Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel gazdagság?...

Érettségivel gazdagság? Mivel érted el? Milyen munkával vagy vállalkozással?

Figyelt kérdés

jan. 2. 20:06
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
84%
Érettségi, majd kereskedő-boltvezető suli, OKJ. Üzletvezető vagyok egy Aldi áruházban.
jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
23%
Netto millios fizetessel meg egy szaros panellakasra is evekig kell gyujtogetni. Egy teljesen atlagos senior fejlesztoi fizetes pl., meg csak vezetoi pozicio sem kell hozza.
jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
19%

Alkalmazottként a kiemelkedo fizetés is kevés ahhoz, hogy valaki gazdagnak hívja magát. Mondjuk egy vállalkozás ami termel 50 millió Ft profitot, az már jó, de inkább mondanám a 100+ Milla profitot évente


Nem kevesen megkeresik.


Nyugaton meg a fél ország megkeresi a 3.000 eurónyi fejlesztői fizetésnek megfelelő életszínvonalat.


De 1 millabol nagyon messze vagy ahhoz, hogy prémium autóval furikazz, újonnan, pedig azt is sokan megteszik az országunkban.


Szóval 1 Milla nettóval nagyon ne ringasdagad álomba.

jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

Nettó millióval kétévente összegyűjtöttem önerőt, vettem belőle hitelre lakást és kiadtam.

Mondjuk így ötödik lakáshitelre eléggé kimaxoltam a JTM-et és nagy eséllyel nem fogok még több hitelt kapni.

Talán fizuemeléssel egy hatodik is belefér de inkább kötöttem egy marék LTP-t.

Többen mondták, hogy miért nem állampapírt vettem.

Azért mert most nincs kéznél amit be tudok fektetni de LTP vel a jövőben beérkező pénzeket tudom "kamatoztatni".

jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
20%

:) :) :) :) :)

Nyomorgok is itt nagyon a saját házamban a milliós fizuval... :) :) :)

jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%
Kb. minden második IT-s "nyomorog a saját házában a milliós fizujával", ez semmit nem jelent a gazdagság szempontjából. Mintha azt mondanád, hogy havonta mész nyaralni. Nem mindegy, hogy első osztályon a Maldív-szigetekre, vagy kocsival Hajdúszoboszlóra.
jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
0%
12,senior fejlesztő nem kap 1 milliót,el vagy tévedve,gyermekem.
jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Ja, valoban nem, csak mar lassan egy medior is:

[link]

jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

17-es kicsit le vagy maradva az IT fizetések kapcsán, mi is bőven millió nettó felett fizetünk senior szinten és így is elég messze vagyunk a legjobban fizető cégektől:

[link]

jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Úgy látom értelmes választ nem sokan írtak, jöttek a trollok.

Én 50 éves vagyok, és nem vagyok gazdag, még nettó milliót sem keresek, szóval nem releváns az én munkatapasztalatom. Viszont én a következőket látom.

A rendszerváltás környékén, akik közel voltak a tűzhöz, vagy volt egy jó ötletük, sikeres vállalkozást tudtak indítani. Akkortájt támogatta az állam, ipari ingatlanokat is nagyon kedvező áron lehetett szerezni, valamint nagyjából szűz volt a piac, mert a kommunizmusban nem lehetett fejlett, nyugati árut behozni. Aki akkor jó időben, jó helyen volt, az szép vállalkozást tudott indítani, és az ő gyerekeik ezt meg is örökölték, és ha nem kótyavetyélik el, akkor jól tudnak belőle élni.

Apám közéjük tartozott, és elég jól élt, sajnos egy jó kis házasságkötés viszont megpecsételte az örökségünket. De amit ő akkor összehozott, a mai világban már nem lehetne megtenni, vagy nem olyan könnyen.

Most ha nincs semmid, akkor szinte lehetetlen egy jól menő vállalkozást felépíteni. A piac is telítve van, nem tudom, milyen termékkel lehetne befutni.

Alkalmazottként viszont túl jól nem lehet keresni, nyilván a főnök/cég elteszi a profitot, az embereknek meg annyit ad, amennyit feltétlenül muszáj.

Ami jelenleg Magyarországon jó, ha nettó 300, van egy-két keresettebb szakma, de alkalmazottként meggazdagodni nem egyszerű.

Az orvosok tudtak még jól befutni, egy magánrendelésen 10 perces vizsgálat 20.000, egy műtét alsó hangon fél millió.

Én folyamatosan mondom a gyereknek, hogy tanuljon orvosnak, én most azt tenném, ha pályaválasztás előtt állnék.

jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!