Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek inkább pénzt a szép...

Kérhetek inkább pénzt a szép kártya helyett? (Cafeteria)

Figyelt kérdés

Oké, nyilván kérni bármit lehet. De kötelezhető valahogy a munkaadó, hogy valódi pénzt adjon, ne szép kártyát?

Állítólag csak a szép kártya opció, de én azt nem tudom mire használni. A pénz viszont jól jönne.


jan. 17. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Pénzből kevesebbet tud adni ugyanakkora keretből.
jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz hogy adózni kell és kevesebbet kapok nettó? Ezt tudom és nem gond, még így is több jutna olyan dolgokra amire szeretném.
jan. 17. 16:24
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Akkor innentől viszont a munkáltatóddal kell megbeszélni ezt az egészet. Ha ő belemegy, akkor lehet ilyet simán.
jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem így működik, a szép kártya béren kívüli juttatás - innentől már azért sejted hogy miért nem fogják neked pénzben kifizetni
jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szomorú. Számomra a szép kártya olyan mintha monopoly pénzt adnának…
jan. 17. 16:55
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiszem hogy menne.

Hivatalosan nem lehet elszámolni, nem lehet nyoma.

Amúgy ezzel kizáródik annak a körnek a bevétele, akiknél fizetni lehet vele.

Akikhez így lehet "fogyasztókat/fizetőket" átterelni, amely a befogadóknak akár kedvezménynek is felfogható.

jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Hát ehhez kellene hogy legyenek elfogadóhelyek… a környékemen egyetlen étterem elfogadóhely, de ott 10-ből 9-szer mást küldenek mint amit rendeltünk ezért nem szeretjük. Az egyetlen konditerem a környéken nem fogadja el. Nyáron majd megyünk egy koncertre Pestre, de ahhoz a jegyhez se fogadták el. Tavaly alig találtam apartmant ahol elfogadják (meg nem is akarunk belföldön nyaralni többet, akár elfogadják akár nem).

Vennék fotós cuccokat, de a fotózás nem szórakozás úgy tűnik, sehol nem fogadnak el ilyenekre szépkàrtyát…

Felőlem lehetne bevétele különböző köröknek, de akkor fogadják már el…

jan. 17. 17:10
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja persze ezt nem ellened írom, köszi a válaszod.
jan. 17. 17:10
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

"Ez nem így működik, a szép kártya béren kívüli juttatás - innentől már azért sejted hogy miért nem fogják neked pénzben kifizetni"


Nálunk simán kifizetik.

Ígyis-úgyis ugyanazt a bruttó összeget fizeti ki a munkáltató. Ha szép kártyára kéred, akkor többet kapsz, de gond nélkül kérheted hóközi bérként is. A szokásos munkabért terhelő adók melllett a nettót megkapod.

Csak a könyvelésben van különbség a cég számára, nekik nem kerül se többe se kevesebbe a B verzió.

jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes KP-ban kérni, mert rengeteget buksz rajta (kb felét kapod).


Inkább évente egyszer menj el nyaralni, és elmegy a keret.

jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!