Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy vidéken...

Miért van az, hogy vidéken még az alulfizetett kulimunkákhoz is protekció kell?

Figyelt kérdés

Budapestre vagy az szűkebb agglomerációjába vagyok kénytelen menni, ha dolgozni akarok.


Egyszerűen lehetetlen helyben munkát találni. Pedig - a média szerint - állítólag előkelő helyen van ez a megyeszékhely a betöltetlen állásokat illetően.


Hiába van releváns munkatapasztalatom még interjúig is alig jutok el. Olyan kulimunkákra nem sikerül bekerülni, mint például árufeltöltő.

Ami az operátor munkákat illeti... Túl sokszor eljátszák, hogy a próbaidő lejárta előtti utolsó munkanapon közlik, hogy ki vagy rúgva és felvesznek valami gyüttment sehonnai migráncsot.


Miért van az, hogy vidéken protekciósnak kell lenni az alulfizetett kulimunkákhoz is?



febr. 3. 05:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
88%

Én már ezen túltettem magam, megyek külföldre, ott tényleg a tudás/szorgalom számít. Itthon a kapcsolatok, vagy az, hogy mennyire tudsz nyalni.

Egyébként lehet túlképzettnek számítasz bizonyos megpályázott pozíciókra.

febr. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Leírtad az okot: a nagy nemzetvédelem közepette az országot ellepték a migránsok, akik gombokért megcsinálják azt a melót, amit te nem csinálsz meg, mert nem vesznek fel. Ne felejts megint a nemzetmentő kormányra szavazni, hiszen a migránsellenességgel két választást nyertek eddig.
febr. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

"Àrufeltöltő"


Sokan még mindig inkàbb oda mennek mint 3 műszakozni. A kereskedők pedig szorongatva vannak mindenféle különadóval meg emelkedett rezsiàrakkal, ezért mindenhol létszàmstopp van.

febr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Mert MO jobban teljesít.

Majd legközelebb se felejtsd el a fityeeszre húzni az X-et....

febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Mert buta fidernyák országban buta fidernyák fizetések valóak.



Üdv Ausztriából.

febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

“Kinek mit intézett a kormánya”


Egyébként lehet ez csak vidéken van, én Budapesten protekció nélkül kaptam mindig állást tudás alapon. Bár nem ilyen kulimunkáról van szó persze, ahol “darab-darab” a munkaerő.

febr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Legközelebb talán nem egy cig@ny vajdára és maffiaszervezetére kellene voksolni. Az ország úgy lealjasult ebben a 14 évben amióta rémuralmon van a fideszmaffia, hogy minden szomszédunk hangosan, hahotázva röhög ki minket vagy épp köp egy jókorát, ha magyart lát. A gyárberuházások is csak arra voltak jók, hogy a fideszmaffia kimondhatalan összegeket zsebelhessen a gyárberuházások körüli munkákon, közben a legjobb termőföldeket betonozzák le és még a legótvarabb aksigyárba se jut majd meló a magyarnak, mert a migráns féláron dolgozik. Hajrá Magyarország, hajrá magyarok, Orbán és hordája köszöni az adótokat!
febr. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Mert uram báttyám világ van!
febr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#1: Nem vagyok túlképzett. Érettségim van. Miért lennék túlképzett például egy sima árufeltöltői munkához? Ha diplomám lenne még megérteném, de így...


#2: Helyenként minimálbérért sem hajlandóak foglalkoztatni. Volt, hogy megpályaztam egy árufeltölti pozíciót, a HR-s pedig a bérigényem hallatán beleröhögött a telefonba és mondta ennél simán többet fogok keresni, ha engem választanak ki.


Egyébként a migráncsok kevesebbet kereshetnek, mint a minimálbér? Nem is tudtam...

Volt, hogy minimálbérért sem volt maradásom gyárban. Pedig még túlórákat is vállaltam nyafogás nélkül.

febr. 6. 08:28
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Nameg megöl midenkit a kapzsiság! Ha nem találsz melót akkor csinálj magadnak! Álláskeresésit kimerítetted már? Csakmert egészen szép summa!Nameg ingyen van a bérlet is!
febr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!