Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lányként hogyan és hol találha...

Lányként hogyan és hol találhatnék mentort aki segít nekem diplomatává válnom, esetleg hasonló munkakörben dolgoznom?

Figyelt kérdés

Érdekel a diplomácia, viszont úgy érzem elég nehéz ezen a területen érvényesülni jó kapcsolati háló nélkül. Ezzel sajnos nem rendelkezem, de tudom, hogy a megfelelő segítséggel olyan készségeket tudnék elsajátítani amik később jól jönnének karrierépítés szempontjából is. Szeretnék kitörni a jelenlegi társadalmi osztályomból, de ez egyedül nem hiszem, hogy sikerülne. Nyilván nem gondolom, hogy csak úgy az ölembe pottyan majd a lehetőség és azt sem, hogy ezért ne kelljen semmiféle ellenszolgáltatást nyújtanom, de próbálok nyitott lenni és kíváncsi vagyok új ötletekre.

19/l



dec. 1. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
19/L? Szóval mindössze egy érettségivel rendelkezel és úgy akarsz diplomata lenni? Elsőkörben végezz el egyetemi képzést (mondjuk ha szellemileg ennyire korlátolt vagy ez komoly kihívás lesz számodra) tanulj meg több idegen nyelvet felsőfokon, fejleszt a kommunikációdat és prezentációs készségedet, lehetőleg maxold ki az egyetem nyújtotta lehetőségeket, kezdve a konferencia részvételeken át a demonstrátorkodásig, amik mind lehetőséget biztosítanak arra, hogy egy erős kapcsolati hálót kiépíts ami segítségével boldogulhatsz a későbbiekben ha meg van a tehetséged.
dec. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos hogy idegen nyelv mindenféleképpen kell, angol, meg még egy valami német/francia/spanyol stb.


Sok ösztöndíj/pályázat/mentori program van, általában írni kell egy kis motivacios levelet, mindenhova érdemes beadni, ártani nem fog. Sok sikert!

dec. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Van “diplomata” (követségen dolgozó) ismerősöm. Mivel én azt hallom, hogy a fideszesek jelenleg az összes lehetőséget elhappolják, hiába csinálsz kapcsolatok nélkül bármit, ezért főképp szeretői státuszt ajánlok valamelyik nagyobb politikus családjában. Többen fenn vannak tinderen, ott lehet ismerkedni. Annyi, hogyha hátszél nélkül érkezel ezekbe a kapcsolatokba, akkor sajnos ott is elég sok idő, mire kapsz egy megfelelő pozíciót (pl. Szentkirályi Alexandra).
dec. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tehát te most egy olyan sugardaddy-t keresel, akinek nem a pénze, hanem a kapcsolatai kellenének?
dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#5 Így is fogalmazhatunk
dec. 1. 13:18
 6/8 anonim ***** válasza:
#6: El kell keserítselek, aki szexért fizet, az nem fog ennyit vesződni, megkapja a standard libát a komplikációk nélkül
dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen felfogással sehogy..

Ebbe dolgoztam majdnem 5 évet.

dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
El lehet indulni a diplomataság felé, de nem így. Hülyeség ez a kapcsolat dolog. Én is voltam diplomata aztán az égvilágon semmi kapcsolatom nem volt. Megfelelő képzések után egy olyan állami szervezetnél kell elhelyezkedni, ott hajtani, ahonnan küldenek szakdiplomatákat. Van legalébb öt-hat ilyen. Feladat: ezek felderítése, tanulás, bejutás, jó teljesítmény legalább három évig. Az egyiknél angol közép is elég - annyira gáz, de igaz. Persze jobb, ha több nyelvet is tudsz magas szinten. Külügy felejtős, oda télleg nem lehet betörni a munkásosztályból. Szeretőzés talán a legszarabb irány. Így csúszhat szét leghamarabb az életed, de 19 évesen nyilván nem sok fogalmad van az életről.
dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!