Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Interjú időpont egyeztetés,...

Interjú időpont egyeztetés, mennyire szoktak általánosságban rugalmasak lenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg munka mellett keresek másik állást, így nem nagyon tudnék napközben menni. Voltam már úgy (akkor nem volt munkám) többször is, hogy pl.megmondták hogy a héten 10-13 között tudnának fogadni.


Kis csapat vagyunk, nem igazán lenne reális az, hogy közlöm, hogy 2 nap múlva csak délre jövök be vagy akkor elmegyek. 1 max 2 órát lehet egyeztetni hirtelen jött dolog esetén is,tehát később jönni-korábban menni, de a fent említett időtartam pl.konkrétan a munkaidő közepe. Persze ki lehet találni, hogy lebetegszem, de ha nem muszáj, a jelenlegi kollégákat sem szívatnám így.


Ti hogy szoktátok? A munkavállaló kell alkalmazkodjon az időponthoz mindenképp vagy valamilyen szintű rugalmasságot azért elvártok a leendő munkahelytől is?



jan. 16. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már jelentkezéskor megírod nekik, hogy amúgy dolgozol, úgyhogy a szokásos munkaidőn kívül tudsz csak interjúzni.
jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen, hogy neked kell valahogy megoldani - ők is a saját munkaidejükben tudnak fogadni.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy ha személyes volt az interjú, akkor előre szóltam a csoportvezetőnek, hogy X napon X órakor el kell mennem ügyet intézni, orvoshoz stb. De a kiesett időt bepótlom. A lényeg, hogy nem kell részletezni,mert belebonyolódsz. Soha senki nem problémázott rajta,nem is faggattak.

jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális helyeken az interjúkat nap végére teszik ha a jelentkező dolgozik valahol, azt pedig sokkal egyszerűbb megoldani. Nekem pl. utolsó interjúm 6 órakor volt, ahhoz még csak előbb sem kellett eljönni.


Az sem szentségtörés azért, ha megmondod, hogy mikor érsz rá. Nekem még sosem mondták azt, hogy kedd 9 óra az interjú, hanem mindig megkérdezték hogyan érek rá és bedobtak 2-3 időpontot, amiből választani lehetett.

jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%

Miféle cég az, amelyik 2024-ben még személyesen interjúztat? Manapság online szokás az ilyet, már csak időspórolás miatt is.


Amikor még be kellett járnom az irodába, simán megcsináltam, hogy lefoglaltam egy meetingfülkét (voltak 2 személyes "termek") és beültem a laptoppal az interjúra.


Egyébként meg felajánlasz nekik 2-3 időpontot, amikor neked jó és kész. Simán lehet interjúzni 4 óra után is, vagy reggel 8-kor és akkor aznap később mégy be.

jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!