Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha alacsony IQ-m és EQ-m van,...

Ha alacsony IQ-m és EQ-m van, akkor el is áshatom magam? Milyen szakterületen tudnék így érvényesülni ha semmiben nem vagyok jó?

Figyelt kérdés

Van egy informatikával kapcsolatos diplomám, de semmire nem mentem vele, mert - mint utólag kiderült és vszeg ez az oka a kudarcnak - Mensa IQ teszten 104-es eredményt értem el (azóta talán még rosszabb mert még az önbizalmam/énképem/pszichém is ráment erre a felismerésre.


Viszont ami ennél is rosszabb, hogy a szociális/kommunikációs/interperszonális képességeim is nullák (azaz az EQ-m), barátaim/kapcsolataim terén is egy nulla amit fel tudok mutatni.


4 hónapja vagyok munkanélküli, sehova nem akarnak felvenni, mert sem az állásinterjúk nem sikerülnek, sem pedig kompetencia terén nem vagyok alkalmas.


Belegondoltam, hogy még mezei szakmunkásoknak is kell ész/logika/problémamegoldás pl. kimérni egy alapot, megtervezni egy szerszámot vagy megtalálni egy hibát az autóban és javítani.



Nagyon elkeseredett vagyok és nem látom magam előtt, hogy mire lennék egyáltalán alkalmas és hogy fogok így normális/stabil munkahelyet valaha találni. 😥



2023. máj. 13. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

104es IQ normális. Egy informatikusnak nem kell nagy EQ nem szociális gondozó leszel.


Ha feladod akkor véged van. Nem tudok jó tanácsot adni, elhiszem hogy nehéz.

2023. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Milyen végzettséged van?
2023. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Infós diplomával simán felvesznek bárhová, ahová csak akarod. A 104 iq rendben van, átlagos. Infósnak eq meg nem kell.
2023. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

104 IQ nem rossz. Az teljesen átlagos.


Simán tudsz ITban érvényesülni így is, csak többet kell beleraknod.


Meg van egy mondás, ami szerintem nagyon igaz:

"Hard work beats talent when talent doesn't work hard."


Nem az számít, hogy mennyi az IQd. Van egy bizonyos szint, aminél számítana, de a 104 teljesen átlagos. Hanem az számít, hogy mennyi energiát teszel bele, hogy a legjobb legyél.


Ha tisztességgel ledolgozod a napi 8 órát és még otthonról túlórázol 2-t. Nem azért, hogy a cégnek jobb legyen, hanem mert fejlődni akarsz és tanulásnak veszed a munkád bizonyos részeit, ahol látsz teret a fejlődésre, akkor sokkal jobban fogsz teljesíteni, mint a közel zseni, aki csak 4 órában letolja az egészet home officeból és utána csak pöckölgeti néha az egeret, hogy lássát Teamsen, hogy még a gépénél van.

2023. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezted már ugyanezt, emlékszem a 104es IQra. De ezek szerint akkor nem sikerült megérteni, hogy ez mit jelent. Ez valamivel jobb, mint az slátlag, az emberek jelentős részének ekörül van az IQja. Ettől még nem kell falnak menni.
2023. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5: Ebbe a kérdésbe futottam bele és az erre adott kommentek kicsit mást sugallnak, mint amit itt fentebb írtok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..

2023. máj. 14. 00:11
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

6#


Most jól értem hogy arra fogod amiért nincs munkád mert 106 az iq-d?


Valami más miatt nincs munkád.

2023. máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt az hogy egy IQ teszt mit köpött ki neked abszolút lényegtelen. A szociális kézségek pedig fejleszthetőek.


Én azt szűrtem le, hogy kifogást keresel. Interjúkra fel kell készülni nem csak úgy jön az ihlet, IT területen pedig egy csomó interjú felkészülési lehetőség van. Ha pedig előre leírod a képességeid akkor esélyed sem lesz előre lépni.

2023. máj. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Valahogy sose érdekelt milyen eredményt hoz az IQ teszt, sokkal fontosabb mennyire vagy motivált és képes kitartóan dolgozni, aminek köze nincs az IQ-hoz. Valaki gyorsabban, ki lassabban tanul, ennyit befolyásol az IQ.


Szociális kapcsolatok tőled függ, hogy mire szánod a szabadidőd. Ha barátokat szeretnél, akkor emeld fel a segged és ne kockulj minden nap a négy fal között, mert sose lesz változás! Járj emberek közé, akár önkénteskedsz is ami teljesen ingyenes, máris lesz lehetőséged kapcsolatot építeni! Avagy ott vannak a régi barátok, osztálytársak, rokonok. Mi akadályoz meg, hogy ráírj valakire és programot szervezz?

2023. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Menj el rendőrnek, határvadásznak. Pont az ilyen fickókat keresik.
2023. máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!