Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme programozónak...

Van értelme programozónak lenni,ha lassan egy gép fogja írni a kódot bagóért?

Figyelt kérdés

jan. 6. 14:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Akkor nincs.

További kellemes időtöltést.

jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
ENNYI ÉSSZEL, amennyi ebböl a kérdésböl kiderül, nincs.
jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Lassan nem írja, inkább gyorsan, és nem kér majd bagót.


Mellesleg már az alap cikkeket ma is egy webes kód "írja". De egy egyedi cikket, egy egyedi kódot, szerintem sosem fog tudni megírni.


De mondok egy rém egyszerű példát.

Tegyük fel, hogy a progik már mindent tudnak(Na ettől jó távol vagyunk), és engedélyezetten működnek(Ettől is).


Te szeretnél egy játékot, ahol egy kék labda pattog a strandon, miközben a háttérben napoznak.

A labdával lehet játszani.


Hé robot, kérek egy kék labdát, egy strandot, plusz a labdával lehessen játszani.

Aha....


Milyen az a kék labda??

Milyen a strand?

Hogyan játszunk a labdával?

És még számtalan egyedi igény, kérés, és kérdés...


Mindenképpen kell valaki, aki legalább belenyúl a kódba, kijavítva, egyedivé teszi a robot által megírt sablont. Mellesleg az AI-nak is kell karbantartás. Ha nem tanul magától, akkor azért, ha tanul, akkor meg azért, mert sokszor baromságot sajátít el.


Hol vagyunk még attól, hogy robotok hozzák be a teát, és EVEGYíK a munkát!

Relax.

jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

AI tól messze vagyunk maradjunk a sima machine learningnél.


Ezek a modellek jelenleg eszközök és valszeg jóideig azok is maradnak. És nemhogy elveszik a munkát de inkább több lehetőség fog megnyílni.


Legjobb példa a videojáték ipar. A játék enginek mamár olyan dolgokat tudnak amikről 10 éve csak álmodtak a fejlesztők. 20 éve meg kb 0 ról kellett mindent lefejleszteni. Ahelyett hogy elvette volna a fejlesztők munkáit, inkább több munkahely jött létre mert nagyobb, szebb és jobb játékokat lehet létrehozni komplexebb történetekkel.

jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Neked biztos nincs.
jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

[link]


A válaszok nagy része ilyen és ilyen figuráktól jön,fura.

jan. 6. 20:14
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik utolsó munkakör lesz szerintem, amit az AI el tud venni tőlünk.


Én programozóként dolgozom, de sok kérdést felvet. Alapból jogi kérdéseket is felvet, hogy ha használsz AI alapú kódolást, felhasználhatod-e a kódot. Jogilag kié a kód, stb.


Plusz ahogy előttem is írták, csak az, hogy teljesen azt kapd, amit akarsz, ahhoz minden egyes apró lépést le kell írnod.

Én nem láttam még olyan AI által írt kódot, amihez semmit nem kellett nyúlni és tökéletes volt.


Kódrészeket tud csinálni, de teljes szoftvereket nem igazán.

jan. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Ne aggódj kérdező, lesz még hely neked az akkugyárban.
jan. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én nem mennék akkugyárba. Büdös van :(
jan. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
8,neked is lesz hely wcpucolónak.
jan. 7. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!