Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a borravalósdi dolog a...

Mi ez a borravalósdi dolog a gasztronómiában meg részben a fodrásznál is?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nem értem mire várja a pincér a borravalót. Én se kapok borravalót a munkámért, elkérem a megfeleő árat ennyi. Így van ez szerintema gasztronómiában is, ott is építsék be az árba, arról nem s beszélve, hogy már többször láttam, hogy eleve felszámoltak 10%-os szervízdíjat. És akkor erre fel mit követelnek még?

A szokásos manstrát se értem, hogy a pincérek keveset keresnek meg nincsenek megfizetve, mert tudják, hogy kapnak brorvalót. Egyébként különösen irritált, amikor diákként nagy ritkán eljutottam étterembe és akkor szóvá tette a pincér, hogy nem adok. Pedig diákként vele ellentétben, nem volt fix jövedelemem,vele ellentétben csak alkalmi diákmunkáknból élek. Kb félébe befejeztema tanulmányaimat és tolmács vagyok, ezt is vállalkozóként tudom csinálni az OFFI-nál és egyéb cégeknél, néha magánszemélyeknél is, de igazából én se kapok most se borravalót, hanem megmondom mennyi a díja és annyit kapok. És ezzel a mai napig nincsen fix jövedelmem, ezzel szemben egy pincér, minimum megkeresi a minimálbért minden hónapban(de inkább többez) Arra akarok Egy bolti pénztáros se többet, mint egy pincér, pedig neki minden pontosan vissza kell adnia. Egyébként nálam ugyanez van a fodrásznál, soha nem adtam a fodrásznak borravalót, az egyik ismerősöm megfálháborodott ezen.


dec. 10. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a borravalónak vissza kéne kapnia az eredeti feladatát. Ha különösen meg vagy elégedve a szolgáltatással akkor úgy döntesz hogy adhatsz az illetőnek.


Szomorú hogy nincsenek megfizetve rendesen az alapbérükkel a pincérek, a gond az, hogy a borravaló ezt csak tovább rontja hiszen a munkáltatók ezt is belekalkulálják a pincérek bérébe.

dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
fú de k#rva unalmas téma ez már
dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Évszázados hagyomány.
dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3) Kit érdekelnek manapság már a hagyományok?
dec. 10. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Aki nem autista, azt érdeklik a hagyományok. Egyébként én meg szoktam nézni az étlapot, mert tényleg sok helyen oda van írva, hogy az árak tartalmazzák a szervizdíjat. Akkor nem adok borravalót.

A fodrásznak miért adnék? Számlát sem ad, az egész zsebbe megy.

dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

@4


Semmi gond nincs ezzel, ne járj étterembe, s akkor nem érint a dolog!

dec. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6) Nem megyek sűrűn, de akkor sem értem a dolgot.
dec. 11. 08:42
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
De azért ha nőt viszel, adjál borravalót, mert nem lesz második randi.
dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!