Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire való egy lánynak a...

Mennyire való egy lánynak a biomérnöki vagy a vegyészmérnöki?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy miről szólnak ezek a szakok? Mit csinálhat az ember, ha ezt elvégzi? Mennyire való ez a szakma egy nőnek aki szeretne 3 gyermekes család anyuka lenni?

Mekkorák az elhelyezkedési lehetőségek?

Ez nem folyamatirányításról, meg gépek kezeléséről szól? Ezt egy lány is tudja szeretni?


Kszönöm előre is a válaszotokat !



2018. jan. 31. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyám a biomérnökivel törzskönyvező lett, azt megunta, és elment tanárnak.

A szakját szereti, de nem tudott vele rendesen elhelyezkedni. Lehet, hogy neked sikerül, nem tudom.

Sok sikert! (Engem nem vonz a szak, de az amit láttam belőle érdekes, és nagyon szép tud lenni!)

PS: Tanuld a bioszt és a kémiát dögivel! 15/L

2018. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan annyira való egy lánynak, mint egy fiúnak. Az, hogy téged nem érdekel a folyamatirányítás, az egy dolog, de nem egy lányt ismerek, aki imádja, szóval ez nem attól függ, hogy valaki fiú-e vagy lány.

Egyébként laborban is el lehet vele helyezkedni, nem csak gyárakban (sőt, a legtöbb gyárnak is van laborja).

Az elhelyezkedésről nagyon vegyes dolgokat hallottam, nyilván sok függ az egyetemtől, az adott ember képességeitől és a szakiránytól is.

2018. febr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A BSc ad egy természettudományos gondolkodásmódot, világképet meg egy alap tudást amivel nem sok helyen fognak alkalmazni (és ott sem túl jó munkakörben). Utána az MSc viszont sok lehetőséget ad, mehetsz tovább PhD-re vagy ki az iparba dolgozni. Bár a vegyipar nem túl erős Magyarországon, a nagy cégek keresik az embereket, van olyan ismerősöm, aki BSc után már gyakornok volt egy hárombetűs olajipari cégnél.

Alapvetően négy szakirányra tudsz menni BSc-n, ezek az analitika, gyógyszeripari, általános vegyipari és műanyag/anyagtudományi (BME). A másik kettőről nem tudok nyilatkozni.

Család...munkahelyfüggő, mint bármelyik másik szakmában. Főállású családanyának viszont biztos nem való, a kutatás még csak-csak, de iparban nem nagyon működik az hogy belázasodott a gyerek ezért két hétig nem mész dolgozni.

Nekünk a BME-n nem volt sok gépészes tárgy, van egy félév géptan (rajz is), később mérnöki tárgyak, de azok kémiás szemszögből vannak tartva. Lányok pedig vannak, vegyészmérnökin kevesebben, de szerintem biomérnökin többen vannak.

2018. febr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!