Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem mondják meg mennyi...

Miért nem mondják meg mennyi a bér?

Figyelt kérdés

Sok munkánál nem mondják meg egyszerűen csak az interjún megkérdezik te mire gondoltál aztán ha balf vagy akkor kevesebbet mondasz aminek örülnek, tipikus csőbe húzás.


Miért nem szokták az elején megmondani, hogy igen, ennyit szeretnénk erre a pozicióra költeni.


Külföldön ha jól tudom már elkezdődött a mozgalom, hogy mindenhova kötelező legyen kiírni, mennyi az annyi.


Ez olyan mint ha elhívnál dolgozni valakit magadhoz a házhoz és a végén mondanád meg neki, hogy én ennyit fogok adni neked. Nem korrekt, nem fair. Tipikus titkolózó hozzáállás és szerintem red flag is egy cégnél.



jan. 12. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Így versenyeztetik a munkaerőt a cégek. Illetve sok minden kiderül abból is, hogy kinek mennyire vannak elszállt igényei, mennyire mozog a realitás talaján. Én is így csinálnám, ha alkalmazottakat kellene felvennem.

Amúgy meg szerintem nem az van, hogy azt mondod, hogy én nettó 450 ezret szeretnék keresni, ők meg azt mondják, hogy hát 440 ezerre gondoltunk max, úgyhogy beszoptad.

jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Én nem is jelentkezek olyan állásra, ahol nincs kiírva a bruttó bérsáv.
jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Épp azért mert az alkalmazottért fizetek, nem a poziért.


Pl jelenleg keresek EUs projekt menedzselésére embert. Kb. 1.5M-t hoz a cégemnek havonta a meló. Egy kompetens szakterületi juniort is be tudnék tanitani, és fizetnék neki kb 700 bruttót, ami ahogy egyre kevesebb figyelmet igyenyel, felkuszik 900-ra.


Vagy jon mondjuk egy senior arc, akinek megadok 1.2M-t.


Vagy egy tokeletes senior arc, aki hoz magaval projekteket, stb...


Vagy egyeb mas kombinaciok.

Igy a tapasztalat, tudas, eroforrasok, es a kert ar fuggvenyeben dontok. Ez a logika.

jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Miert mondanak meg? Te ugy mesz boltba, hogy 800 Ft-ert fogsz venni egy kilo kenyeret akkor is, ha megkapnad 600-ert?
jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

#3


És akkor nem lehet odaírni, hogy tapasztalattól függően br. 700-1,2M? Letörne a kis kezed ha odaírnád, vagy mi?

jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Úgy gondolom, hogy az olyan helyeken, ahol az a kérdés, hogy minimálbér, vagy annál 10-20-30 ezerrel több a fizu, ott számít ez igazán, és meg is értem a munkavállalókat is, akik ezt szeretnék tudni. Komolyabb pozíciókban viszont, ahol már nem szalag mellé keresnek robotot, ott teljesen természetes szerintem, hogy bértárgyalás is van.
jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Nagy cégeknél bérsáv van, még ha nem is írják bele a hirdetésbe. Ott ha nagyon alálősz, akkor is megkapod a bérsáv alját. Max kis cégek esetében fordul elő, hogy ha nagyon keveset kérsz, akkor annyit is kapsz és szívsz, de ez hamar ki szokott derülni, szóval a cég maga alatt vágja a fát.

Én jártam így. Nem jól lőttem be magam, azt kaptam 650 bruttót, mikor simán megadták volna a 900-at is.

jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Kérlek szépen azon egyszerű oknál fogva, hogyha van két azonos szektorban tevékenykedő cég a városban és az egyik 400-at ígér, míg a másik 600-at, akkor mindenki az utóbbihoz fog menni. Ezért az előbbi vég 700-ra emeli az ígéretét, mire fel az utóbbi 800-ra, válaszul az előbbi 900-ra és így tovább... Végeredményben mindkét cég csődbe megy vagy alulmarad, mert nem hajlandó x összegnél többet fizetni, akkor viszont nem lesz aki dolgozzon nála. Ez most egy leegyszerüsített piaci kép, de látszik belőle, hogy miért nem publikusak a fizetések. Ahol publikus, az vagy állami cég vagy valami nagy multinacionális vállalat, akiknek csilliárdnyi összeg áll a rendelkezésükre, hogy ebből ne legyen probléma.
jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
#8 Vannak olyan országok, ahol minden álláshirdetésben kötelező kiírni a bérsávot, mégsem mennek csődbe sorra a cégek.
jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
És hogy ez mennyire igaz: Dolgoztam olyan gyártócégnél, akik egymással szemben voltak és az operátorok fél évente cserélődtek a két cég között, mert mindig egymásra licitáltak fizetésben. A vezetőség onnan tudta, hogy fizetést kell emelni, hogy elkezdtek felmondani az emberek és hirtelen nem volt aki elvégezze a munkálatokat. A hajukat tépték, hogy olyan bónuszrendszert találjanak ki, ami nem viszi csődbe a céget, de legalább a jól dolgozó munkásokat a cégnél tartsa.
jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!