Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szinten kell minimum...

Milyen szinten kell minimum beszélnie egy hotel recepciósnak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném megpróbálni.Azt is megnéztem,hogy B1-es szinten tartok.Ezzel így felvennének?Folyamatosan fejlesztem,és a munka is alkalmas lenne rá.Elég talpraesett vagyok,szerintem meg oldanám,de nem tudom hogy így lenne-e esélyem és ha igen,a munkáltatónak mit mondjak,hogy megy az angol?
dec. 7. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A B1 az definíció szerint alapfokú nyelvtudást jelent. A legtöbb helyen amúgy nem a papírt kérik, hanem a felvételi elbeszélgetés része, hogy angolul is megszólalj, ha a munkakör megköveteli. Az ,hogy milyen nyelven kell tudnod beszélned, munkáltatófüggő. Van olyan szálláshely, ahol bőven elég, ha elmakogsz alapszinten, de nívósabb szállodákban megkövetelik a magas szintű idegennyelv tudást.
dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az van feltételnek írva,hogy angol nyelvtudás szükséges.De az,hogy milyen szinten az nincs.Ez egy 3 csillagos szálloda.

Úgy megpróbálnám szívem szerint, de nem tudom mit mondjak.Az őszintét,hogy alapszinten tudok,és ha kell megértetem magam és idővel belerázódok?

Nem tudom mi az elvárás.Küldjem be így az önéletrajzomat?

dec. 7. 08:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy megértsd és tudj válaszolni a vendégek felmerülő kérdéseire, ha ez megy akkor minden rendben.


Pl. ha megkérdezik milyen látványosságokat ajánlsz a városban, vagy hol található ez meg az, valamilyen panasszal érkeznek és neked kell elsősorban felelni rá.

dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, csalódás nem érhet.Ha nem érted a vendéget majd megpróbálja egyszerűbben elmondani ez így működik.
dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum felső. (elvégre hozzád fog menni mindenki a nyűgjével)
dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nyugodtan, úgyis az interjún meghallgatnak, hogyan beszélsz. Ha ott nem tetszel, akkor fejlesztheted az angolod/ vagy találsz olyan helyet ahol nem olyan erősen kell. Én se mertem megszólalni először, de aztán muszáj volt és munkában nagyon sokat fejlődtem, hogy minden nap tudtam használni. De tényleg egy próbát nem ér, hisz mit vesztesz?

Üdv, egy 10 éve recis :)

dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi újság azóta, jelentkeztél? Netán fel is vettek?

Amúgy egy 3 csillagos szállodában szerintem azért a középfok elvárt (kellene, hogy legyen). Nem a papír, azt pl tőlem sosem kérték, hanem hogy ha az interjún tesztelik a nyelvtudásod, akkor stabilan tudj beszélni, illetve a munkában is menjen rendesen a szóbeli-írásbeli kommunikáció. Nem a 12 igeidőt kell tökéletesen használni, hanem magabiztosan és azért az alap nyelvtant alkalmazva tudj angolul.

Kis helyekre persze, ahol a recis egyben a “mindenes”, takarító, felszolgáló, pultos stb, kevesebb is elég lehet, de ezeket a helyeket nem ajánlom, csicskaszámba vesznek, sokszor be sem jelentenek.

febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!