Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biomérnöknek vagy vegyészmérnö...

Biomérnöknek vagy vegyészmérnöknek éri meg elmenni?

Figyelt kérdés

Tudom tovább lehet képezni magam msc-vel például, viszont hallottam hogy van aki a "túlképzettsége" miatt nem kap állást. Munkahelyen is nyilván az évek teltével többet kereshetnék, de az is fontos hogy internacionalis cégnél helyezkedjek el? Leginkább az állandó külföldi lehetőségek érdekelnek, feltéve ha van ilyen. Illetve ha az jobban megérné,van lehetőség európában vagy usa-ban egyetemet végezni? Ha van, ez hogy működik? Belföldön sajnos sok rosszat hallottam a mérnöki karrierről, hacsak nem villamos-

vagy építészmérnök az ember. Mindenféleképpen kémiával fogok továbbmenni, a bioszt is nagyon szeretem az infót pedig próbálom megszeretni:) Illetve tudom hogy biomérnök is választhat szakok közül, nekem leginkabb az ilyen kutatós része tetszene a dolognak



jan. 21. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Lányom biomérnökként végzett BSc-n és MSc-n is Budapesten, aztán kutató lett, most 31 éves, hol itt él a világban, hol ott, mozog a kutatóhelyek között. Az ő területén összesen 7-8 hely van amúgy globalice, összesen 500-1000 ember, akik előb-utóbb mind ismerik egymást.

A tanulás során keress valami kevésbé kutatott, ámde távlatosabb területet, ahol még sok a tudományban a fehér folt.

jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Èpìtédz sem jobb megnyugtatlak. Az info, villamos,mechatronikai mérnök trió az ami fut és talán még a gépészet
jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Az előző válaszolóhoz hasonló papagájokkal ne foglalkozz, valóban jó szakok amiket leírt, de nem csak azok a jó szakok, hidd el :)
jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!