Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy beigért, de valamiért nem...

Egy beigért, de valamiért nem teljesített fizetésemelést hogyan lehetne súrlódás nélkül megérdeklődni/számonkérni?

Figyelt kérdés

Van egy egész jó munkahelyem, ahol bár nagyon sok a munka (tényleg extrém) és sokat kell túlórázni, de jók a kollégák, jó a főnök, stb.


December első pár napjában a megnövekedett munka miatt, illetve a

betegség miatti hiányom alatt bekövetkező káoszt, és valódi munka értékemet látva, a főnök magától jelezte, hogy kicsivel átlag feletti fizetésemelést fogok kapni. S azt ígérte, hogy januárban már az emelt béremet fogják utalni, de nem részletezte hogy pontosan mennyit.


Persze izgatottan, és kíváncsian vártam, és a mai nap volt a fizetésnap.. Azonban sajnos a szokásos összeget utalták csak.

Hogyan tudnám megérdeklődni, hogy mi a helyzet anélkül, hogy türelmetlennek, vagy tolakodónak tűnnék?


Zárkozott, és introvertált vagyok és nehezemre esik a sima small talk is, nemhogy egy ilyen kérdés felhozása, és picit tanácstalan vagyok. Ötletek? :)



jan. 4. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Kivárnám a következő fizut, lehet, hogy decemberben még nem sikerült elintézni.
jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudnám megérdeklődni, hogy mi a helyzet anélkül, hogy türelmetlennek, vagy tolakodónak tűnnék?"


Miért tűnnél türelmetlennek vagy tolakodónak? Azt ígérte, hogy januárra emelt bért kapsz, megtörtént a fizetés átutalása és ez nem így történt. Innentől kezdve nincs mire várni, jelzed felé objektív módon, hogy a várakozással ellentétben továbbra is régi összeget kaptad, mi lehet a probléma.

jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

(Januárban a decemberi béredet kapod. A januári emeltet február elején fogod)


Tedd ki az asztalodra a felmondóleveledet, ami a februári fizetésnapra van dátumozva. A bejövő utaláskor dől el, hogy aláírva leadod-e a HRnél…

jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
51%

"Hogyan tudnám megérdeklődni, hogy mi a helyzet anélkül, hogy türelmetlennek, vagy tolakodónak tűnnék?"

- Képzeld főnök, az asszony azzal gyanúsít, hogy k.rvákra szórom a pénzt.

- És miért gondolja ezt?

- Mert 40 ezerrel kevesebbet vittem haza, mint amennyit igértél. :-(

jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ha nincs róla aláírt papírod akkor nem létezett efféle ígéret csak te meséled be magadnak.


De ha nem tetszik bármikor átmehetsz máshova dolgozni...

jan. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia Péter, tudunk kicsit beszélni? (Nyilván ha nem tegezödtök módosítod.)


Azt fogja mondani, hogy persze. Elmentek egy tárgyalóba vagy ilyesmi...


Arról lenne szó, hogy decemberben azt ígérted a januári fizetésem nagyobb lesz, mi ezzel a helyzet?


Te tudod, hogy milyen a kapcsolatotok, én a főnökömnek konkrétan ezeket a szavakat mondanám. Nem hülye pontosan tudná, hogy mire gondolok.

jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még azt hozzá tenném, hogy a főnököd biztos nem mondd ilyet, ha nem tudja teljesíteni, nem akarná magát kellemetlen helyzetbe hozni. Azt nem érthetted félre, hogy mikortól lesz érvényes? A januári bért februárban utalják általában. (Nekünk mondjuk a hónap utolsó munkanapján.)
jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!