Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt vegyészek, vegyészm...

Vannak itt vegyészek, vegyészmérnönök PhD végzettséggel, esetleg vezető pozícióban, akik szívesen vallanának a fizetésükről?

Figyelt kérdés

Tudom, sok mindentől függ a dolog (helyszín, tapasztalat, felelősségkör, munka típusa stb...), ezért is szeretném jobban felmérni a helyzetet. Persze akkor vagyok korrekt, ha én is elárulom az enyémet, plusz így legalább láthatjátok, mikre gondolok mint válasz.


Szóval nekem van egy gyógyszervegyész-mérnök MSc-m, illetve egy kutató vegyész PhD-m szerves kémiai területről. 2 év munkatapasztalattal a hátam mögött egy kisebb budapesti cégnél dolgozom, két vegyész beosztottam van, szerves kémiai kutatómunkát irányítok, nagyjából laborvezetői szintűnek vallanám magam. Ezen paraméterek mellett bruttó 1.100.000 a havi alapbérem, plusz időnként vannak feladatok amik bónuszosak, ha ezeket is beleszámoljuk, átlag 1,2-1,25M Ft körül viszek haza, de ezek nagyon változóak. Cafeteria évi 400.000 (nettó).


Köszönöm előre is aki megosztja magáról ezeket :)


U.I. írjanak nyugodtan a vezetői szerepben lévő BSc-vel, MSc-vel rendelkezők is.



dec. 11. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Bőven az átlag felett keresel a szakmában, és nem is kevéssel.
dec. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Fejlesztőmérnökként és laborvezető helyettesként kaptam br. 150e-et 2007-2008 között, 2009. jan. 1-től br. 180e.

Megszűnt a munkahelyem 2011-ig semmi lehetőség, néha egy kis idénymunka, fóliasátras napszámos, erdészeti fakitermelés, folyószabályozás, hólapátolás.

2012-2014 között labortámogató ipari mérnők br. 167e, ugyan itt 2015-ben fröccsöntő gépkezelő esti műszakban br. 240e, kellett a pénz hitel miatt ezért mentem át ide.

2015 tanszéki mérnök br. 200e

2016-2018 papíron fejlesztőmérnök, valóságban meg mondhatni mindenes, bevételezés, raktározás, targoncázás, kitárolás, termékfejlesztés, ügyfélfogadás, sori munka, gépkezelés, mindig amit éppen csinálni kellett br. 300e.

2019 tanszéki mérnök br. 260e-al kezdve jelenleg br. 340e.

dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy 2 év tapasztalattal semmilyen szakmában nem kapsz meg 1.2 milkát Magyarországon, kivéve ha valaki berak valami csókos pozícióba, csak hogy legyen kis rálátásod a világra...
dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

3: azert itt mérnöki végzettség illetve PhD fokozat is van. Illetve ahogy ìrja vezető beosztás. Sztem valos lehet

. Lehet, hogy egy bsc infós megkeresi ezt 2 ev utan, ne sajnáljuk tőle.

dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Egy bscs infós sem keresi ezt meg, ill 2év után sehol nem raknak vezetői pozícióba, kivéve ha csókos vagy, mint fent írva lett.
dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

"Amúgy 2 év tapasztalattal semmilyen szakmában nem kapsz meg 1.2 milkát Magyarországon, kivéve ha valaki berak valami csókos pozícióba, csak hogy legyen kis rálátásod a világra..."


Szerintem pedig neked kellene egy kicsit rálátnod a világra és nem a saját 8 általános végzettségednek megfelelő árufeltöltő munkát tekinteni referenciának.


PhD végzettséggel 2 éves tapasztalattal bruttó 1,1 milliós bér kutató vegyész területen teljesen átlagos a versenyszférában. Erre jönnek rá a pótlékok, mint ahogy írta is az illető.

dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Jah, max álmodban

[link]

dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :)


Azért azt ne felejtsük, hogy a fizetesek.hu az országos vegyipari átlagot nézi, amibe mindenki beletartozik (technikusok, laboránsok, kutatók, termelési mérnökök, fejlesztőmérnökök, folyamatmérnökök, stb., illetve természetesen a közép- és felsővezetők). Az a kis csíkszerű grafikon a szakma középső 80%-át írja le, oda is van írva, hogy 10% kevesebbet keres mint az elején lévő összeg, és 10% többet keres mint a végén lévő összeg. Vagyis simán feltételezhető, hogy a vezetők (akik a felső 10%-ot alkotják és ezért nem szerepelnek a grafikonon), jócskán milliós tételben vagy afölött keresnek.


Az én kérdésem nem a teljes vegyipari átlagra vonatkozik, hanem arra, hogy alsó- vagy max középvezetői szinten ez mennyire számít átlagos bérnek. Vagyis kvázi, pont arról a 10%-ról kellene több infó, ami pont nincs rajta a fizetesek.hu grafikonján.

dec. 23. 10:26
 9/17 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz, ott min max van, a teteje sincs közel amit te ide írsz....
dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Arról beszélek, hogy van megadva egy bérsáv, jelen esetben 316-828 ezer. De van 10% aki 316 alatt keres, és van 10% aki 828 fölött keres, ahogy a grafika is írja. Na most, engem pont ez a 828 fölötti rész érdekel, mert az a vezetői réteg. Csak annak a résznek mi lehet az átlaga?
dec. 24. 10:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!