Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vidéki városokban milyen az...

A vidéki városokban milyen az élet, a fizetés és az emberek? Pl.: Pécs, Szeged, Sopron, Győr

Figyelt kérdés

dec. 20. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

foglalkozás függő.

De általában véve kevesebb munkalehetőség a verszenyszférában ha egyáltalán van, pl Szeged különösen szegényes diplomás munkahelyekben

dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem említetted Székesfehérvárt, de siralmas. Pedig elvileg az élmezőnyben jár, van itt is pár multi. Viszont a bérek nagyon elmaradnak a fővárosi bérektől, kb. feleannyit lehet itt keresni, pedig mindössze 40 km, én nem is értem. Főleg, hogy egyre több helyen divat a home office, de egyszerűen képtelenek versenyképes fizetést adni. És még így is találnak embert.
dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Fehérváron CNC forgácsolóként 6 év tapasztalattal, folyamatos műszakban, 550k körül keresek. Pár nap túlórával a 600-700k is meg szokott lenni, szerintem ez nem számít rossznak. Nyilván minden attól függ, hogy mi a végzetséged, mennyi munkatapasztalatod van, és hogy mennyire van igény a munkádra az adott környéken. Én csak magamból tudok kiindulni, de forgácsolóként itt eléggé könnyű elhelyezkedni, ha tényleg értezs ahoz amit csinálsz. Én szeretek itt élni, viszonylag nyugis hely, az emberek is normálisak többnyire.
dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Vidèkikènt ìrom, hogy a vidék sajnos fizu és allaslehetosegek szempontjából elég döglött sajnos . Kelet és Dél Magyarország meg pláne. Győr talán pont a kivétel lehet, ha van valami keresett szakmad vagy diplomád ami a gép vagy autógyártáshoz kapcsolódik vagy bármi más jó területhez. Fejlett város iparilag de azért elég természetközeli is. Sopron az Ausztriai ingazasrol szól , a fél város kijár 1500-2000 euróért amiből itthon elélnek elég szépen. Pécsen sajnos sztem nem sok jól fizető allas van de sztem szegedre igaz ez dettó.
dec. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szülővárosomban, Nyíregyházán próbáltam frissen végzett jogászként elhelyezkedni. Kb. fél év alatt egyetlen szakmai állást láttam, ügyvédi irodában, de amikor elhangzott a bér (nettó 120 k., 2017 környékén), tudtam, hogy ez felejtős. Azóta is max. évi 1-2 lehetőséget látok, de időközben elhelyezkedtem Budapesten. Minden vármegyében jelen lévő közigazgatási szervnél dolgozom, amennyire tudom, a vidéki kollégák is hasonló összegeket keresnek hasonló beosztásban (legalábbis Nyíregyházán és Salgótarjánban, ezeken a helyeken van kontaktom), ez viszont a helyi mércéhez képest elég jónak számít.
dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
IT fizetés Szegeden borzalom, kezdőként br 400-nak már örülhetsz, ha egyáltalán felvesznek bárhova. De ahogy olvasom, több tapasztalattal se veri az eget a fizetés, max könnyebb állást találni.
dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Győrben az Audi ad olyan béreket, amik Budapesten is versenyképesek lennének.

A többi cég, gyengébben fizet.


A másik része,hogy a győri egyetem ontja folyamatosan a mérnököket, közgazdászokat,jogászokat.Mivel sokan vannak, nem lesz olyan magas a bérük, mivel a cégek válogathatnak.

dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Ha Szegedre jössz, egy dolgot tanulj meg, hogy ez itt nem vidék :) Ahogy a nevében is benne van: Szeged MJV azaz megyei jogú VÁROS.

Tudom, ezzel nem vagyok népszerű, de ettől nem tágítok.

Most hogy letudtuk a kötelező köröket: nekem az a tapasztalatom, hogy azonos munkakörben kb. azonos bért kapsz itt is, mint másutt. De ez nyílván szakterület-függő. A nagy kérdés az az, hogy megtalálod-e az azonos munkakört, vagy elhelyezkedsz valami sufinbiznisz kft-nél és ráfogod hogy ez ugyanaz, csak nettó 100-al kevesebbet fizet és más a feladatkör is. Nekem mindkettőről van tapasztalatom. Ezek hatására én bevallom, nem is próbálkozok már szegedi cégeknek való munkával, én távmunkázok, ezek meg főjenek csak a levükben. Sajnos nagyon elterjedt az a mentalitás az itteni vezetők részéről, hogy "fogd be a szád, itt helyben úgysem találsz jobbat". Ez pedig magában hordozza a kontraszelekció lehetőségét, olyanokat foglalkoztatnak akik vevők ezekre a rossz dumákra. Ördögi kör sajnos.

Ezzel talán az emberekről is sokat elmondtam, nagyon sok a sutyerák, balkáni mentalitású egyén, főleg a magukat magasabb szintnek képzelő "elitek" körében. Mert hogy ezek a nulla vegzettségükkel, 4-5 fős csapatokkal a hátuk mögött eliteknek is hajlamosak magukat képzelni.

Szerencsére egyre többen jönnek haza más városokból, külföldről ami hoz magával egy szabadabb, jobb mentalitást. Pl. kimondottan jót tud tenni 1-2 év UK az embereknek. Sokan költöznek ide "szerelemből" is, mindent tud a hely amit Budapest, úgy hogy közben sokkal elhetőbb. Ezek a hatások kiegyenlítik egymást.

A természet közelsége egyébként itt is megvan, attól hogy nem hegyes. 10-15 perc séta a szűk belvárosból is a vadon, nyáron meg itt a Tisza is ami végtelen lehetőség a vízen járatos embereknek.

dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha a dél alfold közepén van akkor miért ne lenne vidék? Vidéki mjv.
dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Budapesten kívül az egész országban röhejesen alacsonyak a fizetések és munka is alig van, a Dunától keletre pedig még annál is rosszabb a helyzet, a Tiszántúl pedig egyenesen Mordor minden tekintetben.
dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!