Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai fiatalok nagyon sokat...

A mai fiatalok nagyon sokat tudnak spórolni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, hogy kiírjam-e a kérdést vagy ne. Nekifogtam többször is, de csak foglalkoztat ez a dolog.

2019-ben végeztem az egyetemen, azóta dolgozom. A covid idején bő fél évet nem dolgoztam, mert megszűnt a munkahelyem, valamint tavaly 3 hónapot, mert váltottam.

Ez idő alatt vettem egy kocsit 2.000 euróért, amit én tartok fent. Van barátnőm is, tehát nem tudok minden fillért megtakarítani, hiába lakok már itthon. A fizetésem 200-270.000 forint között ingadozik, szezontól függően és így van most 2.3 millió forint megtakarításom.

Az anyám szerint azonban ez nagyon kevés. Nem tudom más hogy csinálja, de én nem tudok ettől többet félretenni, így is nagyon meggondolom mit veszek és sok mindent meg is vonok magamtól, amit más velem egykorú simán megvesz, még ha nem is feltétlenül keres többet.



2023. okt. 31. 18:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
Hát több pénzt kell keresni. Ez baromi kevés. A megtakarításod vésztartaléknak elég de ezen kívül ha pl még nincs saját lakásod és szeretnél arra is rakni kéne félre nyugdíj előtakarékosság sem ártana stb stb.
2023. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

A barátnő miért indukálja, hogy nem tudsz annyit félrerakni?😅


Én úgy spórolok sokat, hogy a fizum nagy részét félreteszem, amint megkapom, nem tartok fenn kocsit, és nem engedem magam elcsábulni. Tetszik valami? Jó, hát sok dolog tetszik, ettől nem fogom megvenni.


Amúgy államkincstárazok, hogy kapjak rá kamatot is, ne csak inflálódjon.

2023. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Az tud sokat spórolni, aki jól keres és van pénzügyi tudatossága. Kevés fiatal van, akiknek mindkettő megvan.


Ez a pénz tényleg nagyon kevés, ha majd akarsz lakást, pláne házat venni, ha meg családod is lesz, akkor végképp. Főleg, ha Budapest vagy környékbeli vagy.


Persze ha nem akarsz elköltözni, nem akarsz családot, és nincsenek nagy világkörüli álmaid, akkor el lehet lenni ebből is.


Én 300 felett tudok félre rakni havonta. 30 alatti vagyok, diplomás, spórolós. De sokan havi 50-et se tudnak, mert minimálbért keresnek.

2023. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Többet kell keresni, ez bohócpénz, még fiatalon is.
2023. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
A semmitől jobb.
2023. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
10%
4 eve dolgozol + nyari gyakorlat. Szoval mar mindenkepp mid-senior bert kene kapj. Hays salary guideba megkapod hogy az mennyi. Anyad nem mondja, de szanalmas vagy.
2023. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Senior Séf ***** válasza:
57%

Soha nem volt meg takarításom. Ami pénzem volt, azt elköltöttem. Magamra, majd a gyerekeimre. MOST kell élni, nem majd valami ködös jövőben, -ez volt az elvem. Most sem kuporgatok. Annyi van, hogy most már megélek,több meg nem kell. Inkább horgászok minden nap.

Tisztelem, aki tud spórolni. Tisztelem, de sajnálom is, mert elmegy mellette az élet.

2023. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező anyukádnak igaza van abban hogy 2 millió forint nem sok pénz, de az igazság az hogy ténylegesen spórolni csak jó fizetésből lehet. 270 ezerből eltenni nagyon nehéz és ahhoz hogy ténylegesen legyen rendes megtakarításod legalább 100 ezret félre kéne tudnod tenni (ami ennyi pénzből lehetetlen).

Szerintem a legtöbb fiatalnak ennyi megtakarítása sincsen, mert hacsak nem dolgozol jól fizető szakterületeken, nem viszel haza 300 nál sokkal többet. Arról nem beszélve hogy havi 300 at elkölteni se egy túl nehéz feladat.


#7 A spórolás nem arról szól hogy kuporgatod a pénzed és kb vízen és kenyéren élsz. Meg kell találni a balanszot a spórolás és a szabadon költés között.

Oké, hogy a mának élsz ez rendben is van, de annyi minden történhet az emberrel ami miatt bármikor pénzre lehet szükséged és nagyon könnyen az utcán köt ki az ember ha nincsen védőhálója. Elvesztheted az állásod, esetleg hosszabb ideig betegeskedsz, vagy eléred a nyugdíjas kort és nem lesz pénzed arra hogy ellássanak. Vagy gyereket szeretnél és saját lakásra lenne szükséged.


Nekem annyi rövidtávú megtakarításom van, hogy 1 évig el tudok rajta kb lenni, plusz van nehezebben mozgatható hosszútávúm hogy lehessen lakásom a jövőben(remélhetőleg a következő 5-10 évben)

2023. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
99%

"Tisztelem, aki tud spórolni. Tisztelem, de sajnálom is, mert elmegy mellette az élet."


Nem spórolni kell, hanem megtakarítani. Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni, de elképesztően ostoba hozzáállás ez, főleg amikor az ember már nem fiatal és gyerekei vannak.

Ha nincs semmilyen megtakarításod, akkor mi lesz, ha elér valami betegség és kiesel a munkából hónapokra, vagy akár évekre (netán örökre)? Mi lesz ha történik valami váratlan, rossz, nagy kiadással járó dolog? Mondjuk súlyos beteg lesz a családban, vagy valami történik a házzal vagy az autóddal? Akkor ott állsz majd pucér seggel, a gyerekeid szemébe nézel és megmondod nekik, hogy mivel apunak és anyunak nincs megtakarítása, ezért innentől ha hazajöttök a suliból, akkor nincs vacsora? :)

2023. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#7 mert ha horgászol egész nap, akkor nem megy el melletted az élet?
2023. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!