Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van-e felmondási idő egy...

Van-e felmondási idő egy olyan szerződés esetén, ahol maga a szerződés nem szabályozza azt?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű szerződéssel rendelkezem egy cégnél, amelyet januárban kötöttünk.

Itt dolgozom már 2 éve (ez a harmadik), azonban nagyon elegem lett és e hónap végével szeretnék eltávozni. Ha következő héten felmondok, akkor (mivel nem írtak a felmondási időről semmit és a nem szabályozott kérdések tekintetében a Munka Törvénykönyvére hivatkoznak) jár nekem a 30 nap minden feltétel nélkül? Vagy van lehetősége a Munkáltatónak úgy dönteni, hogy akkor köszöni szépen, de másnap már nem kell bemennem?

Nem tudom van-e bármi jelentősége, de az előző két évi szerződéseim mindegyik hatorozott idejűek voltak (nem tudom, hogy ez befolyásol-e bármit a felmondási idő hosszát illetően).

Fontos megjegyezni, hogy a hónap vége előtt nem szeretném még befejezni a munkámat itt.



febr. 3. 17:11
1 2
 1/11 Lilluci27 ***** válasza:
100%
30 nap
febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem említenek meg a szerződésben ott a jogszabály az irányadó.
febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ebben az esetben a 30 nap naptári nap vagy munkanap?
febr. 3. 17:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Naptári nap
febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Akkor tehát nem rendelkezhet másként a munkáltató?

Közben megtaláltam a MT rendelkezéseit (68-70 paragrafus), és ott nem engedett meg más rendelkezést (kivéve közös megegyezés, de arról szó sincs).

Tehát mivel nem vagyok jogszakértő, ezért kérdezem, hátha valaki minden kételyt kizáróan ismeri ezt.

febr. 3. 17:30
 6/11 anonim válasza:
100%
Ha te mondasz fel, akár úgy is dönthet a munkáltató, hogy másnaptól nem tart igényt a munkádra. Viszont maximum 30 naptári nap lehet így a felmondási időd.
febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
30 nap. A munkáltató ettől függetlenül mondhatja, hogy akkor holnap már nem kell bemenni, viszont fizetnie akkor is kell még egy hónapot. (Ezt úgy hívják, hogy felmentés a munkavégzés alól.)
febr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettő válaszoló esetében tehát az átfedés azt, hogy 30 nap, azonban ha nem tart igényt a munkámra, akkor is kifizeti ezt az időt? (számomra ez a lényeg)
febr. 3. 18:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A 30 napot mindenképp ki kell fizetnie és alap esetben ez idő alatt neked kötelességed a munkát elvégezni.

A munkáltató dönthet úgy, hogy felment a munkavégzés alól a felmondási idő egy részére vagy egészére, amely esetben alkalmazott leszel a felmondási idő végéig, megkapod az arra az időszakra járó fizetést, csak éppen munkát nem kell végezned.

febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A munka alóli felmentés olyan esetekben szokásos, amikor

1. Nekik is ki van már a tökük veled, mert motiválatlanságoddal a többieket is demotiválod, vagy a főnök rád se bír nézni, vagy ilyesmi

2. Vagy egy elborult pillanatodban hatalmas nagy kárt tudnál okozni a munkahelynek. Például informatikus vagy, és egy gombnyomással az egész céges számítógéprendszert hetekre le tudnád állítani.

febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!