Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A könyvelő szakma mennyire...

A könyvelő szakma mennyire családbarát?

Figyelt kérdés
Aki könyvelés területén dolgozik, mennyire rugalmas a munkátok? Szerintetek összeegyeztethető a családdal? Anyukaként tanulnám ki, hogy rugalmasabb, kiszámíthatóbb munkám legyen. Nem önálló vállalkozásra gondolok, inkább alkalmazottként. Köszönöm!

dec. 8. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Alkalmazottként nemigen fogsz kapni könyvelő munkát, de amúgy tipikusan olyan meló, ahol az idő egy részében bírható a munka, de vannak időszakok (negyedéves és éves bevallási határidők körül), amikor megőrüls és olyankor nagyon nem családbarát.
dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Pedig rengeteg könyvelő álláshirdetést látni mostanában..miért gondolod hogy nem találni?
dec. 8. 10:21
 3/12 Sandol ***** válasza:
70%

Én inkább azt mondanám, hogy pályakezdőként lesz nehéz. Mi hónapok óta keresünk kollégát, de sajnos csak pályakezdők jönnének, amivel eddig nem volt gondunk, de most már nincs időnk sajnos az elejétől kezdve megmutatni a dolgokat.

Hogy mennyire családbarát, azt itt is, mint mindenhol igazából a munkahely dönti el. A mi munkahelyünk maximálisan családbarát,bármi van a gyerekekkel, bármelyik kolléga/nő mehet. A lényeg, hogy a munka határidőben legyen kész. De hallottam már olyan helyről interjúsoktól, hogy már a billentyűzet is repült. Az nem hiszem, hogy családbarát lett volna.

dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy csak kezdők jelentkeznek, mert aki ért hozzá, az nyit saját könyvelőirodát. Minek dolgozzon másnak?

Én dolgoztam amúgy ilyen helyen. Teljesen a főnöktől függ, hogy mennyire rugalmas. Hó közben a munkamennyiség teljesen kibírható, a zárás az húzós, és ez általában ünnepnapokra esik. Május 1-je, húsvét, újév. Ezért én nagyon utáltam.

dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Multiknál is hasonló a helyzet szerintetek? Ha senki nem vesz fel pályakezdőt, minek tanuljon az ember könyvelőnek.. persze ez más szakmában is jellemző, de soha nem értem, talán a tapasztalt szakmabeliek örökké fognak élni?🙈
dec. 8. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pénz kérdése. Egy pályakezdőnek kevesebbet kell fizetni, mint egy tapasztaltnak. Ha betanítanak is nyernek egy-két évet mire eléred azt a bérsávot, mintha egy tapasztaltabbat vettek volna fel. Így van ez minden szakmában, ahol van kinek a nyakába tolni a betanítást.
dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Multinál szerintem inkább felvesznek. Az nem is igazán könyvelés, hanem betanított gombnyomogatós szellemi munka. Azért elvárják a diplomát. De bárkit betanítanak, ezért jobban is szeretik a kezdőket, mert nekik kevesebbet kell fizetni. Viszont oda kell a jó angol nyelvtudás.
dec. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Multiknál bárkit bármire be lehet tanítani, persze, csak míg bölcsészkém szenved mint disznó a jégen, én 2 hét alatt átlátom a teljes folyamatot és darálom a melót. Persze, ennek köszönhetően a feladataim mennyisége csak nő, a fizetésem meg, reálértéken legalábbis, csökken, az inkompetens hülyektől meg legszívesebben én is néha kidobnám, nemcsak a billentyűzetet, hanem az egész k.....tt laptopot a bezárt ablakon. Igazi lose-lose szituáció, pláne pályakezdőként, aztán persze fokozatosan egyre jobb a helyzet, lassan én is magam mögött hagyom ezeket a helyeket.

Könyveléshez értő szakembernek mindig megéri lenni, de ehhez szerintem kevés egy OKJ, de nagyon. Kiindulópontnak mondjuk akár ez is jó lehet, de ez egy nagyságrendekkel nagyobb feladat, szakma, már-már hivatás.

Hogy mennyire családbarát, az relatív, én képtelen lennék úgy élni, hogy minden egyes héten ugyanazok a munkanapok, ugyanazzal a munkaidővel, ugyanúgy telnek. Kell valami hullámzás.

dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van egy gazdasági diplomám (sajnos nem pénzügyi), amellé gondoltam elvégezni, hogy több lehetőségem legyen. De egy másik diplomán is gondolkozom.. Szóval nem vagyok nullkm-es:D +angol,német nyelvtudás középfokon.

Tudom, hogy az eleje nem lenne egyszerű és évek mire kellő tapasztalatot szerez az ember. Érdekel ez a terület, viszont túl sok negatív véleménnyel találkozom, emiatt egyelőre nem tudom mi a jó döntés..

dec. 8. 22:20
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem semennyire!


Eddig három könyvelővel volt dolgok, mind láncdohányos, párom melóhelyén meg rákos a könyvelő de még van 1-2 éve 40 alatti...

dec. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!