Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jövőben lesz esély arra (és...

A jövőben lesz esély arra (és ha igen mikor), hogy a mesterséges intelligencia térnyerésével az idegennyelvtudás, mint kvalitás feleslegessé válik és nem kérik az álláshirdetésekben?

Figyelt kérdés

Mert szerintem jelenleg is piszkosul diszkriminatív, hogy valaki hiába lehet jó szakember vagy okos ha egyszerűen nincs nyelvérzéke és nagyon nehezen érti/tanulja az idegennyelvet. Nem egy olyan embert ismerek, akik lediplomáztak jó szakon de az angollal is nagyon hadilábon állnak, mert egyszerűen nem megy nekik. Vagy introvertáltak, aspergeresek és magyarul is nehezen fejezik ki magukat vagy rossz a kommunikációs képességük, de másban meg jók.


Ha az MI a jövőben ezt a szakadékot el tudja simítani a munkavállalók között és csak a natív tudás lesz a fontos, akkor már megérte, hogy elterjedjen. Bár félek, hogy a nyelviskola meg bölcsész lobbi ennek nem fog teret hagyni.



jan. 10. 18:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100 az pont az átlag IQ.
jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hétköznapi csacsogáshoz szerintem semmilyen fordítógép nem lesz olyan jó, mint a lehető legtermészetesebben beszélgetni emberekkel. Esetleg egy Bábel-hal a fülbe, de olyan meg asszem nem lesz, mert nem biztos, hogy nincs Isten.
jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszen, az intelligencia merofoka is hogy mennyire fogadja el az ember a kihivasokat, ha meg egy nyelvet sem tud megtanulni, amit egy ertelmi fogyatekos is siman akkor ott baj van.

En Down Syndromasokat tanitok angolul, az egyik 3 nyelven beszel anyanyelvi szinten, szoval nem szellemi kihivas szerintem.

máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!