Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22 éves vagyok. Szerintetek...

Pajtás4444 kérdése:

22 éves vagyok. Szerintetek megérné elmenni jelenleg tűzoltónak?

Figyelt kérdés

jan. 12. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha szívesen dolgoznál tűzoltóként, akkor megéri.
jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
0-24 ügyeletben leszel
jan. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Húgom párja tűzoltó. Sokat ingázik, dolgozik és amellett kell egy elmeállapot.


Mert nem mimdenk alkalmas erre a feladatra. Pl lesokkolnak az újoncok, nem tudnak adot esetekben döntést hozni, volt aki nem bírta a vér látványát.


Nálunk nyár végén volt a parkoló melletti útszakaszon egy baleset. Felfordult az autó. Boltból tartottam hazafelé ezt látva. Láttam pár segítőkész embert bal oldalam felől, jobb oldalról viszont a gyerekek is megindultak a játszótérről.


Egyből mentem hozzájuk és tereltem el őket, figyelmeztetve, hogy ne menjenek oda, mert veszélyes.


Holott első sorban a látványtól óvtam őket.


Ugyanis az egyik félholt emberből folyt ki a vér, csurogva az autó mellett.


Volt, aki segíteni akart, de rosszúl lett. Mentem helyette.


Mennyire vagy felkészülve hasonlókra?


Ezt is tedd mérlegre, ha döntést hozol.


Az, hogy kinek mi éri meg az egyén kérdése.

Valakik elhivatottak, valakik csak csinálják.

jan. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Noren1989 ***** válasza:
55%
Menj hatàrvadàsznak, 8àltalànossal is felvesznek.
jan. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

A durva dolgokat is bírni kell, meg az unatkozást is.

A korkedvezményes nyugdíj volt a legfőbb vonzerő, az már megszűnt.

jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj meg, de ha így teszed fel a kérdést, hogy "megéri" akkor nem vagy alkalmas mentálisan. Lehet, hogy átjutsz valahogy a nagyon szigorú pszichológiai alkalmassági vizsgálaton, de nem hiszem. Nem neked való, mert nem is érted, hogy miről szól.


És csak egy pici kiegészítés, ha már... keress rá a neten a "tűzoltó eskü" szövegére (több helyen megvan, de van nem egy tankönyv amiben ebből idéznek is): "A szolgálati kötelezettségeimet, ha kell, életem kockáztatásával is teljesítem." Szerintem ezzel a kiegészítéssel a kérdésedre adott válasz továbbra is, hogy "nem vagy alkalmas erre a feladatra".

jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

6

Te tényleg azt hiszed, hogy a tűzoltók közt sok van, aki alapvetően idealizmusból van ott?

Azért vannak ott, mert a munkaidő nagy része alvás meg pihenés. Így, ha épp nincs riasztás, ki tudják pihenni a másodállás fáradalmait. Mert az éjszakázások közt a nappalok szabadok, tudnak maszekolni.

Ráadásul ez egy olyan munka, ahol némi alapismeret kell, de onnantól nem túl bonyolult, nagy szakismeretet nem igényel, egy betanulási időszak után alvás közben is tudják a szükséges néhány dolgot. (A magasabb szintű ismeret csak a vezetőknek kell, ők viszont nem maguk fognak bemenni a legveszélyesebb helyekre.)

jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Nos biztosan nagyon sokan vannak, akik hivatásból tűzoltók, de őszintén, azért rengetegen (sőt megkockáztatom hogy a többség) nem így gondolja. Ez is egy munka, egy kicsit veszélyesebb mint sok másik, meg egy kicsit kevésbé veszélytelen mint sok egyéb. A vér látványát szokni kell, de azért a nagy többség is túljut ezen. Nagyon kevés dolog van, amit egy ember idővel nem tud a helyén kezelni.

És hiába pontoztátok le az utolsót, manapság tényleg már csak az ezeknek a munkáknak a "csábító" része, hogy a munkaidő nagy része ügyelet, heti 2-3 nappal le van tudva a munka, utána meg mindenki maszekolni jár. A rendőrségnél ugyanez.

jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
tárt karokkal várnak. Hajrá !
jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem. A másik tűzoltós kérdésnél is leírtam. Csak akkor, ha mellette van olyan jövedelmed, amiből meg is tudsz élni.
jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!