Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jan 31-én megszűnik a munkasze...

Jan 31-én megszűnik a munkaszerződésem, az új helyre nem biztos, hogy 1 hónapon belül felvesznek, egyáltalán felvesznek, vagy megállom a helyem. Elmenjek most munkanélkülire? Vagy ha nem jön be a hely, menjek el akkor?

Figyelt kérdés

a probléma a következő:


közel 2 évet dolgoztam a régi munkahelyemen, br 400-ért, és kapnék álláskeresési támogatást, de ha nem jön be az új hely, akkor később is felvehetem-e a 3 havi támogatást?


Mert ha most elmegyek, akkor csak 28 napra vagy hogy kapnám meg, vagy kicsivel többre a járadékot jó esetben.


hogy járok jól?


1 hónapra van félre tett pénzem


jan. 31. 16:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
tehát ha 1 hónapon belül elhelyezkedek, akkor kompletten bukom a 3 havi adag álláskeresési járadékot, ha most 1 hónapra elmegyek álláskeresési állományba?
jan. 31. 16:56
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy is lehet, hogy most bejelentkezel, kapod februárban az álláskeresésit, és ha az új hely nem jön be, akkor bejelentkezel megint és kapod a fennmaradó napokra. Viszont (ha jól értem) nem fogod 3 hónapig kapni, az a maximum - 10 nap munkaviszonyonként jár 1 nap álláskeresési, szóval ha közel 2 évet dolgoztál, mondjuk 700 napot, akkor 70 napig kapod majd az álláskeresésit.

Vagy bejelentkezel most, és ha bejön a meló, akkor utólag (miután lejárna a kb 70 nap) lehet igényelni a bent maradt összeg 80%-át.

jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,


"Vagy bejelentkezel most, és ha bejön a meló, akkor utólag (miután lejárna a kb 70 nap) lehet igényelni a bent maradt összeg 80%-át."


Ezt nem teljesen értem.


Annyi, hogy a próbaidőm, ami 3 hónap, különösen necces. Dolgozni annyira nem kell, be kell menni és egy iszonyat mennyiségű és nagy bonyolultságú anyagot ledarálni, és a végén, vagy akár hamarabb is eldöntik, hogy ez megy-e nekem vagy sem.

jan. 31. 18:09
 4/11 A kérdező kommentje:
megtanulni*
jan. 31. 18:09
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Álláskeresési tavaly volt nettó 5700 ft / járandósági nap én 110 napnyit kaptam azaz 627 ezret tavaly plusz 4 hónapig ingyen bérlettel jártam amíg új melóm nem lett!

Szóval ne parázz, a munkaügyi hivatalnál még vár egy aduász!

plusz végig vállalhatsz mellettee EFO alkalmi munkát ingyen bérlettel!

Csak legyenek meg a kilépőpapírjaid rendesen lehetőleg a teljes 3 évre visszamenőleg különben kevesebb pénzt kapsz!

jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg mivel idén minimálbéremelés volt már az 5700 is több lesz! Szóval nyugi!
jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az első kommented hülyeség kérdező nem buksz semmit mert ezt göngyölíted és az új munkaviszonyod hozzáadódik! Amelyik időszakod után még nem vetted igénybe a járadékot mert mondjuk még nem voltak meg a kilépőpapírok akkor, azt későbbi eljárásban is érvényesítheted ha mondjuk nem jönne be az új munkahelyed és próbaidő alatt megszűnik a munkaviszonyod!
jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ha mondjuk én is kilépek próbaidő alatt mondjhk pont a végén a 3 hónapnak akkor újra ingyenbérlet plusz 9x6000 kb 54 ezer ft grátisz közbe meg másnap megyek alkalmiba több órabérért!

Nem szabad benthagyni a pénzt ami jár manapság!

jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fizet az ember bőven sok adót! Akkor vegye is igénybe azt ami jár!
jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Úgy van, hogy ha megállapítanak mondjuk 70 nap álláskeresésit, de ezidő akart elhelyezkedsz, akkor kérheted a "bent maradt" összeg 80%-át. Szóval ha 29 napig kapod, akkor a maradék 40+ napra járó pénz 80%-át megkaphatod, ha bejön az új hely. Annyi, hogy nem kérheted előbb, mint ameddig eredetileg álláskeresésit kaptál volna, tehát esetedben kb április közepe előtt. De ha jól értem, amúgy is meg akarod várni a próbaidő végét, szóval ez nem érint téged.

jan. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!