Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 100..200 millió forint tényleg...

100..200 millió forint tényleg semmire nem elég egy "tehetősnek" nevezhető életvitelhez?

Figyelt kérdés

Miért kérdezem ezt?


A munkahelyemen egy kinevezett ügyvezető van 10 éve, tehát nem az övé a cég, de teljesen úgy kezeli azt, és minden irányból lapátolja ki a pénzt, valamint a céges erőforrásokat is saját célra használja (járművek, munkaerő, stb).


Anno úgy tették meg ügyvezetőnek 30 évesen, hogy egy viszonylag csekély alapfizetés mellé (600 nettó), kap még 2% jutalékot az anyacég magyarországi értékesítéseiből. Az értékesítési adatok alapján ez 100 millió alsó hangon.


Ezen kívül 2020 környékén már 1,6 millió volt a fizetése, és a beszállítókon keresztül vissza is osztja magának a pénzt, tehát maxon járatja a mutyit.


Az élettársa egy magas karbantartású igényű nő, aki szintén alkalmazott a cégben, de nyilván papíron nem magas fizetést kap és hát nem is nagyon van jelen a cég mindennapi munkájában már, mert saját magán dolgaikat jár nap-mint-nap intézni.


Egy elég nagy családi házban laknak, amit 2015-ben vettek, a földhivatali adatok szerint 30 milliós jelzáloggal kapásból, amit két év múlva visszafizettek vagy felváltottak egy 50 milliós jelzáloghitellel. És még ezen kívül a ház felújítására is vett fel még 10 milliót, bár lehet az 50 milliós jelzálogot mondta 10 milliónak amikor erről beszélt nekem.


A cég telephelyének felújítására is kaptak egy több száz millió forintos összeget az anyacégtől, ami igen gyorsan elfogyott, és a felújítás még mindig nagyon messze van a késztől. Ráfogta az inflációra, elhitték neki.


Viszont mit ad isten, ezzel párhuzamosan belekezdtek egy hegyi vendégház kialakításába. Szerintem egyértelmű a dolog. De ha nem lenne, akkor elmondom, hogy a szakik mesélték, hogy mennyi anyag tűnt el nyomtalanul, amiket a telephelyi munkákra készíttettek ki. Plusz maga a megvásárolt járólapok rettenetes mennyisége is kb 2x-e volt annak, ami a telephelyen szükséges volt.Meg én láttam a szememmel, amikor a sittet kaparták le a céges furgonról az alkalmazottak a cég által bérelt konténerbe munkaidőben.


És nyilván nagy kocsival jár a főnök, amit szintén hitelre vettek, meg hát egy még nagyobb kocsit vetetett céges pénzen is, csak hogy minden eshetőségre a megfelelő járművel mehessenek. Ha fel kell menni a hegyre, akkor valamelyik céges járműt szokták vinni és nyilván abszolút nem érdekli, hogy kímélje a gépet, ha oda tud vele érni 10 perccel gyorsabban.


Több száz millió forintról beszélünk, aminek csak egy részét kereste meg ő.


De nem ez az egyetlen ilyen banda, akiknél azt látom, hogy semmilyen mennyiségű pénz nem elég.


dec. 3. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Valójában mi a kérdés?

Oké, a főnök lop.

oké, irigykedsz, mert ő okosabb volt, mert olyan pozícióba került és most is elég okos hozzá, hogy csinálhassa tovább.

De mi az igazi kérdés?

Ha számolni akarsz, akkor konkretizálni kell, ez mit jelent?

"Az értékesítési adatok alapján ez 100 millió alsó hangon." Havonta, évente, az értésítés árbevételéből, vagy a profitból? nagyon nem mindegy, ha más zsebében akarsz turkálni.

Az 1,6M ügyvezetői fizetés nem egetrengető ma. Eleve ez is bruttó vagy nettó?


A többi aláírom, hogy bicskanyitogató. De ez ma a trend. És amit te látsz ez csak a jéghegy csúcsa, igazából a kis emberek játéka, máshol is így megy, ha van rá lehetőség. Én ennél kicsit nagyobb létékben látom ezeket. Amikor az ország egyik feléből konvojban hordják az autók az építőanyagot az ilyen/olyan kapcsolati hálóban tevékenykedőknek az ország másik felébe... És nem egy alkalommal, minden beruházás, minden szakaszában. Amikor fel vannak jelölve előre, hogy az ellenőrnek hol kell fúrni és pl aszfalt vastagságot mérni, mert csak ott van meg az előírt műszaki tartalom... és sorolhatnám a végtelenségig.

dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

jó hát ez nem épitőipar, az a legalapvetőbb hatású iparágak egyike, és ezért a legprimitivebb módszerek és emberek ott érzik jól magukat.


azért engem sem kell sajnálni, nagyon sok előnyt kiharcoltam magamnak, új céges autót is, mondjuk én nem a kapcsolati hálómmal, hanem a puszta szakmai tudásommal értem el ezeket. A kereskedő manapság akit pedesztálon hord a rendszer, most el kell fogadni hogy ez van, de nem volt mindig igy, és valószinüleg lesz még ez máshogy is. De az én életemben valószinüleg nem lesz máshogy.

dec. 3. 13:21
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Mi a kérdés? Minden cég így működik.

100mila az elég egy házra, de attól még h valakinek van pénze nyilván nem fog nemet mondani több pénzre, te se tennéd...

dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Igazából mindegy milyen iparág. Építőanyagon rugóztál legtöbbet, azért hoztam ezt a példát.

Oké, te is f/szagyerek vagy.


Újra, mi a kérdés valójában?


(Egyébként a kifejezés, amit keresel valószínűleg a "piedesztára emel" lett volna)

dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hát figyi az alkalmazottak között még kb én harcoltam ki a legtöbb előnyt és a legnagyobb emeléseket, amiért emberek KÉPESEK engem megszólni, mintha nekik is járna valami


és ha azt mondom, hogy harcolják ki maguknak, és tegyenek le az asztalra annyit, amennyit én, akkor meg néznek rám nagy sértődötten.

dec. 3. 13:30
 6/15 A kérdező kommentje:

kicsit bánom, hogy nem a 2000-es években élek, mert akkor még egy értelmiségi fizetésből lehetett venni autót, lakást, hitelre sem volt megerőltető, és az ember úgy tudta érezni, hogy ér valamit a társadalomban.


Mondjuk a lakás, kocsi igy is megvan, de sajnos mindegyiket csak kaptam. Meg igazából a főnix gyerekhez képes arányosan én is el tudnám magam adósitani a jelenlegi fizetésemmel, csak nekem ez valahogy kevéssé tünik jó ötletnek.

dec. 3. 13:35
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Továbbra is, mi a kérdés?

Azt is kellően körbejártuk, hogy te igazán f/szagyerek vagy, a legjobb a cégben.

A főnix gyerek gondolom a főnök lenne. Az ő helyzete azért más, mert nála már nem úgy forog a pénz, mint nálad egy fizuból. De ezt tényleg felesleges már ragozni szerintem

dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Van, aki havonta eltapsol ennyit úgy, hogy nyoma se marad, más család meg 4 generáción át a havi 200 000-rekből is felépít egy ekkora vagyont és se lakhatási problémája nem lesz, se más dologban nem fognak nagy hiányokat szenvedni.

Pénzzel bánni tudás kérdése.

Ez részben szellemi erő, részben tervezési képességek kérdése.

dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"semmilyen mennyiségű pénz nem elég"

Utaznak, drogoznak, stb.

dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a feleség és a férfi külsejére is könnyen el lehet tapsolni milliókat.

Plasztikai klinikák drága kezelésekre például, amik alig látszanak, lehet, csak kicsit rontanak a külsején, de legalább 700 000 Ft egy alkalom és hetente kell...?

Sokan úgy járnak ilyen helyekre, mint te a WC-re.

dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!