira amennyit keresek.

De tervben van, hogy külföldre menjek, mert hihetetlen itthon milyen lehúzások mennek “fizetés” néven.

nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az tőled függ mit vállalsz el, ha nem találnak ennyiért akkor kénytelenek lesznek emelni a számot.

Én keveslem a 350-et, ha kezdő vagy akkor is minimum 400.

nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kiejtette a szót én simán felálltam volna, megköszöntem volna a lehetőséget és kisétálok az ajtón. Még ezt sem érdemelték volna meg egyébként, de a nagyvonalúság inkább erény mint hátrány. Tulajdonképpen nem már az interjún nem veszik komolyan a leendő munkavállalót, azt is mondhatta volna a "háromszázötvenezer" helyett, hogy "madarat keresünk zabért cserébe".

Légy szíves ne vállald el, ha kezdő vagy akkor sem, mert sosem alkusznak meg ezek a köldökszemű ürülékjánosok a piacon, mindig a munkavállaló alkuszik meg. Ne állj be közéjük, legalább egy 500 nettót kérjél már pls.

nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem fogadtam el a munkát. Szeret csere olyan helyzetben vagyok, hogy van munkám, de nézelődök folyamatosan mert szeretnék váltani, de azért nem minden áron.

Mondtam neki, hogy ez nagyon kevés, de nem hatotta meg. Nem is próbálkozott, hogy találkozzunk valahol kb félúton.

nov. 30. 19:08
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Leìromazz amire kevesen gondolnak: egyre kevésbé éri meg mernöknek tanulni. Ami fut az a info, villamos, mechatro trió, ezeknél is minél közelebb kell helyezkedni a fejlesztési, kódolási részhez. Aztán kB ennyi. Gépeszet mar hatareset, egyre többen végeznek, de az még mindig lehet jó, ha valami nagy auto vagy gepgyarto multihoz megy az ember. Az ilyen agrar, épìtész-épìtő, környezet, közlekedés, vegyész, élelmiszer meg hasonló mérnök szakok már most nem érik meg sztem anyagilag. Ezeknél egy jó pénzügyi vegzetseggel is lehet többet keresni
nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Igazabol részemről a nagy mérnök hiánynak ennyi. Ha még többen végeznek hamarosan akkor a cégek a béreket szoríthatják még jobban lefele. Mert előbb utóbb valaki úgyis elvallalja kevésért is.
nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 Nem kevesen gondolnak erre, akik már mérnöki pályán vannak (mindegy hogy agrár, villamos, környezet vagy gépész), mind tisztában vannak ezzel. Az a baj a szülők és a most fiatal felnőttek felnőtt környezete szeme előtt többségében még mindig a 90-es, 2000-es évek jövedelmi arányai vannak, egyszerűen nem ismerik a piacot. Megkérdezi szerencsétlen gyerek 12-16 évesen apát vagy keresztanyut hogy mi legyen, mi az ami jól fizet. Rávágja hogy informatikus mert a csapból is az folyik, meg villamosmérnök, gépészmérnök, mert a mérnökök jól keresnek. Szegény gyerek meg falun nőtt fel, semmi perspektívája arról hogy mit jelent az informatikus meg mennyi ágazata van. A közvetlen környezetéből meg a nagypapa műhelyéből, a 10 éve is elavult középiskolai műhelyekből össze tudja rakni a kis fejében hogy mit takar a gépészmérnöki szakma, és elmegy a Bánkira vagy a SZIE-re gépésznek. Még a mestert is megcsinálja, mert továbbra is azt pusholja a környezete, hogy az kell meg megéri. Utána meg szembesül a valósággal és megszületnek az ehhez hasonló kérdések:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Sokan leírtuk már itt is, meg egyéb felületeken is, hogy a hagyományos mérnöki tevékenységeknek közel sincs már olyan anyagi vonzata mint egykoron. Egy 3 műszakos karbantartó többet keres mint egy gépész vagy agrármérnök.

nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elégedett vagyok az ÉN fizetésemmel, de te még a szavazást se tudod rendesen kiírni, így örülj, hogy egyáltalán a 350netot megkapod.


Amúgy meg betanított munkára jelentkeztél, betanított diplomával, mit vártál? Ez nem egy jól fizető szakma, és egy cég nem attól lesz neves, hogy jól fizet, a kettőnek semmi köze egymáshoz, ha valami akkor inkább pont ellenkezőleg.

nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy mik ezek a mérnökös kommentek a topikban? A csóka nem mérnök, vegyész diplomája van nem vegyészmérnök, a kettő nem ugyan az, főleg fizetésben nem. Ez nem mérnöki pálya, laborban kvázi betanított munkát végeznek ez ennyit ér.
nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Méltatlanul kevésnek érzem én is! Nekem gyógyszerész végzettségem van. Mindig a vegyészeti vonal érdekelt jobban. Miért nem mentem arra a vonalra? Pont a fizu miatt :/ . Pedig tényleg nagyon érdekel a vegyészet :/ . Ez nem egyedi eset, sok hallgatótársam ugyanígy volt mint én! Pár éve járkáltam ide oda interjúkra. Főként analitikai, fejlesztő analitikai pozíciókra jelentkeztem. Netto 400-at benyögtem csak ámultak bámultak mindenhol. Volt ahol leszorítottam netto 320-ra a fizu igényemet... Netto 250-et akartak adni. A közszférában 207 ezer nettot ajánlottak analitikai vonalon :/.


Már egy ideje patikában dolgozok. Azt el tudom mondani róla, hogy nem tetszik. Nem az én világom. 2023-ban a netto 450-600 közötti pénzt mindenhol kb. megadják Budapesten a patikusoknak.


És azt se felejtsük el, hogy ez egy 5 éves osztatlan képzés. Nagyon kevesen tudják befejezni! Mégis sokszor úgy állnak a cégek, multik az emberhez mintha egy utolsó szarházi lenne :D .


Persze van nekem is "hibám" nem beszélek anyanyelvi szinten angolul. Természetesen el tudok komunikálni angolul valakivel, de mivel Magyarországon élek és mindig itt éltem nem az angol az anyanyelvem.


Amire rájöttem az évek folyamán: Mindig képezni kell magad. És most nem arra gondolok, hogy van egy Vegyész MSC fokozatod menj el Kémiából PHD-zni. Hanem arra, hogy más területbe is érdemes beletanulni. Pl. valami mérnöki vonalra. Minnél több mindenhez értesz akár alapszinten annál értékesebb munkaerő leszel és annál jobban megfizetnek.

dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!