Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozás kiégés és indiaiak?

Programozás kiégés és indiaiak?

Figyelt kérdés

Van egy programozó barátom aki úgy érzi kiégett 10 éve fejlesztő. És próbáltam róla kérdedzgetni és az indiaiakat hozta fel, hogy azokról ne is beszéljünk mert előző munkahelyén csak indiaiak voltak és elege van már belőlük.


Komolyan ennyire rossz a helyzet az IT szektorban?


És elgondolkodott rajta, hogy inkább vált szakmát.



jan. 5. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
10 ev fejlesztoi munka utan minden ismerosom "nyugdijazta" magat. A befekteteseik hozamabol boven megelnek, mellette valami alacsonyabb hozaadott erteku, IT-n kivuli munkat vegez nemelyikuk. Van aki vegigbohockodja az orvosi egyetemet es elvan nyugdijig belole. Nekem van meg 2-3 evem aztan en is valtok, keresek valami hobbimunkat. Evtizedes fejlesztoi karrier utan gyakorlatilag barmilyen munka alacsonyabb rendunek tekintheto.
jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom, nyilván vannak olyan helyek IT fejlesztői berkekben ahol könnyebb kiégni, de most az elsődleges gond az IT-ban, hogy junior fejlesztőket kb sehova nem vesznek fel, én most végzem Pécsen a programtervezői informatikus szakot, és így utolsó évesként, tdk-val, több belső prog versennyel(top 3ban benne voltunk),és egyelőre 0 visszajelzés...

Remélem alakulnak még a dolgok, és belehet lépni az IT piacra mint junior fejlesztő, de egyelőre nagyon úgy veszem ki,hogy megállt a juniorok beléptetése, viszont, medior, és attól felfelébb már könnyű az elhelyezkedés....

jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az indiaiakkal én sem szeretek dolgozni, de az egész IT nem csak belőlük áll szerencsére. Ki lehet égni ebben a szakmában is és általában ahogy idősödsz már egyre kevésbé tudod tartani a lépést az új technológiákkal, de én mégsem szeretnék egy visszalépést az életszínvonalban.
jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2, Igen ez tök érdekes, hogy mindenhova csak a senior kell, 5-10 éves munkatapasztalattal. Ha meg nagyon jó vagy és nagyon specifikus a terület, akkor a konkurenciától mész konkurenciához.


A kérdésem arra irányul hogy miért lehet ebben kiégni? Vagy mi a stressz faktor b enne? Neten is van egy két programozói fórum idegbeteg emberekkel tele, valahogy meghasonulnak az emberek ettől a munkától. Meg gondolom a rengeteg elvárástól.


Régen még elég volt ha egy valamihez értettél a programozásban, most meg elvárják tőled, hogy 4-5 ember munkáját is tudjad teljesíteni, mert ha nem akkor jönnek az indiaiak, akik fele annyiért megcsinálják.

jan. 5. 17:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 A munkavallalok kiskorusitasa es az infantilizmus terhoditasa pl.

35-40 evesen mar kevesbe viseled. a kontraproduktiv hulyesegeket, mint 25-30 evesen.

jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4: szerintem az emberi idegpályán le kell fusson a rajta lefuttatandó szoftver.

Példák: Idegrohamot kapok, ha ember helyett géppel kell kommunikálnom. Ezért pl. személyesen fizetek be a bankba.

Kínában volt egy 5000 éves stagnálás az ipari forradalomban, mert a zen mesterek nem engedték a gépesítést. "A teát ki kell önteni, nem veszünk teakiöntő gépet."


Most képzeld, valaki egy álló évtizedig nem kap emberi ingereket, helyette gépekkel érintkezik...

jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"az indiaiakat hozta fel"

Minőségileg tényleg borzasztó munkát végeznek, emiatt nem sokan szeretnek velük dolgozni, viszont árban nagyon olcsóak szoktak lenne, ezért sokszor szerveznek ki oda fejlesztői munkákat. Mi is most vettünk át indiaiaktól egy projektet és... hát... mondjuk azt hogy vannak nagyon furcsa részei a kódnak.


"Komolyan ennyire rossz a helyzet az IT szektorban?"

Mo.-on vagy elmész multihoz, ahol még adnak a minőségre, vagy nyugatra dolgozol. Ez a kép opció van, hogy valamilyen színvonalat hozz. A kkv-k többségében megy a gányolás ezerrel. A multik még valamennyire szoktak adni a minőségre és ott jó eséllyel azért lesz legalább egy magyar team, akivel együtt dolgozhatsz. Ez lehet csinálni.


Ezenkívül azért vannak olyan cégek, ahol a céges kultúra szar, pl. nagy a hajtás és nehéz bírni, ami miatt könnyebb kiégni. Amire ez pl. nagyon jellemző, hogy 3-5 évente teljesen cserélődnek a fejlesztők, az a játékfejlesztés, emrt ott nagyon komoly túlórákat is elvárnak release előtt.


"És elgondolkodott rajta, hogy inkább vált szakmát."

Én azt mondanám, hogy váltson és keressen olyan helyet, ahol a céges kultúra és a kollégák jobbak.


#4

"A kérdésem arra irányul hogy miért lehet ebben kiégni? Vagy mi a stressz faktor b enne?"

Hozzá nem értőkkel vitatkozni mindig kimerítő.


"Régen még elég volt ha egy valamihez értettél a programozásban, most meg elvárják tőled, hogy 4-5 ember munkáját is tudjad teljesíteni"

Nyilván változott valamennyire az ipar és ma sokkal adaptívabbnak kell lenned, de nem ilyen vészes a helyzet.


"mert ha nem akkor jönnek az indiaiak, akik fele annyiért megcsinálják."

Egyébként az indiaiak bére elkezdte beérni a magyar béreket, szóval annyival már nem olcsóbbak.

jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En talalkoztam jo indiaiakkal, meglepoen ugyes volt egy srac. De olyannal is talalkoztam hogy indiai csapattarsak kiadtak mas indiaiaknak a munkat es olyan kokanyolasok voltak hogy kb a kodot teljesen ki kellett dobni :) Valoszinuleg ha akkor lett volna chatgpt az sokkal jobban megirta volna mint a kis indianok.


A kultura meg na.. meg rosszabb, barmi van azt mondjak hogy igen, igen megcsinaljuk, meg lesz hataridore stb, aztan mikor eljon a hatarido csak simán nem valaszolnak az uzenetekre :)) Lattam mar olyan eszkalaciokat hogy a managerek managere is be volt rantva mert egy biorobot lehazudozott mindent is...


A nagy, jo cegek mar kezdik felfogni hogy indiai inkabb zsakutca...

jan. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az IT-ban nem csak azért nagy a kiégés, mert a sok hülyével kell egyre többet meetingelni és elviselni őket. Ez egy eohamosan fejlődő terület és ha nem szereted a teljes szívedből csinálni VAGY nem alakítasz ki egy jó work-life-saját magad szakmai fejlesztése balance-ot, akkor idő kérdése és jön a kiégés. Nem feltétlen kell szeretni ezt a területet, de az sokkal egyszerűbb út, mint saját magad pszichológusa lenni + kialakítani egy egészséges hozzáállást a szakmához. De ez az ára annak, hogy itthon is netti millió felett tudsz ezzel keresni…



#2 ez egyáltalán nem igaz. A TDK pedig semmit nem jelent, legalábbis nem hiszem, hogy egy piacnak releváns programot írtál volna keresett libraryket felhasználva. Biztos okos vagy és szorgalmas, de itt a tapasztalat ér aranyat, inkább egy nagyon nagy saját projekten dolgozz, TDK semmit nem fog érni neked (kivétel data science).


Nehéz elhelyezkedni ez valós probléma, de nem lehetetlen egyáltalán. Kell gyakornoki pozi egyetem alatt (legalább 6 hónap), diploma, értelmes linkedin profil, github profilon több érdekes project NORMÁLIS readme-vel és dokumentációval, meg folyékony és magabiztos angol beszéd. Ha ez megvan és interjún nem vagy visszahúzódó és halk, akkor fogsz találni munkát.



Egyébként én nem értem a panaszkodást ezzel a szakmával kapcsolatban. Nem poénból adnak ennyi pénzt meg kényelmes irodát és/vagy hibrid/remote munkalehetőséget. Mi infósok nevetségesen szerencsés helyzetben vagyunk, semmi okunk nincs panaszkodni.

jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!