Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A budapesti multiknál a...

A budapesti multiknál a "versenyképes jövedelem" pályakezdők esetében még mindig a nettó 300.000,-Ft?

Figyelt kérdés

Itt az olyan budapesten jelen lévő cégekre gondolok, mint a Big4 tanácsadócégek (PwC, KPMG, EY, Deloitte), bankok / pénzügyi SSC-k (pl. K&H, OTP, Morgan, Blackrock), biztosítók, telekom cégek.


Nyilván ez nagyon területtől függ, én kifejezetten a közgazdász (pénzügy-számvitel vagy nemzetközi gazd.) végzettséget igénylő pozíciókra lennék kiváncsi (auditor, adótanácsadó, kontroller, marketing stb.), vagyis nem az IT-ra, de nem is a nagyon high-level matekos, quant poziciókra.


Sajnos nincs rálátásom ezekre, Hays guide-ot néztem, de mivel azon a területen is nagy bullshit-ot írtak, amiről át szeretnák váltani, így nem igazán tudok már hinni azoknak az adatoknak, szóval, ha van aki ilyen cégeknél dolgozik és esetleg most kezdett ott közgazdász végzettséggel, akkor tök jó lenne valami fizetés körkép.



jan. 20. 12:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
82%
Igen.
jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nagyjából jól írod majd az évek meg rutin hozzá az emelést.
jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Baluba ***** válasza:
88%
Egy ismerősöm nem rég kezdett mesterrel (vez. szerv., ha jól emlékszem), bruttó 750, de elmondása alapján ez inkább egy átlagos junior pozi, amire felvették, nem a tipikus pályakezdő frissdiplomás.
jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Budapesti multiknal palyakezdok eseteben ugyanazt jelenti a versenykepes jovedelem, mint nem budapesti multiknal es/vagy nem palyakezdok eseteben.

Tehat ugyanannyi tapasztalattal, ugyanabban a munkakorben, foldrajzilag ugyanazon a kornyeken mas cegek sem fizetnek jelentosen tobbet.

jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

"Hays guide-ot néztem, de mivel azon a területen is nagy bullshit-ot írtak, amiről át szeretnák váltani"


Ez miben nyilvánul meg pontosan? Tisztában vagy vele, hogy miből készül a Hays statisztika?

jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Már inkább 350-400 nettó.



Az IT, villamosmérnöki,programozós állásoknál magasabb.



Én gépészmérnökként végeztem és nettó 400 ezerrel kezdtem.Az alatt az ágyból sem keltem volna fel.Nem azért szívtam annyit a BME-n.

jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Bufeszakos diplomaval nyilan. Proginfoval tobbszorose.
jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 Tudom, azért írtam hogy IT nem érdekel.
jan. 20. 14:04
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Big4 = hányadék cégek, alacsony fizetésért, csak az idióták mennek oda akik nem kellenek máshova.

Telco = szintén sz@r fizu de chillesebb

Banki szektor / Biztosítás szektor = attól függ melyik céghez mész, egy selejt biztosító keveset fizet, míg egy BlackRock, Interactive Brokersnél, WorldQuantnál már pályakezdő pozik is jók.


Egyébként high tech multihoz mennék akkor is ha nem IT terület, ott jó bérek vannak pl: NVIDIA, SAP, Cloudera stb...

jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

nem értem miért törölték a kommentem, semmi sértő nem volt benne.


Kérdező, ma már inkább bruttó 550-600 a belépő multiknál.

jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!