Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Postai kézbesítőket megilleti...

Postai kézbesítőket megilleti a nyelvpótlék?

Figyelt kérdés

"1) Nyelvpótlékot kell fizetni – nyelvenként – annak a munkavállalónak, aki


a) a vizsga típusától függetlenül alap-, közép-, vagy felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik és a


postai szolgáltatást igénybevevőkkel közvetlen kapcsolatban áll.... "


Találtam egy ilyet, de ez csak egy több tíz oldalas tájékoztatóból kiragadott x téma y pontja. Egy kézbesítő áll szinte a szolgáltatást igénybevevőkkel legközelebb kapcsolatban, ugyanakkor páromat a postavezető széles vigyorral elzavarta, hogy kézbesítőknek nem jár, mit akar ő, "bele van építve az alapbérbe" stb. (ment a hülyének nézés)


Valakinek van valami információja erről a dologról?



febr. 2. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Háááát azért erről lehetne vitatkozni, és végső soron nem gondolnám, hogy a párodnak lenne igaza. Oké, logikailag a kézbesítő áll a legközvetlenebb kapcsolatban az emberekkel, de ha a törvény nem egyértelműsíti, hogy mit takar a "postai szolgáltatás" vagy ki számít "postai szolgáltatást igénybevevő"-nek, akkor azt bárminek lehet hívni.

Gondolok itt arra, hogy postai szolgáltatás igénybevevője (az én gondolkodásom szerint) elsősorban az, aki önszántából vesz igénybe bizonyos szolgáltatásokat a postán. Vagyis nem az, akit munkájából kifolyólag felkeres a kézbesítő. A személyt kiszolgáló dolgozó lesz az, aki közvetlen kapcsolatban áll vele, tehát inkább ügyintéző pozíciót tölt be.

Szóval ez alapján én is azt mondanám, hogy nem jár, mert ő nem egy postai szolgáltatást teljesít, hanem olyat, ami a posta alap feladatai közé tartozik, nem egy lehetséges szolgáltatás.

febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van erre is kiskapu, mint kb minden másra !
febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A posta annyira nem szeret fizetni hogy a saját szabályaikkal is trükköznek,én csomagkézbesítő voltam,belépéskor minden szépet és jót mondtak a fizetéssel kapcsolatban,pl.aki igazolja hogy a katonaságnál is vezetett az pár ezerrel többet kap-előástam a papírt,hirtelen nem volt elég jó mert a keltezésnél nem az volt írva hogy Budapest hanem a vidéki laktanya városa...Egyenesen a honvédelmi minisztériumtól kellett volna a pecsétes papír?

Kilépés esetére azt ígérték ők is igazolják a vezetett kilométereket,kértem,kiröhögtek hogy év végén összesítik a menetleveleket,majd küldik.

Azóta is...

Napi többszázezer Ft beszedéséért havi 7-900Ft "pénzkezelési pótlék"...

febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A posta számos épülete majd összedől budapesten!

Zárhatatlan ablakok, hőszigeteletlen épületek a fűtés mindenhol maxon meg az 50 éves toldozott foldozott nyomvájúsra koptatott metlaki a padlón... A Bkv nagyrésze ugyanez! Főleg az akácfa utcai székház!


Jauvan az ugy!

febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, tenyleg letezik ez a nyelvi potlek a postanal, de a kezbesitonek soha nem adjak meg. Bar itt ahol lakom egy nagyvarosban, ahol a kezbesitonek allandoan angolul kellene dumalnia a kulfoldi egyetemistakkal, o pl rohadtul nem tud angolul es mondta is nekem, hogy sz@rik ra, nem kap erte plusz penzt, mindegyiknek ancsomagjat odab@ssza a kezbesito postara vagy a koli portara, aztan csinaljanak, amit akarnak... maghar fosta szinvonal. 😄
febr. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!