Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy fodrász-...

Mennyit keres egy fodrász- borbély Budapesten,vagy nagyobb városokban?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 17:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szegeden a belvárosban dolgozó 45 éves fodrászomnak 2 lakása van szintén a belvárosban, ezen kívül néhány milliós autója, a járvány előtt havi szinten járt ki Londonba, heti szinten járt fel Budapestre. Egy legegyszerűbb férfi hajvágásért is elkér 4-5 ezer forintot, ezen kívül méregdrága prémium kondicionálókat, samponokat, vaxokat és egyéb hajápolási szereket forgalmaz (egy átlag flakon sampon 5 ezer ft és van aki sokat megvesz), amit a legtöbb ügyfele vesz is bőven.
2020. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem azt mondom ez az átlag, de ez is lehetséges. Ő már 15 éves kora óta fodrász akart lenni és ez sem úgy hullott az ölébe, hanem évtizedekbe tellett, mire kiépítette a kapcsolatait, felépítette saját magát és a brandjét, hogy prémium fodrászként tekintsenek rá a városban.
2020. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Vállalkozóként, saját szalonnal (de alkalmazott nélkül) reálisan olyan 1 millió maradhat zsebben tisztán havonta.


Alkalmazottként szerintem 3-500 000 körül kereshetnek, borravalóval.


Az én kőszegi fodrászomnak is van helyben 2 ingatlanja, Balatonon nyaraló, Pesten lakás, amit még az egyetemista gyereknek vettek.

Ő saját maga dolgozik a szalonjában, illetve 1 széket bérbead.

2020. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
1-1,5 milliót meg lehet keresni tisztán, ha egyéni vállalkozó. Elinduláshoz viszont kapcsolati és anyagi tőke szükséges.
2020. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hmm, ilyen jól keresnek a fodrászok..? Nem is tudtam. Pályát kene váltani....
2020. okt. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Az ismerős büki (mármint Bükfürdő) fodrászom is eltesz 1-1,5 milliót, 2 hónapot túrázgattak Ausztráliában a barátnőjével, szép lakást vett, új Audival jár.


Nem nagy csoda egyébként (ezt az előzőnek) írom, sokan megkeresnek kisvállalkozóként ennyit, asztalostól kezdve, a burkolón keresztül, egészen az értelmiségi rétegig.

Ezért nem értem soha, hogy miért sír a magyar.

Édesanyám egyszerű tanár, de csak korrepetálással eltesz a suli mellett 300 000 forintot.

2020. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Budapesten láttam egy álláshirdetést, nettó 500 ezerért kerestek borbélyt.
2020. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ejjha, akkor valószínűleg valamit rosszul csinálok. Na mindegy, ha egy (soproni) fodrász válasza is érdekel akkor íme:

2009ben végeztem, tanulóként nem kaptam semmit, csak borravalót (max havi 2000 jött össze), pedig a minimálbér 20%át kellett volna, ehelyett az első évben havi 20ezert fizettem az oktatómnak, 2.évben már semmit nem kellett, mert aktívan dolgoztam neki, így "egyenlítettem". Voltak olyan osztálytársaim, akik a 2 évre előre fizettek 500ezret az oktatólyuknak. (nappali tagozatos iskolai rendszer szerint tanultunk, nem tanfolyam volt).

Az első munkahelyem százalékos rendszer volt, a havi termelésem 30 %-át fizették ki. Napi 12 óra, ha pörgés volt nem volt ebédszünet, csinálni csinálni kellett. Ha nem volt aznap munka, akkor 12 órát ültél, takarítottad az üzletet ingyen. Itt a legrosszabb fizum 65ezer + jatt volt, a legjobb 130ezer+jatt.

2010ben átmentem egy másik szalonba, ott is 30% volt, de legalább nem 12 óra és volt 20 perc ebédszünet is. Itt a legjobb fizum 150ezer volt és adott karácsonyi prémiumot, 75ezret.

Már kialakult egy vendégköröm is közben, így kerestem egy normális áron bérelhető széket. 95ezer + rezsi. A kezdő anyagcsomag, amire tényleg szükségem volt, 200ezer volt. Amiket írtak hogy havi 1 millió tisztán, az szép és jó, de ott valószínűleg van pl. örökség vagy gazdag pár, aki szintén beletett a közösbe. Szóval vállalkozóként kitermeltem havi 700ezret, ebből fizettem mindent, adót, járulékot, anyagköltséget, rezsit, stb... Ami tényleg tisztán maradt az kb 200ezer volt havonta. Ez 2011ben. Dolgozni kell ha esik, ha fúj, ha beteg vagy, szabira mész, akkor nincs bevétel. Erősen ajánlott továbbképzésekre járni, ez sem olcsó, 25ezertől kezdődik az egekig, de nagy a konkurencia, szóval tanulni kell új dolgokat. Jött pár gyengébb hónap (január, február általában eléggé gyenge) ,de fizetni ugyanúgy kellett ezért újra alkalmazott lettem. Itt 50%ot kaptam a termelésem után, de az anyagot magamnak kellett megvenni. Legrosszabb, legjobb fizu itt:120ezer-300ezer (plusz jatt). Borravaló is változó, volt hogy csak havi 15 jött össze, volt hogy 90ezer..

Elegem lett és Ausztriában találtam munkát. Itt 40 óra havi fix 1300 euró (14szer egy évben) plusz 200-500 euró borravaló. Fontos hogy kiépíts egy stabil vendégkört, enélkül ne kezdj vállalkozásba. Nem tudom, hogy férfi vagy nő vagy e, de nagy átlagban itt is igaz, hogy a pasik többet keresnek.

2020. okt. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%
8. Akiket mi leírtunk, azok sem kezdő fodrászok, hanem akik már 10-20 éve nyomják az ipart és végigjárták a szamárlétrát és kezdő években átmentek hasonló szívásokon, mint amiken te is. Nem írtad, de ha jól értem te itthon "feladtad" 2-3 év után és egyből kimentél külföldre. Ezt nem bántásból mondom, ne értsd félre. De te is kereshettél volna itthon 800 ezret vagy 1 milliót, csak nem kezdőként hanem 10 év múlva. Csak ahhoz egy helyben kell maradni, végig kell csinálni az elején a szívás részt is, amikor felépíted önmagad, az ügyfélköröd, stb. Ha neked jobban bejön Ausztria, a stabilitás, a biztonság (és cserébe az alacsonyabb fizu, az alkalmazotti lét) akkor lelked rajta, ez is egy lehetőség.
2020. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9es,rengeteg fodrászt ismerek, egynek sem marad havi 1 milliója tisztán. Aki gazdagabb, az gazdag férjet fogott magának. Azt se hagyjuk ki, persze ha nő a kérdező és egyszer talán szeretne gyereket, akkor nem mehet csakúgy táppénzre és ha szeretne otthon maradni a gyerekével egy kicsit, akkor kiszúrják a szemét pár ezer forinttal. És kezdheti a vendégkör felépítését újra. Itthon csak álmodozhattam a thai nyaralásról, kint pikk pakk valóra vált az álmom.. De én csak örülök más sikerének, bár sajnos azt látom hogy rengetegen szakmát váltanak, egy helyben topognak. A ti ismerőseitek valamit nagyon hiperszuperül csináltak ezek szerint 😉
2020. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!