Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2023-ban miért nem fogják fel...

2023-ban miért nem fogják fel a multik, az ott dolgozó managerek, hogy az egyedüli dolog, ami a munkavállalót érdekel, hogy hónap 10-én mennyi pénz lesz a számlájan?

Figyelt kérdés

Beszélhetünk itt vállalati értékekről, kulturáról, értékteremtésről, de ez senkit nem érdekel. Egyedül az érdekli a munkavállalót, meg aki jelentkezik oda:


1. Mekkora a fizetése, illetve a bónuszok, egyéb juttatások


2. Lehet-e full time home office-ozni.


3. Muszáj-e bejárni.


Minden más csak fölösleges körítés. Nincs ilyen, hogy vállalati kultúra.


Prove me wrong, de szerintem tényleg így megy.



dec. 5. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Köszönjük, nem is gondoltuk volna.
dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Hát figyu. Ezekszerint te nagyon sok kutatásnál és tanulmánynál okosabb vagy, de mondok személyes példát is, hogy szerintem miért nincs igazad.

- Én szeretek elmenni dolgozni és hazajönni is onnan. Utálnék full time home office-ozni. Persze legyen rá lehetőség, de én szeretem az emberi kapcsolatokat, a kollégáimat, a közeget, a céges kávét, gyümölcsöt, sütit, a közös ebédeket, céges programokat, stb.

- Csípjük azt is, hogy alap szűrővizsgálatokért mondjuk a kisujjunkat sem kell mozdítanunk, vagy hogy a céges autó mondjuk csak úgy jár és kész.

- A férjem éppen most mondott vissza egy állásajánlatot, mert bár most is full be kell járnia, ezt egy 6 perces úttal megteheti. A másik munka nettó 300 ezerrel többet jelentett volna, de alsó hangon 45 perces autózás lett volna, ami nem hangzik soknak ennyi pénzért cserébe, de aki rendszeresen közlekedik az M0 déli szakaszán, az valószínű tudja, hogy nagyon nagyon sokszor nem 45 perc az a 45 perc. Van egy gyerekünk, tervben mégegy, nem a megélhetésünk múlik azon a plusz pénzen, közösen döntöttünk úgy, hogy nekünk ennyit ez most nem ér... Sokkal fontosabb, hogy 4 órakor kiessen a toll a kezéből, jöhessen haza és ne hívogassák utána se 20 percenként. Nomeg ha már gyereknél tartunk, az is igen fontos, hogy bevonható-e ő is a családi logisztikába (ovi, bölcsi, visz, hoz, sport, akármi).

Szóval a pénz egy nagyon nagyon fontos szelet ugyan, de közel sem a minden.

dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha ez erdekelne oket atmennenek a konkurenciahoz aki 10-20 szazalekkal tobbet fizet. Persze van aki igy tesz, de a legtobben nem ugranak ekkora fizu kulonbsegnel
dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

"szerintem tényleg így megy"


Es ugy erezted mindenkepp meg kell osztanod velunk a velemenyed?

dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, így éreztem. Nagyon azt érzem, hogy pl a multi ahol én dolgozom is, csak a családos szülők érdekeit nézik. Ők nyugodtan dolgozhatnak otthonról, mert ott a gyerek, de ha egy gyerektelen akarna ilyet kérni, nem nagyon engedik meg. Én sokkal hatékonyabban működöm otthonról, és ezt hallom másoktól is, meg van a saját baráti köröm, nem szorulok rá arra, hogy jópofizzak. De amikor tényleg ilyeneket hazudik a cég, hogy azért járjunk be mert fontos a vállalati kultúra, miközben alapból mindenkivel online dolgozom, akkor tényleg csak nevetni van kedvem.
dec. 5. 13:30
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem számít a céges kultúra. Én erre akkor jöttem rá, mikor az egyik helyemen a jogilag megengedettnél többet kellett készenlétben lennem (úgy, hogy amikor felvettek nem is említették, hogy, jaa igen rendszeres, hogy hajnalban dolgozunk), meg nyaraláson hívogattak, meg a főnökömet két nappal a kórházban az életmentő műtéte után. Minden hónapban valaki fenyegetőzött vele, hogy felmond öt év alatt 3x cserélték a vezérigazgatót (én 7 hónap után felmondtam ezt hallomásból tudom). A céges képzések arról szóltak, hogy hogyan lobbiz, hogy el tudd végezni a munkádat stb.


Szóval akkor rájöttem, hogy rohadt fontos a munkahelyi kultúra és minden bullshit, amit a hr-esek nyomnak.

dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is van olyan, hogy vállalati kulktúra, és céges értékek, sőt fontosak is. Dolgoztam olyan helyen is, ahol nem számított semmi, olyan volt a főnök, ott nem is maradtam sokáig. Számít a pénz, persze, de nem kizárólagosan.
dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Köszi az infót.
dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is, bullshit az egesz. Tok mindegy hogy porcelan vagy uveg tanyerbol eszed a tokfozeleket, a vegeredmeny ugyan az.
dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Én váltottam már úgy, hogy 700 ezer nettóval lett kevesebb a fizetésem.
dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!