Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkát be lehet kamuzni...

Diákmunkát be lehet kamuzni önéletrajzban vagy azt is le tudják csekkolni?

Figyelt kérdés
Otthagytam az egyetemet egy félév után, majd jövőre kezdenék valami mást de addig is sürgősen munkába szeretnék állni. Az önéletrajzommal viszont gondban vagyok, mivel még nincs semmi tapasztalatom. Gondoltam beleírok valami diákmunkát hogy ne legyen teljesen üres, de nem tudom hogy ezt le tudják-e valahol csekkolni? Tudom hogy teljesen irreleváns a diákmunka csak félek hogy rögtön kuka lesz a cv-m 0 tapasztalattal
jan. 25. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Munkához szükséges releváns tapasztalat számít, minden más lehet pozitív avagy negatív is.


Hogyha releváns tapasztalatot hazudsz, könnyen kiderülhet, hogy hazudtál és bukod a pozit.


Inkább hangsúlyozd ki a munkához szükséges pozitív tulajdonságaid! Sokkal jobb, mint belekavarodni a hazugságaidba!

jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy felesleges szemetet írsz az önéletrajzodba még mindig egy nagy 0 lesz. Ennyi erővel a paprikás krumpli receptjét is beleírhatnád, pont annyira lesz előnyös mint egy random diákmunka.


Nem a hosszára kíváncsiak a munkáltatók, hanem a releváns tapasztalatra és tudásra.

jan. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!