Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoktak fizetésemelést adni a...

Szoktak fizetésemelést adni a munkáltatók, ha valaki már nem lesz jogosult adókedvezményre?

Figyelt kérdés
A 25 év alattiak adókedvezményére gondolok. Olvastam egy cikket, hogy a megkérdezettek majdnem fele kérne ilyen esetben fizetésemelést, meg olyat is, hogy valaki akart kérni, de a munkáltató megelőzte és kérés nélkül kapott emelést, hogy ugyanannyi maradjon a nettója. Szóval tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy mennyire jellemző ez.

jan. 5. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég ritka, hogy emiatt megemeljék a fizut. 15% emelés csak azért, mert betöltötted a 25-öt... Ennyi erővel ha a hármas ikreid betöltik a 18-at és már nem vagy jogosult adókedvezményre, akkor emeljenek annyit, hogy 99 ezerrel több legyen a nettód?
jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Miért tennék?
jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Maguktól nem fognak a legtöbb esetben, ők ugyanazt a pénzt fizetik érted előtte és utána is.

Akkor lehet odamenni max ha tudod hogy váltással mondjuk tudnál +30% ot szerezni.

jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy mennyire jellemző ez."


Egyáltalán nem jellemző. Ha valamelyik munkáltató mégis meglép egy ilyet, az ritka, mint a fehér holló.

jan. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megfordítanám a kérdést: A 25 év fellettiek kapnak kompenzációt azért, mert a 25 év alattiak többet kapnak meg a bruttóból?
jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Amilyenek a munkáltatók Magyarországon, kicsi a valószínűsége.

Én ugyanebben a cipőben járok.Már dolgozom, viszont levelezőn járok mesterképzésre.


Kicsivel előtte fogom befejezni, mielőtt lejár az adókedvezményem.

Én is béremelést fogom kérni, amennyiben nem kapom meg, váltok.

jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szakmai tapasztaltod növekedésével és az eltöltött évekkel arányosan, vagy előléptetéssel adhat fizuemelést egy cég, de sztem csak azért mert már nem jár adókedvezmény önmagában nem.
jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!