Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így mi értelme van élni?

Így mi értelme van élni?

Figyelt kérdés

Egy átkozott nyomorult panel kerül Pesten 40-60 millióba. Kertes házak meg 70 milliótól kezdődnek.

Én 31 éves vagyok. Kb.24 éves korom óta dolgozok fixen. Eleinte kerestem 320 ezret havonta. Mostmár felcsuszott 400 ezerre a fizetésem.

Ebből a kiadásaim havi 260 ezer Ft.

A többit felreteszem.

Kb..120 ezer Ft teszek félre havonta. De most tartok kb. 5 millió Ft körül amit félretettem.

Hitelt nem akarok felvenni.

Barátnőm nincs. Szüleimnek sem volt soha pénze..panelban élünk évek óta.

Anyám már nem is dolgozik 3 éve.

Nagyszüleim meghaltak

Semmit sem örököltem, nem is fogok.

Mit lehet tenni hogy legalább egy lakást tudják venni még ebben az életemben? Becsületes munkával kb.. lehetetlen venni.


dec. 31. 12:30
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
42%

Először is nem a lakás adja az életed értelmét, elárulom ha lenne lakásod se szűnne meg minden problémád.


Másodszor a fizetésed növekedése rajtad múlik. Ha 7 év alatt ennyit emelkedett a fizud az azt jelenti hogy valamit (már bocsi) de elcsesztél. Inflációval súlyozva gyakorlatilag a fizetésed csökkent.


Régen sem volt egyszerű a lakásszerzés, és nem véletlen hogy párok könnyebben vesznek lakást hiszen 2 fizetésből kell megélniük ugyanakkor a költségek nem duplázódnak meg. Ha barátnőt szeretnél az csakis rajtad múlik megint csak

dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
72%
Mé tán anno Gyurcsány idején jobb volt?
dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

A fizetést nem én hatarozom meg magamnak, hanem a cég aki engem alkalmaz.

Hogyan keressek havi 1 millió forintot hogyha nincs ilyen állás semmilyen szakmában sem meghirdetve?

Ha még mégis van oda biztosan nem a mezei embert veszik fel aki a proffession vagy tudja a fene hogy jól jelentkezett az állásra.

A jól fizető munkákat nem hirdetik.

dec. 31. 14:32
 14/58 anonim ***** válasza:
56%
Mi az h a cég határozza meg teso? Az megvan hogy nem rabszolga vagy hanem szabad akaratodból írtad alá a papírt amin rajta van a fizetésed? Ha kevesled ne írd alá? Kérj többet helo?
dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

Te 14es figyelj már. Akkor kilépek a jelenlegi munkahelyemrol

És protezsalj már be nettó minimum 800 ezer forintos fizetésű munkahelyre.

Ha többet kérek akkor mást vesznek fel.

Ne szórakozzunk már.

Amúgy a végzettségem pénzügy területén van. Tehát e területen bármilyen olyan munkát találsz ahol megadják a nettó 800 ezret havonta. És ehhez még hajlandó is lennék tovább képezni magam. Akkor itt a lehetoseg. Meg a sok gyksnak.akik mondják hogy 800 ezerFt-5 millió Ft között keresnek havi szinten.


Tessék itt van a lehetőség. Intézd el. Küldjel nekem cégeket. Kapcsolatokat. És tudod mit ha fix tényleg és megadják minimum a 800 ezret akkor fizetek neked érte 1 millió forintot a segítségedert.

dec. 31. 14:48
 16/58 A kérdező kommentje:

Könnyű azoknak akik anyuci apuci beteszi őket valamo jó menő cégbe jo fizetésért.

Intézd el tényleg. Ha nekem megadják minimum fixen a havi nettó 800 ezer forintot ami szintén nem túl sok pénz egy lakás vásárláshoz de 400 ezernél mégiscsak több. Akkor segíts. Én nem találtam ilyen munkát ennyi fizetésért amihez értek is.

dec. 31. 14:54
 17/58 anonim ***** válasza:
20%

"Így mi értelme van élni?"

Sokan élnek saját lakás nélkül, nem hiszem, hogy ettől van értelme élni.


"Mit lehet tenni hogy legalább egy lakást tudják venni még ebben az életemben?"

Nulláról? Nehezen, kemény munkával, majd hitellel.


Halkan megjegyzem, hogyha az egyetemi, pénzügyi végzettséged bruttó 400-ra értékelik több mint 7 év munkavégzés után, akkor vagy egész idő alatt szartál a munkába és semmit nem fejlődtél, avagy nem tudsz bértárgyalni. Pénzügy és marketing végzettséggel Budapesten a Br. 800e teljesen reális 7 év tapasztalattal, így első sorban átgondolnám a helyedben, mi miatt ragadtál meg ilyen munkabérnél. Végzettségednek megfelelő munkát végzel?


Ezen felül érdemes átgondolni, hogy az elmúlt években vajon megfelelően fektetted be a megtakarított pénzed, mert 7 év alatt 5 millió, szülőknél élve nem túl combos, konkrétan 60e/hó-ra jön ki.

dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
10%

Képezd magad és akkor te fogod megmondani mennyi legyen a fizetésed.

Ezt magadnak kell nem mástól várni a megoldást.

dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
25%
Ha emiatt nincs kedved élni, akkor súlyos gondjaid vannak.
dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

18-as. Látod hogy már megint nem a kérdésemre kaptam választ. Csak azt hogy képezzem magam.

Minek képezzem magam? Milyen területre? Hogy érted azt hogy saját magam határoztam meg a fizut?

Szerinted van pénzem saját üzemre saját vállalkozásra?

Nincs.

Nincsen több millió forintom. Ezért kényszerülők rá az alkalmazotti munkákra

dec. 31. 15:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!