Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állandó éjszakai műszakban...

Állandó éjszakai műszakban hogyan lehet kivenni a szabadságot?

Figyelt kérdés

Állandó éjszakai műszakban dolgozom mint teherautó sofőr. Egész évben írattam ki a szabadságom amikor nem volt munka, hogy legalább arra a napra ne nullás legyek.

Erre november közepén közölték hogy egy nap szabit se tudtak kiadni mert éjszakás vagyok és át nyúlik egyik napból a másikba a munkaidőm(azaz szerda este nem megyek de csütörtök este igen akkor az már nem kiadható). Jelenleg 30 napom van bent és csak akkor fizetik ki ha leszámolok. Illetve nem vihetem át következő évre az összeset csak egy részét, legalábbis ezt mondták.

Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy ez tényleg így működik?

Előre is köszönöm!


dec. 15. 08:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Lehet itt pörögni a hülyeségeden, de ettől még nem lesz szabályos, ha perre mégy, meg fogod nyerni.


Nyilván egyszerűbb itt shitposztolni, mint fellépni a SAJÁT életedért, de akkor meg ne sírjál, ez van, ha nem teszel érte semmit akkor biza neked nem jár szabadság, el lehet menni máshova dolgozni...

dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem érted, hogy mit sem számít az hogy szabályos e vagy sem, ha egyszerűen nincs komolyabb szankció a szabálytalanságokra.


Van egy figyelmeztetés, meg felszólítás a pótlásra / kijavításra kb. Aztán ennyi. Egy hatóság sem fog semmit bizonyítgatni / vizsgálgatni.


Van valamiféle jogkövető magatartási vizsgálat, de az is könnyen megkerülhető ha a munkavállaló együttműködése nem megfelelő.

dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!