Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy név befolyásol...

Szerintetek egy név befolyásolja azt , hogy megkapj egy munkát? Értem itt arra ,hogy pl ha a neved jelentése szó szerint az , hogy ci..ny.

Figyelt kérdés
febr. 7. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább a személyes találkozó után történhet döntés és nem befolyásolja a név.

Persze ha a név mögött tényleg roma áll kissebb az esélye

febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nagyon kevés Cigány vezetéknevű cigányt ismerek. Az ismertek közül Czigány György elég jó pozícióban volt, Czigány Kinga is neves sportoló, Czigány Judit az egyik legismertebb szinkronhang, Czigány Ildikó az első magyar pilótanő a polgári repülésben…

De ha azt nézem, hogy milyen nem cigány jelentésű, de „cigányos” családnevűeket ismerek, akkor sem hinném, hogy hátrány. Volt Lakatos nevű osztálytársnőm, aki például megbecsült gyermekorvos, Balogh, Sánta, Radics stb. nevűeket is ismerek. Könyvelő, ügyvéd, színész, író stb.

febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Apám félig roma de nem tartjuk a kapcsolatot vele kiskoromban el ment tőlünk. Anyukám magyar gondolkodom,hogy felveszem az ő nevét mert ő nevelt minket. Plusz 10ből 2 állásinterjúra hívnak be és hiába a sikeres teszt ,elbeszélgetés olyanra esik a választás akinek nincs meg tapasztalata sem pl : gyári munka és pedig nekem van.
febr. 7. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neved?
febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze. Például statisztikák mutatják, hogy az ábécé elején levő betűvel kezdődő nevű cégek sikeresebbek.
febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Benne van , a tipikus Méhtelep vasúti rakodó közmeló építőburcsa metrotakaritó kukás cégek gyári segédmeló 3műszak belterjesek szinte oda csak C t vesznek fel. Több normális helyen balhékat tolvajlást részegen bejárás stn miatt kitettek sokakat , emiatt nem vesznek fel c t csak leinformalhatót ajánlással . Megdolgoznak a közgyülöletért és mások emiatt előítéletesek .
febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Károlyi vezetéknévvel szoktam példálózni.

Nemesi ősökkel, vagy roma felmenőkkel is lehet valaki Károlyi.

A Balogh, régi családnév, amire sokan rávágják hogy cigány eredetű, pedig régi magyar elnevezés a balog az jelenti, hogy balkezes, suta (van Suta családnév is).

Valóban a cigányok között is sok a Balogh, de voltak Balogh nemes famíliák is, talán béri Balogh Ádám neve a legismertebb, de nem egyedüli példa, és jelenleg is sok Balogh vezetéknevű értelmiségi él közöttünk, egy részük valóban roma, de mégis elértek valamit.


Származástól függetlenül vannak nehéz vezetéknevek, amelyektől mégsem szabadulnak meg tömegesen a viselői, jobb esetben még humorosan is tudják kezelni.

Pl Bugyi, Ondó, Lólé

febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem van Oláh nevezetű barátom és 100%-ban magyar származású.
febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!