Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt miert mondják,hogy munkaer...

Azt miert mondják,hogy munkaerőhiány van, ha egy pozícióra 100+ jelentkező van?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3hétben 12interjún voltam, és egytől egyig mindenhol azt mondtak,hogy varjak a jelentkezesukkel mert 100folotti a jelentkezok szama…
2023. nov. 7. 11:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Mert vannak sláger állások (irodai láblógatás fészbukozással egybekötve, ez az álma mindenkinek), amikre többszörös túljelentkezés van, de a fizikai melókra (raktár, targonca, emelés, rakodás, bármi olyan, ami erőfeszítést igényel) nincs elég jelentkező. Kérdező, te is próbálj tényleges munkát keresni, ott meglátod, kapkodni fognak érted.
2023. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
A szakképzett munkaerőből van hiány. A képzetlen munkaerőből van túlkínálat.
2023. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

szakképzett munkaerőből

Ja akkor én nem vagyok az... Könyvelő vagyok msc számviteli dipolomával.

2023. nov. 7. 12:08
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Olyan poziciot palyaztal, amihez szukseges az MSc szamviteli diploma? Vagy olyat, amit egy sima merlegkepes konyvelo is elvegez?
2023. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
39%

Könyvelőből rengeteg van.


Kicsit fura, hogy 12 interjúból egy ajánlat sem lett.

2023. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Vegyesen palyaztam! Valahova csak a sima konyveloi is eleg.
2023. nov. 7. 12:43
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert a munkaerőpiac nem úgy működik, hogy egyszerre vagy csak munkaerőhiány vagy csak munkaerőtöbblet lehet egy adott piacon. Példa: tegyük fel, hogy van egy 10 fős falu, ahol az asztalos nem talál munkát, de cukrászt meg keresnek.

Munkaerőhiány van? Igen, a cukrászda szempontjából.

Munkaerőtöbblet van? Igen, az asztalos szempontjából.

Van munkanélküliség? Igen, ha feltesszük, hogy mind a 10 lakos gazdaságilag aktívnak számít, kereken 10% a munkanélküliségi ráta.

Ebben nincs semmilyen ellentmondás.


Ha 3 héten belül 12 interjúra behívtak, akkor valószínűleg az önéletrajzoddal nincs baj, azon a szűrőn átmész, valószínűleg az interjúk nem sikerülnek jól. Valós nyelvtudás, tényleges tapasztalat, szakmai felkészültség, feladatok megoldása, bérigény... sok ponton elcsúszhat a dolog, ezeket gondold végig.

2023. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem lenne munkaerohiany, akkor nem hivtak volna be 3 het alatt 12 helyre interjuzni. Valoszinuleg csak szakmailag vagy hulladek.
2023. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Xdddddddddd
2023. nov. 7. 12:50
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért. Nagy a mozgás a munkaerőpiacon, nem csak azok keresnek állást akiknek nincs munkájuk, hanem azok is, akik jobb fizura hajtanak, folyamatosan áramlanak a népek a cégek között. Ebből adódóan folyamatosan generálnak munkaerő keresletet, ugyanakkor tényleg lehet olyan hogy egy állásra 100an repülnek rá.
2023. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!