Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni (jelenleg)...

Meg lehet élni (jelenleg) pszichológusként?

Figyelt kérdés

Illetve mi várható a jövőben, 10, akár 20 év múlva?


Aki pszichológusként dolgozik, vagy van bármiféle tapasztalata a témában, megköszönném, ha tájékoztatna erről!



jan. 27. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Meglehet, ha magánintézményben dolgozol, vagy vállalkozol.
jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Meg. Ha mar van annyi kliensed hogy fenn tudd tartani magad akkor siman, de az eleje piszok nehez.
jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Meg simán,keresett is
jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Egészségügyben orvosi fizetést kapnal 800 ezer körül. Oktatásban is minimum 600 ezer. Magánban lehet mellé keresni pluszban, vidéken 10-20 ezer/óra, Pesten még több.
jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Én 18 ezret fizetek a pszichológusomnak óránként, és annyira tele van a naptára, hogy nehéz időpontot találnia, pedig reggel 8-tól este 6-ig rendel. Szorozgasd össze, hogy ez mennyi (bruttó) bevétel.


És alig lehet találni például jó gyerekpszichológust, óriási hiány van belőlük (hiába az egyik legnépszerűbb szak).

jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Sok jó mondanak, viszont a realitás talaján maradva...nem fizetnek meg jól, mivel Dunát lehet velük rekeszteni...
jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"Oktatásban is minimum 600 ezer."

Lehet én értem félre, amit írsz, de a közoktatásban a pszichológusok pedagógus bértábla alapján keresnek, ami egy pályakezdő esetében jelenleg nettó 260 ezer forintot jelent, de még Ped. I-ben is csak minimálisan magasabb ez az összeg (bruttó 10 ezerrel). Most lesz egy elég jelentős fizetésemelés, de ha az inflációt figyelembe vesszük, akkor nem lesz sokkal jobb a helyzet.

Kórházakban valóban jól keresnek, csak éppen állás nincs az egészségügyben, mert a megüresedett pozíciókra valakinek már egyből lesz ismerőse... Magánba kezdőként nagyon rossz ötlet menni, és amúgy sem csak annyiból áll, hogy elkéred a 15-20 ezer forintokat, mert közben sokan többszázezres képzéseket fizetnek éveken keresztül, helyet bérelnek, stb. Szóval persze, 20 év tapasztalattal, abból 10 éve magánban dolgozva biztos jól keres az ember, de egy pályakezdőnek limitáltak a lehetőségei.

Ez nem az a terület, ahol telik az idő, és idővel csak úgy többet fogsz keresni. Ráadásul hatalmas túlképzés van pszichológusokból (igény lenne rájuk, csak állás nincs ennyi), és elhelyezkedni sem feltétlen egyszerű az egyetemről kikerülve, főleg vidéken. Ha nincs egy biztos anyagi háttér mögötted, akkor kezdőként egy alacsony fizetésből kell folyamatosan drága továbbképzésekre járni, hogy legyen esélyed előrébb jutni. Vagy nulla tapasztalattal, gyakorlattal elmész magánba, és jó pénzért rontod a szakma amúgy is kétes hírnevét (tisztelet a kivételnek, persze). Úgyhogy ha a fizetés miatt akarnál pszichológus lenni, akkor inkább válassz valami más irányt.

jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

1. egészségügyi szektorban elhelyezkedi csak kihalásos alapon.

2. pesten kell, hogy élj ha türhető bértáblát szeretnél látni...

3. dunár lehet velük rekeszteni főleg peten szóval ott nehéz munkát találni, csak ha agyon vagy képezve, ami egy csomó idő, pénz és energia.

4. Ha nem pesten vagy, akkor közel sem kiemelkező a fizetésed. ( Ha pesten vagy akkor is megesik, hogy nem kiemelkedő mert mivel már mondta, dunát lehet velük rekeszteni)

5. Phd képzéssel viszed csak valmire, de ahoz beszélni kell minimum 2 nyelvet és az egyiknek minimum C2 komplex nyelvizsga a másiknak B2 komplex nyelvizsgának kell lennie...Ez a minimum sok egyetemen ha a Dr. fokozatot szeretnél a neved elé...ami ebben a szakmában nem kimondva, de kötelező...

6. Ne tévesszen meg a látszat ez egy nehéz szak...Statisztika és a biológia főleg buktató tárgy tud lenni a diákok körében...

7. Tökre mindegy, hogy mennyira vagy jó tanuló be kell kalkulálnod, hogy úgyis kell fizetned a képzéseidre mivel az összes 12 állami féféved el fog fogyni.

7. A képzés alatt külön kell neked is pszichológushoz járnod önismereti cuccra és bárni...ha csak egy szer úgy ítéli meg a pszichológus, hogy nem vagy alkalmas passziváltatnod kell vagy ott kell hagynod a képzést...lehet ez egy átmeneti haláleset a kiváltó oka vagy más.

8. egy olyan szakirány van ami felé érdemes orientálódni meet az fizet...ez a klinikai szakpszichológus...viszont mindenki ige szeretne jönni, így nem biztos, hogy fel is vesznek...ez a dr képzés szóval ide kell a 2 nyelv és ez az 5 évre jön rá 4 éves képzés...és mint mondtam, ha elvégzed csak hihalási alapon jutasz be ilyen helyre...És csak pesten van jó fizetés...

jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

"ha csak egy szer úgy ítéli meg a pszichológus, hogy nem vagy alkalmas passziváltatnod kell vagy ott kell hagynod a képzést"

Ezt nem tudom, honnan szedted, ilyen nincs. :D Az egyetem alatt nem is kell önismeretre járni, csak a szakképzés során, és ott sem mondhatják azt, hogy ott kell hagynod valami miatt. Addigra pedig amúgy is pszichológussá válsz, a diplomádat pedig nem veszik el. Sajnos vagy nem sajnos, de semmiféle alkalmassági nincs a képzés során.

Azzal sem értek egyet, hogy csak a PhD-vel viszi valamire az ember. Aki praktizáló pszichológus, annak nincs erre feltétlenül szüksége, ugyanis évekig kutatnia kell ahelyett (vagy legalábbis amellett), hogy tapasztalatot szerezne kliensekkel. Rengeteg idő és energia a doktori képzés, és ha valaki mondjuk tanácsadó akar lenni, akkor nem valószínű, hogy megéri ennyit szenvedni egy Dr előtagért.

A klinikai szakképzés pedig NEM a doktori képzés. A klinikai szakképzés egy 4 éves egészségügyi szakképzés. A doktori képzés a PhD, tehát a tudományos fokozat. Itt elsősorban kutatnak, egyetemen oktatnak, a praktizálás másodlagos.

A fentebb írt idegennyelvi követelmények pedig egyszerűen nem léteznek. C2 nyelvvizsga sehova nem kell, a B2 pedig bemeneteli féltel a doktori képzésbe. De évekig az MA diploma féltele volt minimum két B2-es nyelvvizsga, amiből az egyiknek angolnak kellett lennie. Jelenleg nem tudom, mit kérnek az MA-n, de a C2 biztosan sehol sem elvárás.

jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Senior Séf ***** válasza:
46%
Még egy ideig talán. A Britsh Medical Journal szerint 17 évvel van/lesz lemaradva az akadémikus orvoslás az új ismeretektől. 2015 óta világos, hogy a legtöbb mentális megbetegedést a valódi táplálékoktól messze elrugaszkodott bolti műkaják nyomán felboruló bélflóra okozza. Ezek szerint, aki 2032 után kezdi az orvosit, annak a tananyagában már benne lesz. A következmények világosak, igaz?
jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!