Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most olvastam egy cikkben...

Most olvastam egy cikkben hogy 2023ban ha valakinek nettó 750E fölött van a fizetése, az a legfelső 3%-ba tartozik. Nekem 1.310.000,- a nettóm ,ezzel melyik %csoportba tartoznék? Hasznos statisztikát nem találtam.

Figyelt kérdés

dec. 30. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Melyik cikkben olvastad?
dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem az évesre értették, hanem a havira. Szóval rád nem vonatkozik, ne aggódj.
dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel kapcsolatban azért nem találtál hasznos statisztikát, mert ez az egész információ semmire sem hasznos.
dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
A cikket linkeld be.
dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Itt a link: [link]
dec. 30. 10:15
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Megvan a konkret "kutatas" is:

[link]

Mint kiderul (le van irva a modszertan a dokumentum aljan), kozvelemenykutatasrol van szo, 1000 embert kerdeznek meg a 10 milliobol (tehat a lakossag kb. 0.01%-at).

Ezekre az ertelmesebbje alapbol racsapja az ajtot/telefont, igy erosen felulreprezentalt lehet az ostoba proli es az idosebb reteg. Igy siman elkepzelheto, hogy csak 3% jott ki nekik a netto 750 ezres ertekre.

dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Túlzásnak éreztem én is még akkor is ha lakosságszámra vetítik és nem aktív dolgozói rétegre.
dec. 30. 10:29
 8/21 anonim ***** válasza:
40%

"Egyensúly Intézet agytröszt negyedévente megjelenő szegénységkutatásában"


Szerinted kik dolgoznak ilyen selejt helyen és kik vesznek részt ilyen "kutatásnak" nevezett semmit nem érő közvéleménykutatásban?


Leírom hogyan zajlik egy ilyen felettébb sokatmondó "kutatás" és az eredmények publikálása:


A dolgozók végzettség nélküli minimálbért kereső call centeresek, akiknek az égvilágon semmi értékes tudásuk nincs épp ezért ejtőernyőzték be őket ilyen jelentéktelen szervezethez. Akik pedig válaszolnak olyan kérdésre, hogy "mennyi a fizetésed" azok jellemzően az elmaradott településeken élő, buta réteg.


Utána pedig a beérkezett "adatokból" (amire bárki bármit bemondhat) a szintén agyoniskolázott, világtalan, ismerős révén beejtőernyőzött ember összekattintgat excelben valami eredményt és teljes magabiztossággal közli, hogy ha nettó 750E felett keresel akkor a top 3%-ba tartozol. Még csak le sem esik neki, hogy mekkora marhaság mert az ő nettó 220 ezres fizetésével ilyen szenny cégnél sosem fogja elérni ezt a bért.


Utána pedig ilyen semmit nem érő bulvárlapok, akiket jellemzően büfészakot végzett bölcsészek szerkesztenek közlik ezt a felettébb sokatmondó "kutatási" eredményt, mint reprezentatív statisztikát.

dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Kösz 8-as, de mi a garancia, hogy nem egy rakás hülyeséget írtál te is? Milyen statisztikai adatokra alapozol? Mennyire lehet hiteles amit írtál?
dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
14%
Brutto 750 manapság nem számít nagy számnak.
dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!