Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizetnek ki? Mit tudok...

Nem fizetnek ki? Mit tudok ellene tenni? Gondolkodtunk azon hogy feljelentjük de az több évig is elhúzódhat.

Figyelt kérdés

Építésen dolgozom, 2 éve vagyok a mostani cégnél, nagyon szeretem akárkinek mentünk dolgozni mindig időben fizetett, most új épitkezésen vagyunk és nem hajlandó az ottani főnök fizetni, az októberi fizetésem várom, az én főnököm is már napi szinten hivogatja a masikat hogy fizessen ki minket mivel ugye ő se kap fizetést.


A párom pénzéből élünk.... nagyon szégyenlem miatta magam mivel babát vár és táppénzen van nem kap elegendő fizetést hogy mindent időben fizessünk.


Mikor legutóbb szólva lett az embernek hogy addig nem megyünk vissza amíg ki nem fizet, kitiltott minket minden csoportbol. Persze ha fizet akkor se fogunk vissza menni egy ilyen helyre. Mit tudok tenni? Az uj helyre is csak jövőhéten megyünk de majdnem 1 millióm van bent nála....

Persze a pénzt csak igérgette az elején.

Már 1 hete nem voltam bent dolgozni , mivel mondta a fonokom hogy ne menjek be mivel nem kapunk pénzt.

Ja es kiderült hogy vannak ott olyanok akiket 3 honapja nem fizet csak nem értem miért nem lázadtak még fel.

Mielőtt oda mentünk utána néztünk a cégnek és jók voltak a bevételei meg minden.



dec. 15. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
azonnali felmondás, feljelentés.. keresi másik helyet
dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Álljatok össze, és együtt, ÜGYVÉDDEL, küldessetek fizetési felszólítást!

Ez legyen az első.

dec. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

"Már 1 hete nem voltam bent dolgozni"


Szóval az októberi béred sincs rendezve de egészen december közepéig még azért bejártál dolgozni... Ne haragudj de aki ilyen birka és szeret ingyen dolgozni az meg is érdemli a sorsát.


Amennyiben a szerződésben vállalt időpontig nem érkezik meg a fizetés (ez jellemzően november eleje) azonnal feljelentést kellett volna tenni, én pedig még a kifizetésig le is foglaltam volna egy vagyontárgyat ha sokáig húzódik az ügy akkor eladom.

dec. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
3. Na ja, az ilyeneket sosem értettem, főleg, hogy vannak akik simán bejárnak 3-6 hónapot is, lóvé nélkül!
dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"akárkinek mentünk dolgozni mindig időben fizetett, most új épitkezésen vagyunk és nem hajlandó az ottani főnök fizetni, az októberi fizetésem várom, az én főnököm is már napi szinten hivogatja a masikat hogy fizessen ki minket mivel ugye ő se kap fizetést"


"Az uj helyre is csak jövőhéten megyünk"


Szóval ha jól értem egy olyan cégnél dolgozol aki építéseket kivitelez megrendelésre. Viszont te aláírtál egy olyan szerződést amiben a téged foglalkoztató cég semmiben nem garantálja azt, hogy a dolgozók kifizetésben fognak részesülni és semmi tartaléka nincs a cégnek olyan esetre ha a megrendelő nem fizet időben... és te még ennek ellenére jövő héten ugyanezzel a céggel mész a következő helyre dolgozni 😄


Mi van ha a következő megrendelő sem fizet ki több havi munkát? Semmi gond, megyünk tovább a 3. helyre ingyen dolgozni tavasszal? 😄


Azért a helyedben elgondolkoznék, hogy milyen cég az ahol a dolgozók 1 havi bérének a rendezése is problémát okoz ha nem fizet a megrendelő. Normális helyen simán fizetik és a jogi vitát lerendezik egymást között úgy hogy a dolgozó abból semmit nem tapasztal és a bérét is megkapja. Ilyen okádék céget AZONNAL ott kell hagyni, mert ez csak a profitot szedi be, de ha gond van akkor semmivel nem védi a dolgozóit.

dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Keress rendes munkahelyet, ahol be vagy jelentve, és a fizetésed nem függ attól, hogy a "főnököd" kap-e pénzt.
dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A fizetési meghagyásos eljárást (fmh) pont erre találták ki. Bármelyik közjegyzőnél el lehet indítani, a közjegyzői kamara oldalán (mokk.hu) részletesen le van írva róla minden.
dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszomhoz kiegészítés:

Fmh szempontjából kérdés, hogy milyen jogviszonyban dolgozol: munkaszerződéssel, megbízási szerződéssel vagy vállalkozói szerződéssel. Az első esetében az fmh nem opció.

dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem dolgoznék egy nappal se tovabb olyan helyen ahol az előző havi fizumat nem kapom meg időben. Gyorsan összegyűlii egy nagyobb osszeg ha pár hónapot vár az ember és utána csak futhat a penze után. Én kerek perec megmondanám ilyen esetben, hogy ügyvédi , hatósági útra terelem a kérdést ha nem fizet. És be is váltanam az igeretem az biztos.
dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Tanuló pénz tesó, ezért nem kell feketézni...
dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!