Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segédmunka, vagy adminisztráci...

Segédmunka, vagy adminisztrációs munka vállalásához érdemes letagadni a diplomát? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Sokszor bizonytalan vagyok álláskeresésnél, hogy bevalljam-e diplomám, vagy sem, mivel segédmunkát keresek, a diplomás szakmámban egyelőre nem akarok dolgozni (habár szeretem azt).


Saját tapasztalatom az, hogy segédmunkakeresésnél mindig hátrány ért (nem engem válaszottak a betöltendő segédmunkás pozícióra), ha bevallottam a diplomám.


(Olykor viszont nem vallottam be, és mindig megkaptam az állást ilyen esetekben.)



Az is érdekel, jogilag bele lehet-e kötni abba, ha a munkavállaló letagadja a diplomáját, de utólag kiderülne, hogy létezik (pl az önéletrajzából kihagyja stb)?


(Ugyebár a diplomásnak magasabb fizu jár sok esetben, és ezért általában sajnos az alacsonyabb iskolai végzettésgűt választja a munkáltató, gyakorta.)



Ami aggaszt és a dilemmámat okozza, hogy nagyobb cégeknél jellemző, hogy idővel a segédmunkás felljebb juthat a ranglétrán, pl továbbképzést ajánlanak, és ilyenkor kibúőjhat a szög a zsákból, hogy már van diplomám, amit tegyük fel, előzőleg letagadtam...


Vagy pl lehet, hogy adminisztrációs állást kapnék, ha nem csak az érettségit jelölném meg, hanem a dipit is, de ha a dipit nem jelölöm meg (hogy létezik), esetleg rosszabb munkakört kapok, fizikai melót, adminisztrációs meló helyett.



dec. 22. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Adminisztrációs munkakörre sajnos nálunk alapból kiszórják a diplomásokat, mondván, hogy ők "gyorsan lelépnek". Viszont a meglátásom az, hogy akit mégis felvettek még e hülye mentalitás előtt, ott a diplomások sokkal jobb munkaerők voltak, mint a nem diplomások.


Én biztos nem tagadnám le, ha már 1x tanultam épp eleget, hogy meglegyen az a papír. Amelyik cég emiatt kiszór, ott úgyis olyan tér a mentalitás, hogy magadtól is lépnél gyorsan.

dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Sosem értettem ezt, miért kellene letagadnom, ha már annyit szenvedtem érte? Inkább örülnének a munkáltatók, hogy képzett dolgozók is jelentkeznek hozzájuk. Néha már tényleg azt hiszem, hogy ebben a tetves országban fordítva működik minden.
dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Írtam, miért mást vettek fel mindig helyettem, amikor bevallottam a diplomámat segédmunkához: a jelek szerint azért, mert nekem mint diplomásnak magasabb fizu járt volna ugyanazon munkakörért, mint egy alacsonyabb végzettségűnek.
dec. 22. 21:10
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Szakképzettséget nem igénylő munkaköröknél nen számít a végzettség, ugyanannyit fognak fizetni egy diplomásnak mint annak aki csak 8 osztályt végzett. Ezért nem is értem a dolgot.
dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Vannak munkahelyek, ahol KÖTELESEK többet fizetni a diplomásnak, adott esetben, mint pl érettségisnek, azonos munkakörben. Ezért nem éri meg bizonyos cégeknek diplomást felvenni, bizonyos munkakörökre.


Kisvállalkozásoknál általában nem releváns.

dec. 22. 21:34
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon furcsa, hogy végigbukdácsolva egy felsőfokú képzést mi a francért keresel segédmunkát? Semmi terved nincs az életre vagy mi a fene van veled?
dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

22:49 : légyszíves a kötözködést tarsd meg más közegre, itt mellőzd!


Jó eredménnyel diplomáztam, végig jó voltam, a kérdés nem ez volt.

Imádom a szakmámat, de eg.ügyi okokból jelenleg nem végzem.



Az ostobákra jellemző az előítéletesség, azaz rád. Ugyanis fogalmad se volt, miért nem akarok jelenleg a szakmámban dolgozni, de te ebből mégis merészeltél tippelgetni, hogy mert "bukdácsoltam netalán", holott a tippelgetve magyarázásod az, ami valójában ostobaság.


Az értelmes ember gondolkodik és érvel, te viszont láthatólag nem.


Kicsit nézz magadba, légyszíves, mielőtt megszólalsz, vagy írsz.


Megköszöném, ha befejeznéd a kötözködést az emebrekkel.

dec. 22. 23:11
 8/18 A kérdező kommentje:

Elgépelni meg emberi dolog, sorry a többiektől, és korrigálom elírásomat:


* tartsd;

* emberekkel.

dec. 22. 23:12
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Mindent értek. Nincs több kérdésem. Azt is értem miért nem vesznek fel sehova. Én sem vennélek fel. A korlátoltság nem kötött végzettséghez.
dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kis adalék a többieknek: 1500 FT-os órabért JÁR Magyarországon a diplomás szakmámban. Nyilván nem minden diplomás szakmát fizetnek alul, holott az én diplomás szakom igen felelősségteljes és minőségi.


No more comment. Ugyanannyi a netto órabér, mint takarítói munkával.

dec. 22. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!