Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúghatnak (vkit) ha megtudjá...

Kirúghatnak (vkit) ha megtudják hogy tartozása van és elindult a végrehajtói eljárás? Így a munkáltató a végrehajtónak kell utalja a 30-50%ot a fizetésnek Vagy csak ezért nem rugnak ki senkit

Figyelt kérdés

jan. 31. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Miert rugnak ki? A vegrehajto a szamlarol inkasszoza a munkaltato nem ertesul semmirol.
jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tévedsz.

A munkáltató fizeti a végrehajtó felé a 33%-ot , igy már teljesen mas


En is igy gondoltam korábban de sajnos nem igy van

jan. 31. 12:26
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Kirúghatnak (vkit) ha megtudják hogy tartozása van"

Legfeljebb akkor tudom ezt elképzelni, ha ez egy nagyon bizalmi állás és biztonsági vagy anyagi kockázatot jelent, ha valaki el van adósodva és emiatt esetleg "rossz útra tér".

De még akkor is indokolni kell a felmondást és ez önmagában nem megfelelő indok.

jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem így van 3#as
jan. 31. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem rúgnak ki de a főnök lehet hogy csúnyán fog rád nézni :)

Én egyébként levonnák egy kisebb (pár ezer ft) összeget ezért a különmunkáért mivel a végrehajtó ilyen esetben (munkabérből letiltás) rálőcsöli a munkáltatóra még a kamat számítását is, bérszámfejtő dolgozik, plusz utalásnak is van költsége, te tarthatod nyilván hogy mikor telik le, plusz rovat a bérpapírokon.

Én azt szoktam mondani hogy én is megfizetek minden munkával eltöltött órát ezért ne várja senki hogy én ingyen dolgozzak.

jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne rúghatnák? Gondolod, aki végrehajtás alatt van az kirúghatatlan...?
jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak ezért nem rúghatnak ki. Ilyen indokkal nem.

Próbaidő alatt viszont még indok sem kell, tehát előfordulhat, hogy egy próbaidős azért rúgnak ki, mert letiltották a fizetését, és a munkáltató nem akar ezzel foglalkozni, vagy bizalmat vesztett ez által az új munkaerő.


Viszont ha már nem vagy próbaidő alatt, ilyen indok nem megfelelő a felmondáshoz.


Ha mondjuk bizalmi állásban vagy, és kiderül, hogy bűnügyi költséggel, és/vagy vagyonelkobzással is tartozol a törvényszéknek, azért azon már munkáltatóként elgondolkodnék, hogy inkább megröptetlek.

febr. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A munkáltató - próbaidő alatt - BÁRMILYEN OKBÓL (akár mondvacsinált okból is) lehet egy f@sztarisznya és kirúghat, még indokolnia sem kell,sajnos.


Kis hazánkban ez a TÖRVÉNY, és rohadt f@sz munkáltató vissza is él vele!


Vagyis próbaidő alatt lehet - sajnos - ez is kirúgási ok, mint ahogy akár az is, hogy pl. nem tetszik a szemed színe.

ápr. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!