Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megengedett home officeban...

Megengedett home officeban dolgozni külföldi cégnél?

Figyelt kérdés
Itthon kell adóznom ugyanúgy?

jan. 10. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Ilyen nem lehetseges, vagy egy magyarorszagon bejegyzett ceg alkalmaz vagy kell vallalkozast indits
jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Amit #1 ír az úgy nem igaz. EU-n belül szabad munkavállalás van, azaz semmi akadálya, hogy külföldi cég alkalmazottja legyél.

Az már más kérdés, hogy általában nem vállalják a herce-hurcát, mert az országok közt a munkajog eléggé eltérő és emiatt nem bonyolódnak bele. Ezért külföldi cégnek általában contractorként tudsz dolgozni, azaz vállalkozóként. És nyilván ha vállalkozó vagy itthon, akkor itthonra is adózol.

jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha a cég megengedi, akkor dolgozhatsz full remote, persze. Az adózás nem attól függ, hogy honnan van jövedelmed, hanem, hogy hol vagy adórezidens. Ha évente 180 napnál többet tartózkodsz Magyarországon, akkor itt vagy adórezidens, fő szabály szerint itthon adózol a jövedelmed után.
jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
jan. 10. 12:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. egy német cégnek dolgozok, full home office. Bajos is volna bejárkálni Berlinbe. :)

Nekik és nekem is egyszerűbb volt az, hogy vállalkozó lettem és beszámlázok nekik. Nekem alig van vele adminisztrációm, nekik nem kell bejelentkezni a NAV-hoz és vacakolni a bevallásokkal.

jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem teljesen értem miért van lepontozva az #1-es. Külföldi cégnek csak úgy lehetsz alkalmazottja, ha létrehoznak egy magyarországi céget is, és velük szerződsz, vagy egy erre a célre létrehozott köztes cégen keresztül, mint a remote.com. Ha ilyen nincs, akkor vállalkozóként tudsz számlázni külföldre. Ez azért van, mert oda kell adóznod, ahol életvitelszerűen laksz akkor is, ha a munkaadód külföldön van, és egy német cég nem tud Magyarországon adózni anélkül, hogy létrehozna egy magyar jogi entitást.
jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 Azért, mert NEM kell hozzá magyar leányvállalat.


[link]

jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

Felrebeszelrek, de nem baj. Ez a gyakori. Looserek okoskodnak.


Egy kulfoldi ceg se fog tudni alkalmazni a magyar lakcimeddel, magyar bankszamladdal... Az hogy nemetorszagban alkalmaznak mint egy atlagos munkast, aztan hazajossz home officebol dolgozni teljesen mas tal teszta mintha azt mondanad hogy nemet ceg alkalmaz magyar munkavallalot... De mindegy. Pontozzatok arra amerre akartok, nem ertetek hozza looserek

jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8


Most tervezek hazaköltözni, otthonról szeretnék dolgozni német cégnél. Eddig itt dolgoztam sok évig, így van német bankszámlám stb.

jan. 10. 14:59
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

#8 Már miért ne tudna alkalmazni? Csak bíbelődnie kell a NAV bejelentéssel és a Magyar jogszabályoknak kell megfelelnie. Ezt nyilván nem szeretik és nem is szokták, de ettől még jogilag lehetséges.


Ja, és loser, nem looser. A looser az "lazító".

jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!