Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezek átlagos súrlódások egy...

Ezek átlagos súrlódások egy barátságban, vagy nagyobb különbségek?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy legjobb barátnőm aki az elmúlt 1 éveben 3 alakalommal akarta megszakítani velem a kapcsolatot. Mindannyiszor kiderült, hogy valamit totál félreértett, kibékültünk minden rendben volt. Viszont ezek miatt már bizonytalannak érzem a barátságunkat és félek, ha bármikor félreért valamit hátat fog fordítani. Én nem tudnék így viselkedni egy barátságban, ragaszkodó vagyok, ha felmerülne gond megbeszélném, eszem ágába se lenne hátat fordítani.

dec. 20. 00:03
A kérdező szavazást indított:
átlagos
nagyobb
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha félreért, az azt jelenti, hogy nem ismer téged eléggé.

Ráadásul rosszhiszemű.

Mindenesetre neked is jobban oda kell figyelned, hogy mindig legyél egyértelmű, ne hagyd, hogy a másik találgasson.

dec. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy félreértések vannak, az a legjobbakkal is előfordul.


Az a baj, ahogy barátnőd ezt kezeli: drámázik, pukkad, szóba se áll veled, ahelyett, hogy értelmes emberek módjára megpróbálnátok megbeszélni. Elhiszem, hogy nem vagy nyugodt miatta.


Az a te egyéni döntésed, hogy ez neked belefér-e.


Én túl öreg vagyok ehhez. Aki ennyire nem akar az életem része lenni, abba nem fogok energiát ölni, hogy ott tartsam.

dec. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kommunikálni sem tudtok egymással, márpedig ez kommunikációs probléma is, nem kéne erőltetni a dolgot. Normál barátságban nincs olyan, hogy félreértés történik és vége is a barátságnak.
dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem magával, a félreértéssel/félreértésekkel van a gond, hanem, hogy ezek nincsenek megfelelően kommunikálva. A barátnőd durcizik, nem áll veled szóba, és ahelyett, hogy ezt próbálná veled inkább megbeszélni, rögtön a kapcsolatmegszakításra gondol, mint megoldás. Mert olyan előfordul, hogy nem akarunk valakivel beszélni, és inkább térre, időre van szükség, azonban eléggé elgondolkodtató, hogy inkább kilépne a barátságból, hogy ennyiszer meg is próbálta azt.

Nem tudni, hogy másik barátaival is ilyen-e, vagy valami más lehet a háttérben.

dec. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek több ilyen vérmérsékletű nőt (azért fontos megjegyzni, mert tényleg mind nők), ez nálam egy személyiségtípus.


Ezek az emberek egy elég gyúlékony elegyét alkotják a túlérzékenységnek, a lobbanékonyságnak és a harciasságnak. Amint valami sérelem éri őket (mármint ők úgy érzik), azonnal felkapják a vizet és a lehető legerősebb válaszreakciót adják le. Utólag lehet, hogy rájönnek, hogy tévedtek, de nincs az ilyen érzelmeik felett semmi kontrolljuk, ezért legközelebb ugyanaz lesz megint.


Szóval ez nem a normális része a barátságnak, de az ilyen típusú embernél ezzel számolni kell.

dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismeros a helyzet.Nekem is azzal jott egyik baratnom amikor konfliktus merult fel,hogy tartsunk szunetet,lazitsuk a baratsagot,hogy megmaradjon mivel sok a surlodas.A surlodas pont abbol jott velem nem akart nagyon talalkozni csak irkalt masokkal viszont talalkozott es mindig kifogasokkal jott.Majd ujbol elkezdett tobbet jelentkezni es a regi dolgokat is tapasztaltam megint igy osszekulonboztunk.Kertem a tisztazast o a kapcsolat megszakitasat javasolta.Nem akarta meg egyszer megbeszelni azokat a dolgokat amik tisztazatlanul maradtak.Ugy latszik ennyit szamitottam hogy inkabb kilepett.Kis ido mulva random ram irt azota semmi,ahhoz nem tartotta magat amit akkor irt.Ma se tudom egyaltalan miert irt.
dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán hasznos választ tudok adni,mivel én azt az oldalt képviselem,aki megszakítja a kapcsolatot.

Azt tudom mondani,hogy még akkor is próbálok megoldani/megbeszélni egy problémát,ha tudom,hogy egy hamvában holt dologról van szó.Például,ha a "barátnőm" megállás nélkül próbál manipulálni,és mindegy,hogy azzal nagyobb kárt nem okoz,csak a beteg játékaihoz használ fel,de úgy hiszem,ehhez joga akkor sincs.

Vagy egy másik példa.Elviselhetetlenül sok figyelmet igényel az illető.Ezt úgy értsük,hogy már egy adag ruhát se tudok bepakolni a mosógépbe anélkül,hogy fel ne hívna.És nem,nem veszi észre magát,és nem,nem reagált arra se,amikor szóltam érte.

Azt gondolom,sokakban,de tényleg renegeteg emberről van szó,nincs belátás,nem tudják vagy nem akarják elismerni,hogy hibáztak valamiben,és a szőnyeg alá söprik,vagy úgy tesznek a szembesítés után,mintha semmi nem történt volna.Aztán jön a tagadás,hogy márpedig velük nen lett közölve semmi.

Lehet,hogy lett,csak észre kellett volna venni.

Engem is szembesítettek már hibáimmal,örültem neki,mert lehetőségem nyílt elgondolkodni rajta és javítani magamon,amit kell.

Volt egy barátom,aki borzasztóan negatív ember,én meg szélsőségesen pozitív vagyok,és az évek alatt kiegyensúlyoztuk egymást,így egyikőnk se lett egy élő karikatúra.Tanuljunk a másiktól,ne meneküljünk a szavak elől.Nem azt mondom,hogy mindenki szavára adjunk,de a barátainkéra érdemes.

dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es erdekelne mit ertesz a manipulacio es beteg jatszma alatt? Vannak peldaid?

Jol irod nem kellene menekulni inkabb tisztazni a dolgokat eretten,sertodes mentesen.Erre sokan nem kepesek inkabb eldobjak a kapcsolatot.Es kozben lehet ok maguk is vivodnak emiatt

dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Igen,én is a megbeszélés híve vagyok,csak leírtam,hogy szerintem vannak megbeszélhetetlen helyzetek,vagy inkább ilyen esetben nem is helyzet helyrehozhatatlan,hanem az illető személyisége.


A manipulálásról konkrétumokat nem szeretnék írni,mert túl intim,a lényeg,hogy nem kedvelem a tisztességtelen játszmázásokat,se a háttérben való sz@rkeveréseket,és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.Nekem a béke mindennél többet ér.

dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jol irod sokszor ha a helyzet megbeszelhetetlen az az illeto szemelyisege miatt van mert szereti ha kenye- kedve szerint tortennek dolgok es emiatt bealdoz masokat.Pl.szivesebben menne mashova idokozben kapott meghivast es levagja a megbeszelt programot.
dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!