Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme "magyar mint...

Van értelme "magyar mint idegen nyelv" tanárnak lenni? Mi kell hozzá, hogy az lehessek? Meg lehet élni belőle?

Figyelt kérdés

Nem magántanárként, hanem valamilyen nyelviskolában tanítani.

Nem külföldön, hanem itthon, Magyarországra költöző külföldieket.

Van erre igény, vagy már így is túl sokan vannak magyartanárok? Milyen végzettségek/papírok kellenek hozzá?



dec. 11. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában csak ebből nem lehet szerintem megélni. Egyetemeken szokták tanítani. Nyilván kell hozzá jó angol tudás hogy el tud magyarázni a külföldieknek a tananyagot.


Tekintve hogy a magyart mint nyelved tanítanád gondolom kell hozzá magyar tanári diploma.

dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Mit jelent neked hogy megélni?

Aki 22 ezer segélyt kap az is megél, mert nem halt meg.

dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a húgom az, írtam már itt máskor is.

Multi ideérkező vezetőit tanítja, illetve azokat, akik három hónapnál hosszabb időre jönnek (pl gépet beüzemelni, betanítani). Fél évet van itt, fél évet kint, kint lakás, autó, itthon autó, piszok jó fizu.

dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
barátnője, egyetemi csoporttársa meg ÁOK-os diákokat tanít magyarra.
dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Hello. Biztos van rá igény :D . Hidd el! Igény van mindenre! Ha szimplán magyart akarsz oktatni mondjuk külföldieknek kiváltod a vállalkozóit és csá. Nem kell senilyen végzettség hozzá (azért egy érettségid legyen). Feladsz pár hirdetést és vársz. Eleinte mint minden nehezen indul be. Idővel határ a csillagos ég. Nem kell kishitűnek lenni.


Nyílván ha nyelviskolába akarsz tanítani magyart mint idegennyelvet, vagy cégnél ott mások a követelmények. Ha magánban akarod oktatni találj ki egy oktatási tervet. Tervezd meg, hogy miből és hogyan tanítanál! Szerintem nem egyszerű ezt kigondolni de ha kellően rátermett vagy simán összejöhet minden. Hajrá :D !

dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Hogyne, 5-ös, a tanárszakosoknak az egyetemen az a temérdek szakmódszertani és pedagógiai tervezési tárgyat azért tanítják, mert nincs jobb dolguk. És így működik, hogy "találj ki egy oktatási tervet, mert ha rátermett vagy, simán összejöhet minden".

Azért bocsánat, de ne már... Ez is egy szakma, ezt is meg kell tanulni. Óriási hiba azt gondolni, hogy attól, hogy te tudsz valamit, akkor képes és alkalmas vagy arra, hogy tanítsd. És itt nem csak módszertani dolgokról van szó, hanem akár szakmaiakról is: a munkámból adódóan viszonylag sokszor kommunikálok mind szóban, mind írásban és meglepődnél hány értelmiségi, több nyelvet beszélő sokdiplomás vét olyan ordas nyelvtani hibákat, amiért simán rosszabb jegyet kapsz általános iskolában. Hol egy "ly" vs. "j", hol egy alanyi-tárgyas ragozás, hol egy nem egyeztetett toldalék... és ezek mindennaposak. Ha valaki ezek alapján akarna nyelvet tanulni, rengeteg hibás dolog rögzülne, amit nagyjából három-négyszer annyi idő és energia kigyomlálni, mint elsőre normálisan megtanulni.

dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
3: Igen, de mi kell hozzá? Úgy végzettségben mint kapcsolati tőkében.
dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

3: Akkor ő, gondolom, a cégnek dolgozik. De mi kellett neki hozzá?


5: Nem szeretnék vállalkozó lenni, se magánórákat tartani. Egy vállalkozás amúgy sem egyszerű. Elég egyetlen papírról megfeledkezni, és jön a pénzbírság vagy a börtön.

Plusz a tanítás is olyan dolog, amit meg kell tanulni. Dehogy találnék ki saját tantervet, amiről nem tudom, mennyire hatásos, ha nálam okosabbak már kitaláltak jól működő tantervet.

dec. 12. 23:30
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as. Erre való a könyvelő, hogy az ilyen bírságokat elkerüld. De ha neked nem jön szóba a vállalkozói lét akkor marad a magyar oktatás alkalmazottként. Érdeklődj nyelviskoláknál, hogy mik a követelmények illetve igények. Ők biztosan tudnak segíteni :) !
dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5-ös és 9-es vagyok. Kissé meglepődtem a válaszom lepontozásán :D . Ennyi erővel egyetemi matekot sem oktathatna pl. egyetemista :D . Mert nem tanár szakon végzett.


Na és bumm. Most jön az igazság. Attól, hogy valaki tanárszakon végzett az is lehet sík gyökér magához az oktatáshoz. Biztos mindenkinek volt olyan tanárja aki nem tudott egy tantárgyat rendesen megtanítani. Persze ha valaki nem végzett tanárszakon ott is benne van a pakliba, hogy kontár a magánoktatása. Sajnos ilyen is van. Én csak a lehetőségeket mondtam el.


Van rá igény. Igen van.

Meg lehet belőle élni? Ha ügyesen csinálod igen.


Mi kell hozzá? Arra is válaszoltam.

dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!