Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állandó éjszakai műszakban...

Állandó éjszakai műszakban hogyan lehet kivenni a szabadságot?

Figyelt kérdés

Állandó éjszakai műszakban dolgozom mint teherautó sofőr. Egész évben írattam ki a szabadságom amikor nem volt munka, hogy legalább arra a napra ne nullás legyek.

Erre november közepén közölték hogy egy nap szabit se tudtak kiadni mert éjszakás vagyok és át nyúlik egyik napból a másikba a munkaidőm(azaz szerda este nem megyek de csütörtök este igen akkor az már nem kiadható). Jelenleg 30 napom van bent és csak akkor fizetik ki ha leszámolok. Illetve nem vihetem át következő évre az összeset csak egy részét, legalábbis ezt mondták.

Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy ez tényleg így működik?

Előre is köszönöm!


dec. 15. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Jol atlettel verve.


Es aki harom muszakozik az este 10tol reggel 6ig dolgozva szetinted nem mehet szabadsagra?

dec. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*át lettél verve
dec. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sofőröknél klasszikus szitu az, hogy kiadni nem tudják, kifizetve meg nem lesz...


Vagyonőröknek sincs szabadsága meg fizetett ünnepje se már vagy 40 éve nyugi!

Karácsonykor , szilveszterkor is meg augusztus 20-án és Május elsején is ugyanannyiért vannak "szolgálatba"...

dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nem lehet kivenni, a főnököd csak arról dönthet hogy az adott évben mikor veheted ki.


Persze ha nem vagy bejelentve akkor szabadságod sincs.

dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan, hogy nem lehet kivenni"

Max az M.T.§-ban nincs :D


Jaj de nem láttál még semmit..


Ezt úgy szokták csinálni, hogy kiírnak egy egy szabadnapot a bérpapírodra, ami késik 2-3 hónapot de a fizetésed azért megjön (addigra meg már reklamálni se tudsz).

dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5: Jelenléti ívet neked kell aláírnod, szal ilyen max akkor tudnak megcsinálni ha belemegy egyébként meg mehet a munkaügyi per és nem csak hogy nyerni fogsz de még okirat hamisításért is meglesznek bszva.
dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6. Jelenléti ív 10-ből 8 helyen nincs!
dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lesznek semmiért sem megbszva, mivel utólag pótol mindent, mielőtt még a peredet megindítanád.

Jelenléti ívnek is max egy hnapig van jelentősége, ameddig ki nem fizetett...

Egy munkaügyi per meg olyan 1-2 év legalább, és alkalmazkodhatsz a bíróság ügyviteléhez, különben megszünteti az eljárást.

Aztán ha megszületik a döntés az önmagában akkor sem jelent számodra azonnali pénzbeli jóvátételt...

Utána még elkezdheted behajtani magadnak, ha tudod...

(legtöbbször nincs mit)

dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bérpapír aláírás nélkül is érvényes, mivel egyoldalú nyilatkozat, az aláírás csak az átvételt igazolja, az adatok valódiságát nem!


Arra van egy reklamációs időrtartam (max egy hónap) köv fizetésig...


Több tucat olyan munkahelyen dolgoztam már, ahol a papírmunka 80%-át egyszerűen leszrták!

Kereskedelem, élelmiszeripar, vendéglátás, meg vagyonőrzés nagyréstze ilyen több évtizede, de dohányboltba se írtam még jelenléti ívet soha az életbe...

Vagy ha kellett is, oda max egy szignót tudsz rakni, az meg írásszakértőhöz édeskevés!

Jelenléti ívre nincs törvényes formai követelmény, bárhogy kinézhet! Olyan melóhelyem is volt már ahol a név mellett csak X-elni kellett...

dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sőt a legnagyobb mai divat az, amikor a munkaadó GDPR-re hivatkozik, hogy azért nincs jelenléti ív, mert te ne lássad más mennyit meg hogyan dolgozott, aztán ad neked a munkáltató egy nyomtatott lapot, hogy hónap végén töltsed ki és add le még fizetés előtt! Ha nem úgy írod be magad ahogy be vagy / voltál osztva akkor se kapsz több fizetést...

Beosztásodat se tudod meg csak egy hétre előtte, ha egyműszakos akkor meg azt se, hogy mikorra ad pihenőnapot (nem fizetett szabadnap)....

dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!