Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A helyemben külföldön vagy...

A helyemben külföldön vagy Magyarországon dolgoznátok egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Egy ideje külföldön dolgozok, Franciaországban. Viszont most ez csak egy Erasmus+ pályázat amiben vagyok jelenleg, nyáron jár le. Ez azt jelenti, hogy nem rendes munkabért kapunk, hanem a pályázatról utalnak egy bizonyos összeget, ami jóval alacsonyabb mint egy itteni dolgozói munkabér.

Sok célom van, jogsi, autó, felköltözés Pestre egy albérletbe és egyetem. Azért döntöttem úgy hogy kimegyek dolgozni, mert egyetem előtt szeretnék stabilan állni anyagilag és mindent elintézni, aztán úgy kezdhetem el az egyetemet hogy mindent tudok magamnak állni.

Arra gondoltam, hogy amint lejár ez a pályázat, keresnék egy másik munkahelyet ahol már kapnék egy jól fizető munkabért, így tudnék gyűjteni pénzt, amivel megalapozhatom a terveimhez szükséges anyagiakat. Ehhez jól kell beszélnem franciául hogy ne jelentsen akadályt egy munkahelyen, ezért már elkezdtem tanulni.

Viszont ennek az a hátránya, hogy közben távolról nem tudom intézgetni közben a dolgaimat, pl jogosítvány. Kintről nem lenne meg ez az előnyöm. De ha meg Magyarországon keresnék valami munkát érettségivel, akkor van rá esély hogy kifoghatnék egy viszonylag jobban fizető munkát ami mellett azért lehetne fix havi megtakarításom. Otthon a szülői házamban maradnék egy ideig míg összeszedem magam tehát addig nem kéne albérletet sem fizetnem, csak egy minimálisabb költséggel beszállnom. Mellette tudnék intézkedni, tanulni, emelt érettségire készülni magántanárral személyesen, elkezdeni a kreszt, eljárni vezetni stb. Lenne erre egy évem egyetem előtt, és akkor már a másik tanévben elkezdhetném. Csak a kérdés, hogy mennyit tudnék egy hazai jövedelemből félretenni. Nem mindegy hogy 100 ezer Ft-ot, vagy mondjuk 250 ezer Ft-ot. Egy nettó 300 ezres havi jövedelemnek nagyon örülnék. Valami banki vagy irodai melóra gondolok.

Nyilván több lenne külföldön egy fizetés, de ott meg ugye albérleti költségek vannak, és így nem biztos hogy ott többet tudnék gyűjteni. Legalább egy fél évig kint kéne lennem mire összegyűlne egy releváns összeg. Aztán mikor hazajönnék, nem sok időm maradna már egyetem előtt a dolgaimra.

Nem tudom mi legyen, át akarok gondolni mindent ésszerűen.

Ti mit tanácsoltok, melyiket tartjátok jobb ötletnek?



jan. 14. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Én azt mondom, ha van lehetőséged, inkább külföld. A jogsit meg tudod csinálni később is. Kint jobb a fizu+a nyelvtanulás sem rossz dolog. Sima érettségivel nem nagyon találsz jól fizető állást. ( 200-250-nél úgy tudom, nem nagyon keresnek többet, bár lehet, azóta emeltek.) Én mindenképp külföldet támogatom, akár úgy is, hogy nem 1, hanem 2 évet maradsz kint, majd utána mész egyetemre.
jan. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, tényleg hasznos :)

Pont most gondolkodtam el amúgy ezen, hogy mivel egyszerre mindent kapkodva nem lehet összehozni (sajnos), ezért inkább nyugodtabban kéne ezt lazábban. Ha időbe telik, akkor időbe telik. De jobb úgy nekikezdeni a dolgoknak hogy van rendesen megtakarításom amivel tudok mit kezdeni kényelmesen, mint gyorsan összekuporgatni valamennyit aztán megcsinálni belőle ezt-azt és mire elértem azokat a dolgokat akkor le is nulláznám magam kb, aztán hiába dolgoznék közbe de nagy valószínűséggel inkább csak hónapról hónapra élnék mintsem félre tudnék tenni. Tehát pont így gondoltam most én is, hogy vagy 2 évig kint maradok, azon idő alatt már egy elég szép kis tőkére tudnék szert tenni és nem kéne idegeskedni semmin mit hogy csináljak, hogy jöjjek ki belőle. Tudom, idő, de erre van szükség a céljaimhoz. Meg hát fiatal vagyok még, 2 év ide vagy oda ami ráadásul hasznosan telne el, gondolok itt a nyelvre is. Utána is tudok egyetemre menni.

jan. 15. 01:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföld nem is kérdés.
jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Tök értelmetlen segéd munkával pénzt keresni, kidobot idő. Ha csoró vagy keres duális képzést, vagy munka iskola mellet. Ha van lehetöséged tanulj külföldőn, legalább meg tanulod normálisan a nyelvet. Segédmunkán nem fogod megtanulni.
jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért kidobott időnek nem nevezném, ha most ezt másképp nem lehet kivitelezni. A pénzért mindig meg kell dolgozni, máshogy nem fognak az ölembe hullani a számomra szükséges anyagiak hogy elérjem a céljaim. Annak meg egyáltalán nincs értelme hogy hirtelen beleugorjak kapkodva egy egyetemi képzésbe és nagy nehezen meg kell oldanom szűkölködve hogy tudjak fizetni mindent. Így én eleve el se kezdenék semmit mert ez a lehető legrosszabb ha kapkod az ember és inkább több kárt tesz mint hasznot, nem hogy előrébb nem jutnék de még jobban összekavarnék mindent. Nem, ezt így nem lehet. Ha 2 év kell ahhoz hogy aztán kényelmesen tudjak mindent finanszírozni és összehozzam a céljaim szépen egymás után, akkor annyi. De után már nem kell ezeken stresszelnem hogy csináljam mi legyen.

Alapjáraton nem venném ezt ennyire rossznak amit írsz mert ahány ember annyi nézőpont, vélemény, viszont ez az említés hogy kidobott idő, ez túlzás. A nyelvről meg annyit, hogy egy idegen országban idegen emberekkel vagyok körülvéve akikkel kommunikálnom kell, tehát ne mondjuk már azért rá hogy semmit nem fogok tanulni. Ráadásul lehet azért nyelvet tanulni külön, ha utána nézek hol és milyen formában van erre lehetőség.

jan. 15. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg kint megszerezni a jogsit? Plusz szerintem online tanárral kintről is fel lehet készülni az emelt érettségire. Csak arra figyelj, hogy mindenképp fejezd be a sulit, legyen legalább 1-2 szakmád, hogy több lábon állj, ha beüt valami.
jan. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
5 majd írd meg párév múlva mennyire müködőt.
jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!